Страница 33 от 116 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #481

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    На инверторните MHI, дали премиум или диамант им дават максимално време на пълна мощ (High Power) 15 минути! Ако това е дълго време.....Предполагам и при другите марки климатици положението не е е по-различно.Затова максимума не е добре да се гледа, особенно при +7 градуса, за да не остане човек разочарован, който е решил да се топли на максимум обороти с дни при -10 градуса.Предполагам и затова таблиците с капацитета на MHI са показани точно в диапазона на нормалната работа на климатика, а не максимум.
    Една от причините хардуера да е по-солиден може би е, че работи до по-ниска температура -20 градуса.
    Другата причина да е по-солиден хардуера, че с по-дългия път фреона взима от околната среда максимално к-во топлина и така компресора не се налага да се форсира, а оттам и да става по-неикономичен климатика.
    Модела преди моя, ZD-S (20-ката е била с 32 кг. и 900 гр.R410), е работил до -5 градуса, толкова е показан в графиката, тогава нямаше още таблици за капацитет.На моя модел ZG-S, добяват само 3кг тръбен път, всичко останало остава същото (компресор и к-во фреон), и долната граница се вдига до -15 градуса.
    Та, виж +3кг какво правят.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Palev; 20-04-21 в 10:08.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #482

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    По-солиден е, защото е по-висок клас. Предходните серии бяха до -15, но също бяха по-солидни, което е съвсем нормално. За работата на максимал, цитираш режим "Хай Пауър", който е програмирана функция. При нормална работа, без да е включен този режим, ако има нужда машината може да работи на много висока мощност, колкото и е необходимо. Таблиците са си таблици, гледал съм ги и съм ги смятал още от сериите ZGX и т.н. От тях можеш да направиш едно генерално заключение, че Хеви запазват добре мощност при отрицателни температури. Разлика между средния и високия клас има голяма, от личен опит го казвам. Не, че средният е лош, даже напротив. Просто разликата между двата класа не е толкова малка, колкото изглежда във въпросните таблици.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #483

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Стара селска къща е, строена е 30-те години на миналия век, външните стени са тухла единичка с дебелина на стената около 50см.
    Антрето е по-малко като квадратура но в основата си, при входната врата е много високо, защото къщата е частично повдигната, на две мази, и от входната врата има стълбище към стаите.

    - - - - - - - - - -

    Това по-повод коментара на колегата за проектанта на къщата, довечера ще направя няколко снимки за да се добие по-ясна представа

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #484

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Разлика между средния и високия клас има голяма, от личен опит го казвам..
    Има............. цели 900 лв разлика
    Истината е, че производителите търсят начин да продават повече, ето преди 13 години нямаше бюджетен клас при MHI, сега като има клиенти с по-ограничен бюджет, защо да не им се предложи серия стандарт.Същото е и с диаманти, дайсейкай и други подобни хипер- климатици.Като те видят, че разполагаш с пари, защо да не ти продадат нещо „по-така“.
    И, за съжаление, вече всичко се е превърнало в „масовка“-купуваш и след 2-3-5 години хвърляш, и пак нов уред, производителите нямат изгода да си експлоатираш уреда +10-15 години.При всичко вече е така - автомобили, черна и бяла техника, не само при климатиците!
    Марките вече не са това, което бяха преди 20-30 години!
    Този пост е редактиран от Palev; 20-04-21 в 10:34.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #485

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Така е, разликата не е малка, но машината си заслужава. Да не остане грешно впечатление, че не е така. Да чукна на дърво, моят ЗСХ прави скоро 4 години и за сега работи все едно току що си го купил. Хем, че върти турбината на по-високи обороти и е по-натоварен този възел, спрямо "по-малките" си събратя, нито са му се развалили лгери, нито втулки му цъкат, нито моторчета на клапите са се разручали. Ползва се целогодишно, почивка много рядко вижда.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #486

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията


    Сега, вече може ли да се обаждам?
    Пак не си уцелил какво означава, защото не си търсил достоверен източник, а чужда интерпретация която да е близка до твоето грешно разбиране.
    Що се отнася до това да ли да се "обаждаш". Не спирай да го правиш, все пак е хубаво да има вицовете за да се разведрява обстановката.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #487

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Това е помещението което искам да отоплявам!
    Точните размери са 4.50м. х 3.00м. височина при стълбите 4.00м. височина при стаите 2.50м.
    Кой според вас е най оптималния вариант за отопление ако, в единия случей двете врати горе останат отворени ZSX 35 ще успее ли да вкара топлия въздух в стаите, или да мина на по-малко тяло ZSX 20/25 и да топля само антрето?
    Този обем който остава долу при стълбите до нивото на етажа ще влияе ли по-някакъв начин на работата на климатика, ясно е че топлия въздух няма как да слезе до входната врата, но да го вземам ли под внимание като обем при избор на машина с по-голяма или по-малка мощност?

    - - - - - - - - - -

    Това е от входната врата


    - - - - - - - - - -

    xxxxxxxx
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #488

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Слагай 35-цата, но да не е до тавана, а малко над входната врата. Топлия въздух сам си качва нагоре и ще отиде в спалните.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #489

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Това се надявам и аз да се получи с по-мощна машина, а има ли вероятност 35-цата да се окаже прекалено мощна за това малко помещение и да влиза постоянно в режим on/off и съответно да качи консумацията на електричество, поне така го разбрах от прегледа на темите, или съм в грешка?

    - - - - - - - - - -

    Инъче съм готов още днес да я поръчам, и утре да я монтират

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #490

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Стига с това покачване на консумацията. Проблемите при он/офф са от друго естество. Правил съм си експерименти по този случай. И да има повишение в консумацията, ще е незначително.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #491

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Използвай хоризонталната клапа за да си намериш оптималня за теб вариант.Право надолу - в стаите ще е по-хладно, а в антрето по-топло,
    при хоризонтална клапа пък обратното.При мен е на 45 градуса.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #492

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от forski Виж публикацията
    а има ли вероятност 35-цата да се окаже прекалено мощна за това малко помещение и да влиза постоянно в режим on/off
    За да не влиза в on/off , а и за да стигне топлото и до другите стаи, по-нагоре, вентилатора трябва да се държи на по-висока степен, на фиксирана 3-та (Медиум) може би.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #493

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    естествено че има повишение на консумацията при он-офф ,многократно замервано при мен .. за това и конвенционалните климатици са с по висок разход на ток

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #494

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Вчера идваха от фирмата която евентуално ще го монтира, но това което те ми казаха не ме удовлетворява напълно. Тяхното мнение е че е хубаво да има запас от мощност, каквото и да значи това.
    Аз, при положение че и хабер си нямам от климатична техника си мисля че щом производителя е казал че машината Х е за 20кв.м а машината Y е за 30кв.м означава че тя е конструирана да работи най добре спрямо тези изисквания.
    Сравнения от рода че с мощна кола мога да карам и бавно и бързо, малко са ми приказки като за пред пейката на блока! Другия вариант е просто да искат да ми набутат по-скъпия модел, въпреки че разликата в цената е минимална!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #495

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Както и да е, не ми се спори. Инвертора, работещ он/офф има голяма разлика в поведението и консумацията си спрямо конвенционалка, нищо че включва/изключва. Човека няма да го слага в 10м2, за да ми изкарвате до 30% разлика. Много подвеждате хората и не се усещате.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 116 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Днес, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе