Страница 41 от 116 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #601

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Измери температурата на 1,5м от пода , на 20см от стената на която е монтирано вътрешното тяло и на 2м от самото тяло.
    Като духа топла струя към средата на стаята , термометъра ще показва по висока температура.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #602

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Нормално е да не изключва при такива външни температури и в подобно помещение. Няма какво да мерите температури. Минимумът е нисък, а помещението голямо. Моят е 60-ка и не е изключвал от седмица, бачка си на 180-260W. Поддържа с до 1гр. над заданието, не повече.
    П.п. На охлаждане не мърда клапите при изключване.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-10-21 в 19:38.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #603

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Нормално е да не изключва при такива външни температури и в подобно помещение. Минимумът е нисък, а помещението голямо. Моят е 60-ка и не е изключвал от седмица, бачка си на 180-260W. Поддържа с до 1гр. над заданието, не повече.
    Имате консумация 180-260W и това при каква външна температура е? Ако е над 13 градуса където се включва някаква си защита и качва минимума за вашия модел на ротора 30rps. ако при тези обороти работи на макс 260W излиза че за моя 25-а би трябвло да е с по ниска минимална консумация (при минималени обороти на компресора 25rps). В случая моя е с минимална консумация 350W при над 13 градуса.
    Да споделя това с пробата да излъжа датчика на външното тяло този който е отзад на тялото. Сложих му лед явно това е първата идея за която всеки се сеща. Поставих торбичка с лед и свалих температурата под 11 градуса. Според сервизното описание трябва да влезе в нормален режим. Използвах от стандартните електронни термометри с термо датчик за вънна температура със жичка. Той показваше 9,1 -10 градуса. Е не сработи. Работи си на минимум 350W. Ако беше сработил можеше да се сложат едни 800 ома последователно на датчика и щеше да го лъже с два градуса надолу. Но като не сработи няма смисъл да се пробва. Жалко.
    Отделно някой сеща ли се, знае ли каква повреда може да доведе ако се излъже климатика че работи на под 13 и няма да включи защитата?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #604

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    При нас температурите от над седмица са под 12гр. В момента е 11, ето с каква консумация работи на зададени 23гр.

    След покачването, над 12гр., минимумът на 60-ката става 470W. Имам метеостанция, разположена зад външното тяло на климатика и показва максимално точно, защото се обдухва постоянно. Обикновено няма много общо показанието на термометъра, с прогнозната от приложенията.

    Изчакайте да захладнее, имам няколко приятеля с машини като Вашата, които си слизат и работят стабилно на 140-150W без проблеми.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-10-21 в 17:45.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #605

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При нас температурите от над седмица са под 12гр. В момента е 11, ето с каква консумация работи на зададени 23гр.

    След покачването, над 12гр., минимумът на 60-ката става 430W. Имам метеостанция, разположена зад външното тяло на климатика и показва максимално точно, защото се обдухва постоянно. Обикновено няма много общо показанието на термометъра, с прогнозната от приложенията.

    Изчакайте да захладнее, имам няколко приятеля с машини като Вашата, които си слизат и работят стабилно на 140-150W без проблеми.
    Росене, двама човека ли пишете от един профил.
    На същия човек си му отворил, че минимума се дига над 22 градуса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #606

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Росене, двама човека ли пишете от един профил.
    На същия човек си му отворил, че минимума се дига над 22 градуса.
    Да, страдам от шизофрения. На 20-35ZS и ZMX минимумът се вдига над 22гр...От толкова бисери из 2-те теми вече взехте да бъркате и моделите.
    П.п. Ако някой иска да ме пита нещо-да ми пише на л.с., че нещо ми дотегна тоя форум в последно време.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    7
    #607
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Измери температурата на 1,5м от пода , на 20см от стената на която е монтирано вътрешното тяло и на 2м от самото тяло.
    Като духа топла струя към средата на стаята , термометъра ще показва по висока температура.
    Измерих я , след близо час падна на 22.9

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #608

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Смъкни го на 20 за да ти прави 22. Нали за тов е дистанционното.
    И онова през Април предполагам не са били дефрости а ОН/ОФФ цикли.
    Ако е било Дефрост при 8 градуса, не е добре.
    Този пост е редактиран от mimojef; 17-10-21 в 09:34.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    21
    #609

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Някой има ли информация за закупуване на резервни части за Mitsubishi Heavy.В наличност ли е или поръчват.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #610

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    На мен много бързо ми доставиха една втулка за турбината, един мотор за турбината и накрая цяло вътрешно тяло.
    Това обаче беше миналото или по миналото лято. Сега не знам как са нещата.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #611

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Сега както няма налични дори и машини, не знам как стои въпроса с частите. Най-добре се обадете на Кондекс.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #612

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    От скоро съм собственик на 35zsx,но има две неща,които ме дразнят.Първото е че като вдига клапата от долна позиция на горна,се чува много дразнещо бучене.Какъв може да бъде проблема?
    И вторият ми проблем,може би е свързан с настройките,или с окото,защото аз нагласям хоризонталните клапи на определена позиция,а климатика след известно време ги променя.Какво трябва да направя, за да стоят така, както аз съм им задал?

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #613

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здр, първите впечатления от 7-цата е (SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    ), че е голям звяр. Моя е поставен както казах преди в 12м2 добре изолирано помещение. Едната стена е към стълбище-8м2, другата външна-9м2,третата е стена 4м2+4м2 троен стъклопакет(1 ват на м2 на градус загуби-средно), четвъртата стена е двоен картон с вата на конструкция и врата към хола 7м2+отвор за врата. Пода е 5см xps и ламинат 12мм а тавана 5см каменна вата и картон на конструкция. Всичко е изолирано отвън и отвътре освен стената към стълбището-там е с 5см перлитова мазилка- изолационна общо. Южно изложение. Климатика при 7-14 градуса фъншна е ОН и ОФФ постоянно при 22 вътрешна. При ниските тепературатури 2-6 градуса външни е през около 30-40 мин. Това е при положение, че вратата(тоест такава няма още) е отворена към хола който е около 34м2+3м2 мокро помещение, тоест още 95м3. Сега е оставен на 23 вътрешна.
    Звяра се справя доволно с 50м2 и 125м3, като в хола (изолиран е по същия начин с 7м2 дограма) е около 0,5-1 градус разлика. През деня не се усеща разлика но вечер като падне температурата се усеща този 1 градус. През деня като е около 4-10 градуса навън а вътре е настроен на 23 градуса, го виждам че пада до 140 вата и си държи така с часове. Под 4 градуса варира между 250-350. Тази сутрин(26.11.21г) отвън имаше доста слана и температурата беше около 0, беше много леко побелял като слана върху земята, след 2-3 часа я нямаше без дефрост. Досега за 7 дена не е правил такъв. Помощ няма от никъде, нито отгоре-отдолу нито и отстрани. Последните 2 дена се държи на 23 като от ставане до лягане турбината е на 4(макс) и на лягане се намаля на 3( една надолу). Климатика е над главата ми около 1,2м и 22см от тавана срещу вратата за по добър обмен на въздуха. Няколко дена оставих жената да спи на четвърта скорост на 22 и каза че е ок но я дразнят жалюзите при он-офф, иначе не я дразни силния полъх. Сега е постоянно на 23 и трета за през ноща и е супер тих и разтоварен. Аз не обичам страничните шумове но не ме дразни духането от турбината, настроено е напред към вратата а ние сме отдолу.
    Определено не е за 12м2 стая, и който е решил да го вземе за такова помещение без да му е намерил начина на лечение ще съжалява. Шума от жалюзите от он-офф за мен е дразнещ особенно нощем. При 23 и турбина на макс и външна под 8 и нощем на 23 и турбина на 3 нямам офф. До момента е изгорил 34 киловата без да е спиран от обед на19.11- до обед на 26.11. За момента не се сещам друго. Мястото е Пловдив.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #614

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Лек ъпдейт на модела. В момента е около 9 сутринта (29.11.21) и външна температура около 11-12 градуса. Климатика е на 23 и турбина на 3 и се държи като конвеционалка и то дразнещо. Започва с около 600 вата и варира с 590-630 вата за около 2-3 минути след което се изпъва до 650 вата за около минута (30-60 секунди), след което което започва да намаля бавно надолу за 2-3 минути достигайки около 315-330 и така за около 10-15 секунди и излиза в ОФФ който е около 3 минути и после пак така. На четвърта и настроен на 23 градуса след ОФФ се изпъва до около 530-545 вата и държи така за около 200 секунди след което бута до около 430-445вата за около 2 минути след което качва на 470-485 вата и държи около 4 минути след което излиза в ОФФ Наблюденията са от няколко дена стоеийки и спеийки под него, но в температурния диапазон от 8 и нагоре със слънце в12м2 стая-южна с отворена врата и добре изолирана като цяло (общо 50м2) , (сутринта в 6 мъркаше с 180 вата,навън да е било 4-6 градуса). За последните 3 дена е глътнал 17 киловата или по 5-6 киловата на ден
    Другото впечатление е, че си има свои подстепени на трета и четвърта скорост на турбината, поне като по ниска и по висока към съответните степени. Не е на принципа, че на 4 духа с определени дебити като само променя температурата на издухания въздух, това е и при трета и при четвърта скорост, като при четвърта е по незабелижимо но го има. Това се случва най забелижимо при късите режими на работа от тип(ОН-ОФФ), но го има и при по дългите.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #615

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Добре де, в тази тема сигурно вече 10 пъти съм написал, че моделът си качва минимума при +12гр. Като падне под 11гр. го сваля пак. Ама хич не обичате да четете. Дава ви се информация наготово и пак няма кой да чете...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 116 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Вчера, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе