Страница 53 от 116 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #781

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    И защо изтезавате машината? Какъв резултат очаквате от тези експерименти?
    peter`s одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #782

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Peter, ако имаш някакви съмнения и терзания, че машината не е инсталирана коректно( не е вакумирана, изпуснала е фреон) викни монтажниците, да я източят, вакумират и напълнят, ако трябва си плати, но поне ще спиш спокойно, че всичко е наред и всичко, което се случва е особеност на машината.
    Аз така постъпих с моята и съм в мир с природата
    peter`s и toto_toto харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #783

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    …..Все пак, да се има предвид от теб, че и размерът има значение- по голямата площ повече изстива, а топлообменникът ти, за зла твоя участ е Голям….
    Т.е. по-големия топлообменник е по-зле…?
    Чудех се аз що новите машини масово ги олекотяват, пък то кво било.
    Alexi, justify, JOKVN и 3 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #784

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Касапе мъченията са част от живота. Някои ги мъчат 32 години, други се усетихме в началото.
    Ракиме, не съм супер наясно но какво става с маслото от системата, колко от него се губи според теб.
    Идеята е да разбера машината и да я настроя да бачка в моя полза. Навън времето остана положително и май няма да дефростне, поне не го направи за 270 минути. В студовете едната може да ми е малко а двете в повече и се опитвам да ги балансирам и то икономично ако е възможно. Не искам ненужен дефрост на чиста пита само щото е изпълнил някакво уравнение си негово, най вече на времеви цикли.
    В мир с природата съм но не съм в мир с това дето шари из нея

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #785

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И защо изтезавате машината? Какъв резултат очаквате от тези експерименти?
    Човека си е направил пълни самопризнания

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    ... Жената ако сега я пусна в стаята ще умре от кеф-30 градуса ...

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #786

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Т.е. по-големия топлообменник е по-зле…?
    Чудех се аз що новите машини масово ги олекотяват, пък то кво било.
    И аз ли схващам иронията в гласът ти?!!
    Вече не помня защо избрах Голям и аз. Не сме в крак с новото време, одъртяваме.

    Факт е, че въпреки двойно по голямото външно, Диаманта заскрежава по често от мъникът в кухнята.
    Някой писа вчера, че "климатиците работели при равни условия, понеже двата били в Пловдив". Това твърдение може и да е вярно, но само за Пловдив. У нас, два климатика работеха при коренно различни условия, само на 8м един от друг. Дребния слънчаса по обед и на завет, падна на минимум, а танка, с леко побеляла пита, работеше на 2 градуса околна и слънце не видял. Кой с какъвто късмет го сглобили.

    Mig82, Петърът си е в Мир с Природата, но е твърд и не пуска жената в стаята, понеже тя шари по Нея.

    Аз да си призная ли, че малко преди да се разпискам, турбината ми утихна. Имаше едно съвсем леко "свирукане". Явно смазката е била клеясала, та седмица след монтажа раздвижи или е забравил бронзът да се самосмазва- знам ли?!!!
    Дефрост след дефрост, нещата утихват и се случват все по рядко. Нов е, все още в разработка.
    Все пак, оставам в редиците на "тарикат" мъжете- устисках, хахааааа.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 20-12-21 в 07:01.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #787

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не знам за вас, ама аз не го намирам за нормално 2 климатика висок клас нагласени на едни и същи параметри, единия в 12м2 да хаби 5 киловата и да дефроства а другия в 37м2 пак 5 киловата и да не дефроства.

    Mig82, Петърът си е в Мир с Природата, но е твърд и не пуска жената в стаята, понеже тя шари по Нея.- Трифоне и аз поркам но нищо не разбрах, поясни

    Факт е, че въпреки двойно по голямото външно, Диаманта заскрежава по често от мъникът в кухнята.
    Някой писа вчера, че "климатиците работели при равни условия, понеже двата били в Пловдив". Това твърдение може и да е вярно, но само за Пловдив. У нас, два климатика работеха при коренно различни условия, само на 8м един от друг. Дребния слънчаса по обед и на завет, падна на минимум, а танка, с леко побеляла пита, работеше на 2 градуса околна и слънце не видял. Кой с какъвто късмет го сглобили.


    Трифоне, без заяждане ще ти обясна. Фактите могат да бъдат базирани единствено на точни и доказуеми неща, квадратури, изложение, вид изолоция-къде и колко, етажност на апартамента или къща, външни и вътрешни стени, помагащи или липсващи комшии, настройка на температура по ДУ, външна темперетура и съответно влажност, вятър, дъжд,сняг. Разход и т.н и т.н.

    Ще продължа да го тествам и при минусови температури и пак ще ги слагам с японеца в битка един срещу друг, 12м2 VS 37м2 и да видим как стоят нещата, КОП 5,74 за мхи-то, срещу КОП 5,17 на Пената.
    Vasil Vasilev одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #788

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Mig82, Петърът си е в Мир с Природата, но е твърд и не пуска жената в стаята, понеже тя шари по Нея.- Трифоне и аз поркам но нищо не разбрах, поясни

    .........
    Трифоне, без заяждане ще ти обясна. Фактите могат да бъдат базирани единствено на точни и доказуеми неща, квадратури, изложение, вид изолоция-къде и колко, етажност на апартамента или къща, външни и вътрешни стени, помагащи или липсващи комшии, настройка на температура по ДУ, външна темперетура и съответно влажност, вятър, дъжд,сняг. Разход и т.н и т.н.

    Ще продължа да го тествам и при минусови температури и пак ще ги слагам с японеца в битка един срещу друг, 12м2 VS 37м2 и да видим как стоят нещата, КОП 5,74 за мхи-то, срещу КОП 5,17 на Пената.
    Понеже написа, че си в Мир с Природата, но тава не се отнася за шарещите по Нея, та......хахааа, помислих си, че затова не пускаш жената в стаята- нали и тя шари по Нея- Природата. Офффф.............ето и аз започнах да офя!

    И ти ли от сутринта? Аз сега се въздържам, понеже са Рождествени пости.
    Вече искрено се надявам и вярвам, че проблемът е в Диаманта. Дори ми е леко гузно, че при мен нещата изглеждат нормални.
    Весли празници!

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #789

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    единствената причина МХИ да харчи колкото другия е че работи он-офф .. този режим вдига сериозно разхода ( все едно имаш конвенционален климатик за 2500 лв ).. вдигни градусите с 2-3 ( колкото трябва ) така че да спре да изключва и ще видиш ,че разхода дори ще падне въпреки че поддържаш по високи градуси
    peter`s, zxc0 и mystikalrs харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #790

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    единствената причина МХИ да харчи колкото другия е че работи он-офф .. този режим вдига сериозно разхода ( все едно имаш конвенционален климатик за 2500 лв ).. вдигни градусите с 2-3 ( колкото трябва ) така че да спре да изключва и ще видиш ,че разхода дори ще падне въпреки че поддържаш по високи градуси
    То и при он/офф държи по-високи градуси, така че с температурата няма да има проблем.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #791

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Толкова неща се изписаха аз така и не разбрах машина он/офф ли работи или подържа без да изключва. Ако е он/офф на какви интервали са.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #792

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    При мен няма изключване. Работи от 280 вата нагоре. Отворено помещение към коридор. Започва да се изключва когато си лягам да спя и затворя вратата. Клапата не ми пречи, та на жената ще купя или също като кухненският или една "цепеница", за която прочетох тук. Диаманта остава на щерката, а на мен.......ееех, мечти следновогодишни.
    В момента дори е под разхода на 7та в кухнята. Обикновено Диаманта тегли каруцата.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #793

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Трифоне от тебе почвам. Аз сутрин пия само ако съм на планина и като се събудя към 10сабайлян след кафето почвам шкембе чорба и бири, иначе рядко преди 17.00.

    Алекси аз в предишните постове казах че това е разход без Оффене, иначе ще си на 100% прав. Под него съм и знам ако направи офф. Тази нощ ми въртя Оффо-ве и го намалих на 20 до сутринта,другия климатик е 16 настроен и седи в стендбай.

    Боби говорим за режим без ОФФ, или ако офне да е 2-3 пъти макс за денонощието докато я хвана, както писах и на Алекси, влезне ли в режим постоянно на он-офф този разход е даже нисък

    Днес по стечение на обстоятелствата ходих до едни агенти дето повечето се занимават с нови но и к2у слагат, казаха че не е огъната тръба защото са големи наляганията и обемите ако е на газовата и ще свисти. Каза особенно това било при фуджитсу, направо виело, друго каза че не може да надуе повече от 300-400 вата(1,5 ампера). Трябвало измерване на 30 градуса и вент на ауто за да се види какво е налягането тогава.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #794

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ей, ще го счупиш накрая този климатик!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #795

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да не е ставал климатик.
    Alexi и UW харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: 28-03-24, 16:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе