Страница 28 от 179 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #406

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Да гони +2° има смисъл за повече кубици/квадрати. Аз съм го оставил защото вратата на спалнята при +ви градуси е широко отворена и половината жалузи са насочени към нея от там още 10кв.м. В противоположния ъгъл по диагонал на стаята където "спях" аз , имам термометърче на 2см. от стената и температурата там винаги беше точно колкото е заданието , а при климатика +2°.
    Това за което ти питаш съм го предлагал на колеги от форума , но никой не върна какъв е резултата щот е заклеймено вече че софта бил калав

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #407

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз го пробвах,но след няколко дена го върнах обратно.Бавно стигаше зададените градуси даже влизше в офф още преди да ги достигне.Не съм го пробвал в 24часов режим,но е факт че пак имаше офф.Сега зарди по студеното време ли незнам ,но си подържа точно градусите без тези+2 отгоре.

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #408

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не очаквайте тази корекция да ви свали минимумите. Прегрява се помещението, когато е много изолирано/малко и зацикли он/офф.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #409

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Никаква разлика с корекцията.
    Работи по абсолтно същия начин както и без нея. само дето държи по-ниска температура. Първият ОФФ след корекцията само е по дълъг.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #410

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Никаква разлика с корекцията.
    Работи по абсолтно същия начин както и без нея. само дето държи по-ниска температура. Първият ОФФ след корекцията само е по дълъг.
    В крайна сметка , прегрява ли пак помещението и ако ДА с колко при зададени 22° например ? За прегряване при он/офф беше думата.
    За работата е ясно , че няма да вземе да прави катми... па знае ли се.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #411

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Като зацикли on/off на 420W дефростите зачестяват ли, нещо се спрягаше някъде на брой on/off прави контролен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #412

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Щом работи по същия начин значи прегрява. Даже се влошава ситуацията заради двата градуса надолу.
    Все едно си смъкнал заданието от дистанционното с два градуса.
    Прегряването е в следствие дългото задържане на 400-460W.
    Варианта е по-висока температура, но не съм пробвал и не знам дали при по високо задание няма да се увеличи задържането около номинал и пак да има прегряване.
    С този вариант обаче ако няма прегряване на стаята със сигурност ще има прегряване на обитателите.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #413

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Добре че са МХИ инак няма да има какво да четем ,в другите подфоруми тишина навън е -4 ,Фуджицу се е кротнал на 150 вата ,не ще да чува за повишаване на минимуми

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #414

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Добре че са МХИ инак няма да има какво да четем ,в другите подфоруми тишина навън е -4 ,Фуджицу се е кротнал на 150 вата ,не ще да чува за повишаване на минимуми
    Къде се буташ с тоя изгорел сешоар в темата за калорифери Ама на тихо и топло всеки гледа да се навърта.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #415

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    много съм доволен от машината си,духа много топло и комфортно , нямам ватметър и не следя консумацията , но сметките за ток съществено паднаха , друго не ме интересува.мисля си , че високия минимум е свързан с комфорта -сръвнявам го със старата ми Осака, която като влвзе в ON , първо духа студено и постепенно струята се затопляше , тука такъв филм няма - директно жега.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #416

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Тия 150W на -4 не ви ги ща. Пускайте по един вентилатор, хем по-малко лапа, хем ефектът ще е същият.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #417

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Тия 150W на -4 не ви ги ща. Пускайте по един вентилатор, хем по-малко лапа, хем ефектът ще е същият.
    Ами Рос погледни и от другата страна, този с ниския минимум ще включи на първа степен на вентилатора и на вместо 22гр. ще вдигне на 24гр и ще има още по голям комфорт от твоя. Ама айде ти постигне нисък минимум.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #418

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Тия 150W на -4 не ви ги ща. Пускайте по един вентилатор, хем по-малко лапа, хем ефектът ще е същият.
    Рос, хората може да искат да спонсорират енерго-дружествата. Интересно ми е с какъв коп работи на -4 при 150W консумация, дали е по-голям, или по-малък от 2?

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #419

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    КОП-a няма значение. Може и 1 да е.
    Вероятно със 150W при -4 разликата в изходяща-входяща температура е 3 градуса, но ако е поставен на правилното място това също няма значение.
    Най важното е когато на помещението му трябват 150w да получава 150 а не 450.
    Особено за спалня това е задължително. Получаваш дълго, монотонно бучене а не на 5мин. бззъът-фиууууу на следващите 5мин. Пак бззъът само че с по-тихо фиуууу и след 10 пъти бзът-фиуууу идва фъсссд-пуффф.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #420

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    КОП-a няма значение. Може и 1 да е.
    Вероятно със 150W при -4 разликата в изходяща-входяща температура е 3 градуса, но ако е поставен на правилното място това също няма значение.
    Най важното е когато на помещението му трябват 150w да получава 150 а не 450.
    Особено за спалня това е задължително. Получаваш дълго, монотонно бучене а не на 5мин. бззъът-фиууууу на следващите 5мин. Пак бззъът само че с по-тихо фиуууу и след 10 пъти бзът-фиуууу идва фъсссд-пуффф.
    Правилното място е много важно , но малкия минимум при отрицателни си иска и правилната завивка. в спалнята спях с чаршаф в детската съм с олекотен юрган понеже не открих на майка ми от чеиза ония старите. Стените лъхат хлад при 200w. минимум. и отрицателни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 179 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе