Страница 40 от 179 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 2676

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #586

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, изчаквах да мине известно време за да се запиша и аз с адекватно мнение. От края на януари имам 20ZS-W в 12 кв стая. Според мен положителните неща за машината са икономичната работа (вероятно може да топли добре и в студа, но такъв тази зима няма да видим) и доста ниския шум от самия въздушем поток ( доста масивно вътрешно тяло, но1 9дб все пак си се чуват ). Работи си както се очаква в постоянен он/офф, югоизток, с външа изолация на едната и малко вътрешна на втората външна стена. За последните 34дни - 94kw/h.
    Това което ме изненада е, че си има достатъчен шум при дефрост ( за изминалия период го е правил 3 нощи вкл. сега като заваля снега) има си го изпуфтяването и кипенето на фреона, което не е от свръх шумното, но достатъчно за да те събуди през нощта). Обикновено не са повече от 2-3 на нощ ( ако има такива при брой он/офф цикли явно ги прави само под нулата). Монтиран е с 3 м тръбен път и ако според някой удължаването му до 5м ще помогне по някакъв начин в това отношение, ще го направя. Компресора се чува за 20-на секунди при стартирне през стената/прозореца. За сравнение чувам по-силно Генерала на комшията монтиран отгоре и встрани от мен също на тампони.
    Втулката се обажда на моменти, но това не ми пречи за момента.
    Другия бонус , който никой от вас не е споделил да има е един високочестотен шум 2-3 до 5-6 сек като триене на метал в метал, който се появява понякога 2-3 мин след старт, не съм забелязал да е свързан със скоростта на турбината, мога да кача някъде видео, ако представлява интерес. Обяснявам си го или с предаване на вибрация по тръбния път ( на средна скорост на външния вентилатор ми се струва най-висока, сякаш не е балансиран както трябва) или някаква рязка промяна на налягането на фреона или температурна разлика.
    Определено има значима разлика в консумацията, ако се намалят градусите през нощта и през деня, когато човек не си е вкъщи.
    Пластмасите пукат на моменти достатъчно неприятно, пръсках с някакъв силиконов спрей, но най-добре му се отразява като го понатисна към стената (пак се чува припукване тогава), може би това е резултат и заради разликата в температурата на самата стена (тази на която е монтиран се явява фуга на блока и е по-хладна).
    Предполагам при Diamond серията част от неприятните звуци няма да ги има, и ще гледам следващата машина да е такава. Като цяло съм доволен от климатика и предполагам, че ако човек е вече над определена възраст, има си жена и деца да го изморяват достатъчно - няма изобщо да забелязва недостатъците Това е засега от мен, ако някой от вас открие по-подходяща машина за спалня да казва.
    С пожелание за крепко здраве (наше и на климатиците) и дано скоро преминат карантините, че да можем да си вършим нормално работата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #587

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    [mention]bvenkov [/mention] , има тема за серия Diamond. Там много подробно е описан начина на работа на машините.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #588

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, вчера прочетох , че от MHI, започнали да произвеждат новите модели за европейския и японския пазар с фреон R 32, явно са се откзали от още по-новия(термодинамичните му показатели не били на ниво за масово производство), но това не е толкова важно.зА Мен е важно да са отстранили всички конструктивни недоразумения в миналогодищната серия - SR. Не мога скрия меко казано разочарованито си ,от миналогодишната серия ZS-W , където нямаше цени за 12 tbu под 1700 лв , без монтаж в средата на годината.Надявам се да са отстранили малките гадни проблеми ,или официалния доставчик, да започне да внася по-качествени партиди.Всеки от нас работи за едната заплата, и като плати 1700..лв иска нещо , като за 1700 лв, ама явно отдавна цената не определя качеството.Пиша , не да се оплкавам, а новите потребители да имат превид-,, не слушай старило, а патило...,,

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #589

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цените ще се вдигат....

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #590

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Цените ще се вдигат....
    Заплатите ще падат...............
    Ще става страшно

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    18
    #591

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте от около месец съм със ZS-W на МХИ опитах се да търся ифо за това дали има йон генератор но не намерих. Старата ми машина е ZG-S и има.

    Сега като сме изолирани и имам възможност /при пазаруване/ пускам алергенното почистване /прдължава 1.5 часа/ . Някой имали представа какво прави при тази функция? Първия път като я пуснахме се усещаше миризма на нещо почистено незнам как да го нарека и повече в стаята на старата машина. След това още 2 пъти съм ги пускал и вече не усещам някакъв "аромат" или е много слаб.
    Предварително благодаря.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #592

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Рекламни трикове, спазвайте хигиена.
    Това е климатик, а не система за почистване на въздуха.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #593

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Рекламни трикове, спазвайте хигиена.
    Това е климатик, а не система за почистване на въздуха.
    Много добре казано, Цанков.
    Аз моите рекламни филтърчета ги махнах от машините си. Вече си имам и "Уруру" в детската. Взех си много прияно овлажнителче. Върши перфектна работа, а струва под 100лв., много далеч от грандоманските цени, които струват тези системи в климатиците.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #594

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    zmiori1, нито ZG-S, нито ZS-W имат активни системи за почистване на въздуха. Както каза ccankov73, тук истината се крие във "вярваш ли Маро в магии"....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    18
    #595

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    На ZG-то туй му бе лаит мотива тогава и йон генератора. Даже и на вутрешното тяло го пише.

    Явно е малко като жигули с пълен ел. пакет.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #596

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от zmiori1 Виж публикацията
    На ZG-то туй му бе лаит мотива тогава и йон генератора. Даже и на вутрешното тяло го пише.

    Явно е малко като жигули с пълен ел. пакет.
    Обърна ли внимание на написаното от Aleksandars, а именно - Активни системи. На MHI, турбината е намазана с турмалин, колко работи само те знаят, може и да работи. Но пък за сметка на това много трудно се мие.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #597

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Обърна ли внимание на написаното от Aleksandars, а именно - Активни системи. На MHI, турбината е намазана с турмалин, колко работи само те знаят, може и да работи. Но пък за сметка на това много трудно се мие.
    И доста по-трудно се цапа. Мисля, че ZMX е последният модел, с намазана с турмалин турбина.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #598

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    И доста по-трудно се цапа. Мисля, че ZMX е последният модел, с намазана с турмалин турбина.
    С годините опит с MHI-то предпочитам да не е намазана с нищо.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #599

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    С годините опит с MHI-то предпочитам да не е намазана с нищо.
    Явно има защо. Мен ме изуми, че за две лета е супер чиста, бях я снимал. Докато другото Хеви и МЕ-то (то е в идентично и огледално помещение), за едно лято и брадясват като попове.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    18
    #600

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    На ZG-то от както съм го купил преди 10 години турбината е тюркоазено зелена без да е чистена. Единствено есенно време му "удрям" по една прахосмукачка на ламелите и сапун на филтрите. Между другото и на новото и на статото МХИ филтрите са доста рехави. Не че ламелите са по запрашени от на старото Чиго на което филтрите са доста по гъсти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 179 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1731
    Последно: 22-03-24, 12:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 15:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе