Страница 34 от 116 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #496

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от forski Виж публикацията
    . Тяхното мнение е че е хубаво да има запас от мощност, каквото и да значи това.
    Другия вариант е просто да искат да ми набутат по-скъпия модел, въпреки че разликата в цената е минимална!
    В много случаи точно това е причината да ти казват, че трябва да има запас - да ти „набутат“ по-голям от необходимото климатик, където печалбата е по-голяма, не казвам, че в случая е така, без да съм видял на живо ситуацията!
    Че е хубаво да има запас, хубаво е, спор няма, въпроса е колко.Затова има таблици с капацитет, има и оразмерителни външни температури за отделните градове, където зимите са различни-една е в София, втора във Варна, трета в балкана.
    В случая, нали няма да разчиташ на климатика като основно отопление, а до някъде, след това се включва парното, нали така.
    Кажи на фирмата да ти изчислят загубите и да ти покажат, че климатика е малък и да ти дадат „ мотивиран отказ“ да ти го монтират, а не само с оглед/поглед да решат, че е малък климатика, а и нали го взимаш като помощ, какъв е проблема
    Този пост е редактиран от Palev; 21-04-21 в 12:46.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #497

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от forski Виж публикацията
    Сравнения от рода че с мощна кола мога да карам и бавно и бързо, малко са ми приказки като за пред пейката на блока!
    Машината в хардуерно отношение 20 25 35 е една и съща. Разликата идва основно от ограниченията на компресора до колко оборота да развърта, както и заиграва с оборотите на вътрешния вентилатор.
    Та в тоя ред на мисли, ако търсиш аналогия с кола тя би била следната:
    Имаш един и същи автомобил, който се продава в три "модификации" (двигателя е един и същи).
    Първи вариант - двигателя е ограничен софтуерно до 5000 оборота.
    Втори вариант- двигателя е ограничен софтуерно до 4000 оборота.
    Трети вариант- двигателя е ограничен софтуерно до 3000 оборота.
    Демек който и от трите варианта на тази машина да вземеш он/оф работата ще е еднаква.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #498

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    forski


    Не е по темата, ама така става, като се пита в неподходящатата тема (темата за Diamond, вместо Избор на климатик).



    Темата за Star Light от Е-маг прочете ли я:

    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post999661

    Идеята ми е:
    слагаш един климатик до или над входната врата, с клапи насочени надолу,да „ върти “ въздуха в антрето.Горе, на етажната площадка, над етажерката, примерно, слагаш втори с клапи, насочени пак надолу, да духа към 2-те стаи.И така може да ги редуваш или и двата да работят едновременно, според ситуацията! С5 г. гаранция са, а след 5г. я камилата , я камиларя, хем ще видиш дали е удачно поставянето на климатик в антрето.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #499

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Помещението е 13.5м2. Две машини? Да сложи и един таванен за всеки случай...

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #500

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ти хубаво прочете ли какво има в предвид или отгоре-отгоре.
    Първо, не се знае замисъла на питащия, като казва че иска да топли коридора - етажната площадка ли има в предвид или + стълбите.
    Второ, квадратурата е 13 кв. ама кубиците са доста!
    Трето, като монтира един климатик над входната врата не е сигурно, че топлото няма да се събере над вратата и да топли тавана, а до стаите я отиде, я не!
    Четвърто, втория климатик няма да топли коридора а двете стаи на етажната площадка, така че в 13-кв. коридор е един климатик!

    И изобщо тази полемика е за темата Избор на климатик, а не тук!
    Този пост е редактиран от Palev; 21-04-21 в 16:29.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #501

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Човек да се чуди ти до сега на каква база му даваше съвети, ако не си прочел това, а и схема даже качи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #502

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз мисля, че проекта е обречен на провал.
    Антре 20-25м2, + 2 стаи по 13-15м2, без вътрешна изолация, деневилация, една мащина............ струва ми се несериозно. Само 5 дни с облаци и температури под +5 градуса ще и разкажат играта на тази схема.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #503

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Е, нали има лъчисти радиатори по стаите бе.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #504

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    ....и като се отворят вратите дали климатика ще топли стаите или конвекторите от стаите ще топлят коридора.....

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #505

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Аз мисля, че проекта е обречен на провал.
    Антре 20-25м2, + 2 стаи по 13-15м2, без вътрешна изолация, деневилация, една мащина............ струва ми се несериозно. Само 5 дни с облаци и температури под +5 градуса ще и разкажат играта на тази схема.
    Има и камина, но за мен (споделял съм го и друг път) това е най-приемливия вариант за отопление, комфорт и икономия при отопление с ток. Мощна машина в общо помещение и електрически конвертори в малки спални помещения когато се спи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #506

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Погледната по-този начин схемата наистина е обречена на провал! Искам да внеса само едно уточнение, че квадратурата на коридора не е 20кв.м както бях написал в началото а е 13кв.м моя грешка за която се извинявам.
    Тъй като коридора ми се явява студената преграда м/у двете части на къщата, поради незнание си мислех че ако сложа достатъчно мощна машина (в началото дори бях готов да сложа 24-ка) тя ще успее при отворени врати да топли и останалите стаи.
    Бях решил че големия климатик, заедно с помоща на радиаторите във всяка стая, при отворени врати ще стоплят цялата къща, като радиаторите ще помагат на климатика, и обратното.
    Това което мисля да направя е в коридора да сложа една 25 ZSX, а стаите да останат затворени и да се топлят от лъчистите конвектори. Ще видя как ще работи тази система, като идеята е да сложа втори климатик 25ZSX във всекидневната, към която има малък кухненски бокс, и така половината къща коридор + всекидневна с кухненски бокс да се топлят на климатици, а спалнята и детската да останат на радиатори. Остава въпроса с банята и тоалетната, но там вече ще имам опции за еспериментиране с оставянето на отворена врата, или преместването на радиатора от всекидневната в банята!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #507

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от forski Виж публикацията
    Това което мисля да направя е в коридора да сложа една 25 ZSX,
    За същия коридор ли става въпрос, където фирмата е отказала да монтира 35 ZSX, а сега ще се слага по-малък климатик или е друг коридора, че и аз вече се обърках?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #508

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Коридора е един, този от снимките
    Фирмата не отказа монтажа на 35 ZSX дори напротив, съгласиха се с моите теории и размишления, но аз хал хабер си нямам от климатична техника, и в момента си навързвам нещата на парче, от прочетеното из интернет!
    Въпросът е че помещението е с площ 13кв.м и ако вземем една осреднена стойност от 40 кубични метра обем, 25 цата е напълно достатъчна ... според мен, и е малко по-евтина!
    Не е проблем да сложа и 35-ца но тя пак ще топля само коридора.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #509

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Едно е 40 куб.м в стая, изолирана, слънцето да я огрява и т. н., друго е тези 40 кубика. в този неизолиран коридор, невиждащ слънце, където зимно време има сигурно +5 градуса разлика спрямо външната температура, входната врата се предполага, че не е херметически затворена и оттам влиза студ и т.н.
    Както казаха колегите, начинанието е обречено на провал!
    Зимно време сложи 2 духалки по 2кв. да работят поне 24 часа и виж дали и с колко ще се вдигне температурата и тогава прецени дали и колко голям климатик да сложиш, и дали изобщо си заслужава, да не даваш 3 х. напразно!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #510

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Скромното ми мнение е, че 20/25ZSX ще се справи спокойно с 40м3 (ако в действителност са толкова), колкото и студено да е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 116 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Днес, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе