Страница 151 от 179 ПърваПърва ... 101141149150151152153161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,251 до 2,265 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    397
    #2251

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Значи, много ми е интересно, как при еднаква температура в помещенията /нали независимо от топлината на струята машините държат зададената температура/ в едното се усеща все едно се топли с радиатор, а в другото се усеща...по друг начин ? У нас в хола имам ZS-W, а в детската и спалнята 15 годишни конвенционалки /дето само горещо могат да духат/, ами...при еднакви градуси в стаите усещането е еднакво. Другото което не мога да си обясня е, как при темперирано помещение, истински инвертор духа все много топло ?
    В хола имах Fujitsu General ASHG12LMCA, но го замених с MHI 20 ZSX - W и повярай ми от опит го казвам - при една и съща температура комфорта в помещението е много,много различен в полза на Diamond-a.

    Ами осрали са това, че ЗС-С топли като радиатор, а другия като климатик. Добър наистина, но все пак климатик. Имам от двата модела и много добре знам какво говоря.

    Колега не си прав, защото аз 6 години се отоплявах на Газ с радиатори и ти казвам, че ZS-W топли по-същия(да не казвам дори по-комфортен начин - защото това все пак е малко субективно).Не казвам че ZS-W e по-добър от ZS-S тъй като нямам от S-ката и не мога да направя сравнение, но с радиатора мога.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #2252

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Колкото е по конвенционален климатика, толкова по се доближава до радиатот. И от към комфорт на струята, и от към разход на ток.
    Най комфортна струя имат неинверторните климатици.
    Винаги 50 градуса. Кеф!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2253

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Монетата винаги има две страни. Когато съм се намръзнал, определено не търся струя от нисък минимум, нищо че в стаята е 23-24гр. Топлината от ZS и тишината, с която работи, наистина създават много приятно усещане. Същото правеше и стария ми ZMX, ако не го ограничавах със Silent.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #2254

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз пък като съм намръзнал най обичам да си грея гърба на купчина добре разпалени, пращящи салкъмови цепеници.
    Нали говорим за климатици, а те в последно време биват главно инверторни.
    Пак казвам. За любителите на топлите струи е жалко, че спряха конвенционалките. Само МХИ останаха. Което е опция разбира се.
    Единствената му разлика от истинските конвенционалки е, че не ти мигат лампите като пали.

    Между другото, снощи имах нужда от мека топлина (май ме е лепнало някакво вирусче) и успях да я постигна с истински инверторна машина. Вдигнах градусите и ограничих вентилатора на борче. Веднага си вдигна минимума. (ще кача графика в съответната тема)
    Лощото е, че обратния ефект не може да се постигне с машините от темата.
    Жалко!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #2255

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    От моята гледна точка, МХИ(мулти) е последния климатик, до който съм се докосвал и мога нарека конвеционалка, радиатор или прочие.
    В голяма част от времето ми духа като вентилатор и му се дрезня, докато не погледна термометъра не видя, че си е достигнал заданието.
    Та по-скоро бих предпочел да ми бачка он/офф.
    Всеки с вкусовете си, за това някои са доволни, а други мрънкат по форумите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2256

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Човек, оня ден на външна +4 Дайкина ми бачкаше он/офф, значи ли това, че е конвенционалка? При това поддържаше 23.5-24гр. Ако исках 20-21гр., не знам. Голям Хейт по модел, който е по-добър в много отношения, от повечето на тази цена.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #2257
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ако исках 20-21гр., не знам.
    Обръщаш на ожлаждане

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    397
    #2258

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Колкото е по конвенционален климатика, толкова по се доближава до радиатот. И от към комфорт на струята, и от към разход на ток.
    Най комфортна струя имат неинверторните климатици.
    Винаги 50 градуса. Кеф!
    Говорейки за разходи, не е малковажно да съпоставим и първоначалната инвестиция.MHI ZS20-W Premium 1749лв.(с монтаж) - Вимакс. Daikin FTXM20R - 2719 лв.(с монтаж) - Вимакс.Съвсем нормално е втората машина да бъде по-добра, след като е и с едни "ИЛЯДО ЛЕВА" по-скъпа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2259

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Говорейки за разходи, не е малковажно да съпоставим и първоначалната инвестиция.MHI ZS20-W Premium 1749лв.(с монтаж) - Вимакс. Daikin FTXM20R - 2719 лв.(с монтаж) - Вимакс.Съвсем нормално е втората машина да бъде по-добра, след като е и с едни "ИЛЯДО ЛЕВА" по-скъпа.
    Добър довод.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    9
    #2260

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Никога не съм вярвал че някакъв уред (климатизатор) може да бъде толкова коментиран и под лупа гледан...Как развърта..до къде стига..как офф/и
    150 страници за този модел има още 50 теми за други марки и модели
    Ватметри влагометъри барометъри
    Моя е по-добър от твоя
    Да седим и да ги изследваме вместо да им се наслаждаваме?
    Няма ли да ги оставите тези машини да си бачкат, мисля че за това са измислени и това им е работата.

    Наздраве!!!

  13. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #2261

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте! Предстои ми ремонт и обзавеждане на ново жилище и ще трябва да избирам климатизатори за него. Ще си пусна пост в подходящата за това тема, но имам да уточня още някои размери и детайли на жилището преди това. Междувременно започнах да се образовам и да чета от няколко дена различни теми и коментари тук. Направи ми впечатление, че се препоръчват доста скъпи модели, често от тези "хиперинверторни" за които дори не бях чувал до скоро. Последната информация, която имам, съставена предимно от масата климатици, които се предлагат/рекламират в големите сайтове/вериги, както и от моделите, които познати/приятели избират за себе си, клони към цени прилично по-надолу от това, което препоръчвате тук. Също забелязах, че моделите на Mitsubishi са така да се каже на пиедестал тук, та за това реших да пиша и да питам точно в тази тема. Ще съм благодарен, яко някой сподели лични впечатления, полезни теми/коментари от тук или външни източници, от където мога да получа малко повече инфо относно този висок клас климатици и предимствата им. Вълнува ме с какво тези машини за ~3000лв превъзхождат другите в ценови клас около ~1500лв да речем (за стандартна 12-ка примерно). Разликата е двойна. Това означава ли че консумацията на електроенергия ще е два пъти по-ниска и изобщо два пъти по-добри ли са наистина? Малко не ми се вярва. Също виждам и скъпи модели, които не са хиперинверторни, а дори са по-скъпи по хиперинверторните. Малко се обърках. Колко е голяма реално разликата м/у хиперинверторните и нормалните инверторни машини и в какво най-вече се изразява тя? Всякаква информация би ми била полезна. Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    397
    #2262

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Здравейте! Предстои ми ремонт и обзавеждане на ново жилище и ще трябва да избирам климатизатори за него. Ще си пусна пост в подходящата за това тема, но имам да уточня още някои размери и детайли на жилището преди това. Междувременно започнах да се образовам и да чета от няколко дена различни теми и коментари тук. Направи ми впечатление, че се препоръчват доста скъпи модели, често от тези "хиперинверторни" за които дори не бях чувал до скоро. Последната информация, която имам, съставена предимно от масата климатици, които се предлагат/рекламират в големите сайтове/вериги, както и от моделите, които познати/приятели избират за себе си, клони към цени прилично по-надолу от това, което препоръчвате тук. Също забелязах, че моделите на Mitsubishi са така да се каже на пиедестал тук, та за това реших да пиша и да питам точно в тази тема. Ще съм благодарен, яко някой сподели лични впечатления, полезни теми/коментари от тук или външни източници, от където мога да получа малко повече инфо относно този висок клас климатици и предимствата им. Вълнува ме с какво тези машини за ~3000лв превъзхождат другите в ценови клас около ~1500лв да речем (за стандартна 12-ка примерно). Разликата е двойна. Това означава ли че консумацията на електроенергия ще е два пъти по-ниска и изобщо два пъти по-добри ли са наистина? Малко не ми се вярва. Също виждам и скъпи модели, които не са хиперинверторни, а дори са по-скъпи по хиперинверторните. Малко се обърках. Колко е голяма реално разликата м/у хиперинверторните и нормалните инверторни машини и в какво най-вече се изразява тя? Всякаква информация би ми била полезна. Благодаря предварително!
    Хиперинвертор е маркетингов трик, чисто технологично такова нещо не съществува а просто с това наименование се предлагат най-високите класове на марките.Относно разликата в цените няма как да се прецени дали са точно ДВА пъти по-добри но категорично са по-добри - иначе нямаше да са водещи модели на производителите.Задайте си въпроса в другата тема и специалистите ще ви посъветват, как е най-добре да постъпите.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2263

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    NeRoX, ще си позволя един коментар.... Нищо не е това което беше... Изцяло, в последните години, климатизаторите са "downgrade"... и такова понятие стандартна "12"-ка няма... Защото преди това понятие покриваше 3.5 KW номинално в режим охлаждане и 4.0 kW номинално в режим отопление. А сега, "кошници" с 22 kg външни тела и максимално отдаващи 4,1 kW гръмко се водят "12"-ки. Така, че все още има машини които работят читаво и те не се по 1000~1500 лв... Ако искате да инвестирате дългосрочно в качествена климатична техника, преглътнете минимума от 2000 лв.
    И сега очаквам, че хейтъртите които са качили разните которници продаващи се под 1000 лв. на пиедестал, да гракнат.... Успешен ден на всички!

  17. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #2264

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    NeRoX, ще си позволя един коментар.... Нищо не е това което беше... Изцяло, в последните години, климатизаторите са "downgrade"... и такова понятие стандартна "12"-ка няма... Защото преди това понятие покриваше 3.5 KW номинално в режим охлаждане и 4.0 kW номинално в режим отопление. А сега, "кошници" с 22 kg външни тела и максимално отдаващи 4,1 kW гръмко се водят "12"-ки. Така, че все още има машини които работят читаво и те не се по 1000~1500 лв... Ако искате да инвестирате дългосрочно в качествена климатична техника, преглътнете минимума от 2000 лв.
    И сега очаквам, че хейтъртите които са качили разните которници продаващи се под 1000 лв. на пиедестал, да гракнат.... Успешен ден на всички!
    Downgrade... Ами, да... Последните години сякаш забелязвам тази тенденция почти във всяка сфера на ел. уредите и технологиите. Целта, според мен, е ясна. Повече уреди за бита да се направят по-достъпни за масите, за да може всеки да си ги позволи. И това наистина се случва. Уреди, които преди години са били лукс, вече имат съвсем достъпни варианти. Иначе премиум сегмента го има навсякъде. Разбира се, всички бихме искали да си закупуваме винаги най-качественото и съответно скъпо нещо, когато правим избор, но за съжаление се налага да правим компромиси постоянно, защото бюджета с който разполагаме ни притиска. Още повече, когато се прави ремонт на ново жилище, парите буквално хвърчат за какво ли не и човек трябва да си прави сметката за всичко. Точно заради това се опитвам да разбера какви са предимствата на по-скъпите модели, за да си преценя, дали си заслужа и може ли и колко да се направи компромис. Все пак, съгласете се с мен, няма смисъл да се плаща за продукт два пъти повече, ако той е само 20-30% по-икономичен или по-добър, като характеристики. Разбирам, че рекламираните мощности на отдаване на енергия са занижени. Това означава ли, че не може да се разчита на техническите характеристики за някои от моделите? И всъщност освен занижените мощности на по-евтините модели, какви са другите предимства на премиум сегмента? Това ми звучи като просто нужда от по-голям размер. Разлики в консумацията на електроенергия при еднакви условия?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2265

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Разликата е голяма, повярвайте. А ако Ви влечат разни бингий, никой не Ви спира. Всеки си има глава и смятам, че може правилно да инвестира, ако мисли.... Темата в която пишем е за друго, така че нека да не продължава тази дискусия....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе