Страница 47 от 179 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 2676
Like Tree1640Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #691

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Има нещо по тея турбини, моето хеви има 3 балансиращи пластини/щипки. Сигурно е прекалено прецизно балансирана.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #692

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Наличието на вибрации е проблем. Не трябва да ги има. Видимият дисбаланс при този и някои други модели е илюзорен, обясних защо. Който е държал в ръцете си такъв цилиндър, знае защо.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    25
    #693

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, поръчах 2 броя (9000 и 12000) и докато ги чакам разгледах упътването. Направи ми впечатление, че след охлаждане трябва да се пусне самопочистването за да изсуши вътрешното тяло. Понеже е 2 часа - на най-слабата степен ли работи? Когато е настроено кога се пуска? След изключване от on/off ли?

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #694

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Самопочистването се включва след off от дистанционното.Климатика вдига и затваря клапите напълно.Започва да духа от отвора до голямата клапа директно надолу.Незнам на каква степен е...доста е тихо и почти не се чува.След 2 часа спира сам,разбира се през това време ако се натисне повторно off,се изключва напълно.По време на самопочистването ,на дистанционното се показва оставащото време.
    Ако сваляте ръководството на климатика от сайта на Vmax на български,и се чудите защо не ви се включва самопочистващата му функция,да знаете че са се изгубили в превода....
    IMG_20200706_085903.jpg

    В ляво е оригиналната книжка на климатика на aнглийски,в дясно превода на български свален от сайта на Vmax
    Този пост е редактиран от iveto; 07-07-20 в 14:47.
    rosswen одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    25
    #695

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Супер, а лесно ли се вмирисва ако се пропуска изсушаването? Интересно защо по дефолт не е пуснато. Да, видях, че е объркано. Логично е да свети иконката, когато е активно. Това е официалния превод за България и предполагам vmax нямат нищо общо с него.
    Този пост е редактиран от zlostorko; 07-07-20 в 14:57.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #696

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Имам климатика от един месец,за това време не съм забелязъл да се вмирисва изобщо...монтиран е в спалнята ми,която е около 13квадрата,на 1,4м. точно над главата ми.На най-бавната степен достига заданието за около 10мин. някъде,включил съм и режим SILENT,но дори и без него климатика си е достатъчно безшумен.Чудесна машина за спалня,тиха и достатъчно мощна въпреки че е 7-ца.Единственото адски тъпо нещо е че индикатора на вътрешното тяло, винаги свети в зелено,и не можеш да разбереш кога топли и кога охлажда..,толкова не можаха да сложат двуцветен диод.....
    В хола имам Daiseikai 8,при него на охлаждане свети синьо,на отопление-оранжево и всичко е точно
    Но за толкова пари,това е положението......

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #697

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    спри да го хвалиш във всеки пост преди да си "изстрадал" поне един отоплителен сезон с подобен климатик в 14 квадрата напролет ако още си доволен - похвали го ..

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #698

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нека да го похвали, сега му се е паднало...

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #699

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    спри да го хвалиш във всеки пост преди да си "изстрадал" поне един отоплителен сезон с подобен климатик в 14 квадрата напролет ако още си доволен - похвали го ..
    Приятел,климатика се ползва единствено и само за охлаждане,и евентуално в преходния сезон 1-2 седмици преди да ми пуснат парното.Това че във вашето село ползвате климатиците и за отопление си е лично ваш проблем!!!
    mimojef и Jack Krauser харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    25
    #700

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Тук често се споменава за on/off "проблема". Някой ще разясни ли за какво става въпрос? Предполагам, че след като си стигне заданието не може да го поддържа на ниски обороти и се изключва защото е прекалено мощен за помещението?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #701

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    On/off е да работи компресора 5...10мин (или 20...30) и да почива 3..5...10мин ( 20...30мин). Някои много се кефят на такава работа, други не.
    Аз съм от вторите.

    - - - - - - - - - -

    iveto, ти сериозно ли не можеш да разбереш един климатик кога топли и кога охлажда та ти трябва лампичка.
    mimojef и zxc0 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #702

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    On/off е да работи компресора 5...10мин (или 20...30) и да почива 3..5...10мин ( 20...30мин). Някои много се кефят на такава работа, други не.
    Аз съм от вторите.

    - - - - - - - - - -

    iveto, ти сериозно ли не можеш да разбереш един климатик кога топли и кога охлажда та ти трябва лампичка.
    Milanov..ти като виден форумен зевзек,би тряблаво най-добре да знаеш защо е тази лампичка...

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #703

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от zlostorko Виж публикацията
    Тук често се споменава за on/off "проблема". Някой ще разясни ли за какво става въпрос? Предполагам, че след като си стигне заданието не може да го поддържа на ниски обороти и се изключва защото е прекалено мощен за помещението?
    Не е прекалено мощен за да бъде това оправдание за високите минимуми. Компресора е принципно със средни към малки възможности.
    Ако трябва да направя аналогия с колите. Бегачка с 1,2литоров двигател няма.
    Не мога твърдо да кажа каква е причинната, за високия минимум, но от възможните причини за които се сещам, бих ги степенувал така.
    1. Остарял компресор с високи минимални обороти.
    2. Големи загуби в компресора при ниски обороти и голямо диференциално налягане и по тази причина ги увеличават на стъпки с изменението на външната .
    3. Дроселираща система с ограничени възможности.
    4. Самозатапване в следствие управлението на вътрешния вентилатор.
    5. Производителя е решил, че винаги трябва да духа топло и софтуерно го е направил на конвенционалка.
    Този пост е редактиран от bobivg; 07-07-20 в 21:57.
    Alexi и mimojef харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #704

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Milanov..ти като виден форумен зевзек,би тряблаво най-добре да знаеш защо е тази лампичка...
    Не знам за какво е, я обясни.
    Тея дето правят дайсейкаите явно друго не могат освен двуцветна лампичка да сложат.
    (не ми репликирайте, имам и знам що за стока е
    mimojef одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #705

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не е прекалено мощен за да бъде това оправдание за високите минимуми. Компресора е принципно със средни към малки възможности.
    Ако трябва да направя аналогия с колите. Бегачка с 1,2литоров двигател няма.
    Не мога твърдо да кажа каква е причинната, за високия минимум, но от възможните причини за които се сещам, бих ги степенувал така.
    1. Остарял компресор с високи минимални обороти.
    2. Големи загуби в компресора при ниски обороти и голямо диференциално налягане и по тази причина ги увеличават на стъпки с изменението на външната .
    3. Дроселираща система с ограничени възможности.
    4. Самозатапване в следствие управлението на вътрешния вентилатор.
    5. Производителя е решил, че винаги трябва да духа топло и софтуерно го е направил на конвенционалка.
    А може би причината е проста - икономии с цел печалба.
    До колкото разбрах от прочетеното, за устойчива работа на ниски честоти моторът трябва да е с повече полюси, примерно 6 и нагоре, което го оскъпява...
    Ако мицутата използват стандартен четириполюсен мотор, може тези минимуми да са му предела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 179 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе