Страница 39 от 179 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 2676
Like Tree1640Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #571

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Местенето на малките клапи, за хоризонтално направление на потока, може да бъде избегнато при он/офф. Така шумът от клапите се свежда до минимум. Писано е по-нагоре в темеата. Избира се на ДУ, какъв е монтажа на вътрешното.
    mimojef одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #572

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Rosswen е прав, че по-големия шум идва от механизма за хоризонтално насочване на струята.
    Това с отбелязването на монтажа е решение, но е голяма гимнастика и не може да се постигне точно насочване на струята без да има мърдане на клапите.
    За да не движи хоризонталното насочване ако искаш да духа на дясно а климатика ти е монтиран по средата на стената, трябва да му зададеш, че монтажа е в ляво а позицията на насочването да е в централно положение.
    Аз моя го излекувах с проста ръчна настройка. Слагам насочването от дистанционното да духа централно, бръквам в устата на животното и ръчно насочвам перцата в посоката в която искам да духа.
    kantonaa1 и rosswen харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #573

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Да, това също е вариант. Само да не спира често токът като при нас, иначе трябва да се прави наново. Вариантът, който посочих аз, в някои случаи не е оптимален. При мен и в двете помещения се получи доста добре. Особено при голямата машина. Клапите се позиционираха точно както аз ги настройвах от ДУ. Зависи къде е монтирано вътрешното.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-03-20 в 21:14.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #574

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Какви шумни клапи, нали бяха най-тихите климатици.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #575

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Бяха.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #576

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ще го пробвам. Въпреки, че при мен по хоризонтала не се местят клапите, а по вертикала.
    Проблема не е, че климатика е шумен. Просто като се спи всеки звук се чува по ясно, всяка промяна. Понякога се събуждам когато климатика намали оборотите на турбината.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #577

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ако си го нагласил от дистанционното да ти духа наляво или надясно, при ОФФ освен, че вдига клапите за вертикално насочване, мръдва и перцата за хоризонталното насочване в централна позиция. Това е гарантирано.
    Ако от дистанционното е нагласен на "център" няма местене на хоризонталното насочване.
    П.С. Ако при теб мърдат само вертикалните, няма как да го направиш по-тих.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #578

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Има как .. задава на жалузите най горно положение .. после на ръка ги мърда на желаното от него положение .. така при он-офф няма да ги мърда .. до следващото спиране на тока

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #579

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Понякога се събуждам когато климатика намали оборотите на турбината.
    Е, то в такъв случай май не си за отопение с климатик...
    mimojef, Mega, rosswen и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #580

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Има как .. задава на жалузите най горно положение .. после на ръка ги мърда на желаното от него положение .. така при он-офф няма да ги мърда .. до следващото спиране на тока
    Не става. Изпробвано.
    Номера с ръчното не минава при клапите за вертикално насочване.
    Сори.
    - - - - - - - - - -
    Положението на клапите при следене е някакво нулево положение.
    Явява се по-високо от най-високото което можеш да настроиш от дистанционното и винаги си го търси.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #581

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е, то в такъв случай май не си за отопение с климатик...
    Няма кой да ми плаща сметките с радиатор.

    Ще видим как е в бойна обстановка. Сега само я ползваме стаята за игра без да се спи там. Не разбирам логиката да вдига жалузите при положение, че перката е почти спряла. Може би идва от режим студено или дефроста някой е копирал без да мисли.
    Панасониците ми не си мърдат жалуза и си мислех, че всички са така.
    Кел файда, че го водят 19dB при положение, че с местенето се вдига 10пъти повече шум отколкото турбината.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #582

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Имам познати с по два различни климатика. Единият им е Хеви, като твоето, другите са им от други две конкурентни марки. Като една от тях дори не спира турбината при офф. Другата не вдига клапите при дефрост. И в двата случая, вдигането на клапите им харесва повече. Явно пълно щастие и угодия-няма. Без да се засягате, ако ZS Ви се струва "шумен", то не знам другите какви трябяа да са... Колкото и пристрастно да звучи, ZS е една от най-тихите машини, ако не и най-тихата в класа си. Разбира се, ако нищо не му трака и всичко му е както трябва. Климатиците си имат съпътстващи шумове, с които или свиквате или сменяте вида на отоплението. Такива са шум от турбината, местене на клапи, в някои случаи, шум от фреон (при Хеви го има само при дефрост, но при други не е съвсем така), припуквания на пластмаса и т.н.
    Този пост е редактиран от rosswen; 26-03-20 в 07:54.
    mimojef одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #583

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Хубаво е да предоставиш възможност на потребителя сам да си избира настройките - всеки има различни предпочитания.
    Разбирам да съм му дал ауто режим на клапите или дори разните еко умни режими в които насочва струята в разлини посоки ок.
    Но аз съм избрал ръчна фиксирана настройка и очаквам през цялото време да се държи така.

    Не съм го пробвал при sleep режим дали ги мести. Учуден съм, че никой не му прави впечатление това. Хубавото е, че климатика е на ~2,5m от най-близкият спящ това поне малко ще намали шума, но както съм в спалнята директно подклиматика всеки път при офф ще ме буди.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #584

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ми вкъщи и двете машини, под които се спи, си местят клапите. И двете са над главите ни. Не ми пречат, ама грам. Въпрос на свикване ли, не знам. МЕ-то от подписа ми, никога не ми е пречило, че вдига клапите. Имам го още преди да започна да чета изобщо за климатици. Явно всичко си е в главата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #585

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Някой да сподели същото ли се отнася за Diamond серията - т.е. да не можеш ръчно да фиксираш клапите в едно положение , независимо от режима ( топло или студено). Не говоря за Авто режим , а при ръчни настройки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 179 ПърваПърва ... 2937383940414989 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе