Страница 150 от 179 ПърваПърва ... 100140148149150151152160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 2675

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    72
    #2236

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Това не беше ли машината, която работи в над 30 кв.м до реката в Троян?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #2237

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    До реката в Елена.
    От тази зима на температура под 5 градуса започва много здраво да се усещат вибрации по цялата къща и много странно бучи външното тяло.Отделно са дефростите на положителни температури.

  4. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #2238

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Росен Виж публикацията
    До реката в Елена.
    От тази зима на температура под 5 градуса започва много здраво да се усещат вибрации по цялата къща и много странно бучи външното тяло.Отделно са дефростите на положителни температури.
    На мен за дефростите на положителни температури ми замерваха датчиците и казаха, че показват коректно. В последствие ми смениха цялата външна платка, но пак си ги прави. Искам да ви попитам датчиците отделно ли са от тази платка?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #2239

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от artttty Виж публикацията
    На мен за дефростите на положителни температури ми замерваха датчиците и казаха, че показват коректно. В последствие ми смениха цялата външна платка, но пак си ги прави. Искам да ви попитам датчиците отделно ли са от тази платка?
    Отделно са, 3бр на сноп, включват се към външната платка.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-03-23 в 18:02.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2240

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Имам два бр. 20 ZS-W и един бр. 20 ZS-S.Работят в идентични помещения в един апартамент. На 20 ZS-S струята винаги е много гореща, докато на другите два не е, при една и съща степен на турбината.Това на различните видове фреон ли се дължи или на нещо друго. Възможно ли е двата да са изпуснали част от фреона, защото са на конус, а 20 ZS-S на заварка. Така са от самото начало. Преди 5 години купих първия и в помещението усещането е все едно, че се отоплява с радиатор или конвектор, казаха, че тия с новия фреон нямат никаква разлика, освен фреона де, и преди 2 год. сложих новите, но явно има разлика. Вярно, еднакви на външен вид и кг., еднакво тихи са, но усещането за топлина е съвсем различно. Та питането ми е, дали някой има като мен от двата модела и да сподели/може и на лични/ дали и при него е същото.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2241

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Купи си ватметри и термометър и сравнявай стуята при една и съща консумация и настройка на вентилатор, иначе е безсмислено да се коментира по субективни данни.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2242

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Купи си ватметри и термометър и сравнявай стуята...
    А пък това е много смислено....
    Ползвай си машините със здраве и не се занимавай с излишни глупости...

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #2243

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ми смислено е ако иска да има обективна информация защо струите ги усеща различно топли.
    Очевидно така смисления (стандартен) отговор от теб го има и от колегите ти, но не го устройва.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2244

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ами като мериш и го следиш, какво ще постигнеш? Това ли те прави щастлив?

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    397
    #2245

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Преди 5 години купих първия и в помещението усещането е все едно, че се отоплява с радиатор или конвектор.

    Ето това ми направи впечатление още от деня, в който ми монтираха машините и първоначално си мислех че си внушавам но с времето се убедих, че е абсолютен факт!

  13. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2246

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Значи, много ми е интересно, как при еднаква температура в помещенията /нали независимо от топлината на струята машините държат зададената температура/ в едното се усеща все едно се топли с радиатор, а в другото се усеща...по друг начин ? У нас в хола имам ZS-W, а в детската и спалнята 15 годишни конвенционалки /дето само горещо могат да духат/, ами...при еднакви градуси в стаите усещането е еднакво. Другото което не мога да си обясня е, как при темперирано помещение, истински инвертор духа все много топло ?
    Този пост е редактиран от stivi; 20-03-23 в 19:32.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2247

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    къде виждаш тука истински инвертор .. тоя дето духа топло минимума му е двоен на другите по новите модели ,което обяснява "феномена" .. само дето е он-офф 90% от времето

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2248

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Значи, много ми е интересно, как при еднаква температура в помещенията /нали независимо от топлината на струята машините държат зададената температура/ в едното се усеща все едно се топли с радиатор, а в другото се усеща...по друг начин ? У нас в хола имам ZS-W, а в детската и спалнята 15 годишни конвенционалки /дето само горещо могат да духат/, ами...при еднакви градуси в стаите усещането е еднакво. Другото което не мога да си обясня е, как при темперирано помещение, истински инвертор духа все много топло ?
    Чувал ли си синоптиците как казват, че навън е 25 гр. , но се усеща като 28, или, че е 3 гр. а се усеща като -1. Е, при ЗС-С е същото, само че в положителен смисъл, но ако минимумът му е доста по- голям, както казва Алекси това обяснява нещата. Жалко, че при ZS-W са го осрали.
    Този пост е редактиран от kantonaa1; 20-03-23 в 22:40.

  17. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2249

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Чувал ли си синоптиците как казват, че навън е 25 гр. , но се усеща като 28, или, че е 3 гр. а се усеща като -1. Е, при ЗС-С е същото, само че в положителен смисъл, но ако минимумът му е доста по- голям, както казва Алекси това обяснява нещата. Жалко, че при ZS-W са го осрали.
    Сравнението със синоптиците, би могло да се използва ако говорим примерно за отопление с подово и с климатик, при положение че говорим за две стаи с ЕДНАКВО настроени климатици е напълно неадекватно и какво точно са "осрали" при ZS-W, че не разбрах !? Или и ти си от тези, за които климатика ако духа хладно, значи е боклук, нищо че температурата в стаята е колкото я искаш !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2250

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ами осрали са това, че ЗС-С топли като радиатор, а другия като климатик. Добър наистина, но все пак климатик. Имам от двата модела и много добре знам какво говоря. А ти имаш само от единия, така че можеш само да предполагаш. Имам още Санио, Тошиба 25ПДР, Панасоник Те12ДКЕ, Дайкин, все хубави машини, та мога да направя някои сравнения. Единствено ЗС-С топли като радиатор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе