Страница 80 от 116 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1186

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Вече е на стената.
    Бях скептично настроен към цвета, но наживо определено ми харесва.





    Този пост е редактиран от rosswen; 04-06-22 в 19:42.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1187

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Отваряй шампанското да го полееш.
    Добре се връзва със цвета на стената.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 04-06-22 в 17:09.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1188

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ивелински 2022 ако си се насочил към версията на МХИ диамант и имаш сходни по топлоизолация и квадратура като моите споменати по назад в темата просто забрави да имаш нормална работа. От плюс 3 до минус 3 ми прави 2-4 дефроста на денонощие,някои от дефростите са контролни по 5-6 минути другите са пълни по 13-14 минути. След ОФФ 7-цата се набира до 650 вата за минута-две след което пада до 300-350 вата. За да влезне в режим ОФФ значи е достигнала температурата в помещението и няма на къде повече. Защо ще тръгва след 2-3 минути пак със 650 вата поне на мен не ми стана ясно. Като този процес при мене траеше 6-8 минути докато падне на 150-160 вата и веднага след това е офф и този цикъл се повтаря. След като навърти определен брой ОН-ОФФ-и и е в градусите плюс3-минус3 прави дефрости. При всяко влизане в режим офф вдига клапата която аз чувам нощем и обратното сваля я при ОН режим. Ако я сложиш в малко помещение ще имаш една от най скъпите конвенционалки на пазара, особенно ако температурите са до около минус 5. Започва в такова помещение да работи коректно след минус 5 и то ако се задържи минус 5 с тенденция за минус 10. На охлаждане го пробвах само няколко дена и нямам кой знае какви впечатленя, но ми хареса това че при достигане на температурата не вдига клапата и е доста икономичен. Моето мнение е, че софта не е написан както трябва, но пак казвам мое мнение. 7-9-12 са еднакъв хардуер, само оборотите и дебита са барнати и като цяло си слагаш истинска 12-ка в спалня 12 кв.м. Както и другите са казали тази 7-ца си иска 20 кв.м. за да се чувства ок. Ако има нещо друго питай.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1189

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Някъде, доста назад, сякаш го писах това- че искам да слагам седмица в по голямо помещение, но кой съм аз, че да "фани дикиш"?!!
    Митсубиши Хеви са ......Трактори- дай им работа да вършат, инак са досадни.

    Дайко 7 Сенсира работи по добре и на охлаждане. Хевито само държи по точно задание, а на таралясника е нужна само корекция по "вятъра" и абстрахиране от нужната настройка.

    Даймънд 7ца бих купил за кръчма, офис, или помещение което не е за релакс и е за нормална 16-18ка.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1190

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Моята 7ца от предишната серия се държи много добре в 13кв изолирана Южна стая и зима и лете. Не знам какви са проблемите при вас. И е икономична и е тиха. Аз не съжалявам че я взех.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1191

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Моята 7ца от предишната серия се държи много добре в 13кв изолирана Южна стая и зима и лете. Не знам какви са проблемите при вас. И е икономична и е тиха. Аз не съжалявам че я взех.
    Аз имам приятел с две 20-ки ZSX в спални по 15м2, в къща и казва, че нямат аналог, а е сменил доста марки и модели. Аз също имам 20ZMX като твоя в 14м2. Смея смело да твърдя, че 35 и 60ZSX са страшно деликатни машини. Единственият им "проблем" е ако бачкат он/офф, клапите са по-шумни, спрямо тези на ZMX. Също така и дефростите на он/офф цикли, както предупреди Александър и колегата по-нагоре, но това го има при всички Хевита. Сравненията със Сенсира и тези с трактор, са меко казано несериозни. Не е като да нямам наблюдения и над двата модела. Всеки има право да споделя мнение, моето е коренно различно от това на Трифон. В режим охлаждане пък нямат никакви недостатъци в общи линии ZSX. С мнението на Петър съм съгласен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1192

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ...... С мнението на Петър съм съгласен.
    А мнението на Петър е по скоро..........леко отрицателно, да речем.

    Тук сякаш, след като съм го купил, е задължително да съм хвалебствено настроен?!
    Няма как да съжалявам за похарчени пари.
    Няма как и да си изкривя душата, като кажа, че не ми харесва. Харесва си ми- икономичен и Мощен е, също като.........айде да не е Трактор, а Танк!
    Просто споделям субективно мнение.
    Зная, че не се толерира сравнението на марки и модели, особено що се касае за напълно "противоположни" машини в ценово отношение. Нормална психологична реакция.
    Просто гледам работата им, няма как да не сравня и споделям. Туй то!
    Може и да не споделям, ако за по нежни душици е непосилно да приемат нормално.

    Като цяло, доволен съм- върши работата, за която съм платил и съм сигурен, че няма да ме предаде.

    пп. Роска, много добре се съчетава с интериора.
    Най важно е нещата, които ни заобикалят, да ни радват и носят положителни усещания.
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 10-06-22 в 13:54.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1193

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Нямам нищо против да се сравнява каквото и да било. А и кой съм аз, че да определям какво да се пише в този форум. Баща ми има 3бр Сенсири и ги знам как работят. Имат си някои хубави черти, при работа в помещения, с много ниски загуби и толкова. Мнението ми, че ZSX са за помещения с по-сериозни загуби не е никаква тайна. Натъртвам, "загуби", а не някакви си м2. Има помещения по 13-14м2 с по-високи загуби от такива по 20+м2. На моя приятел 20-ките са в по 15м2, но и загубите му са големи.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-06-22 в 14:01.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1194

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз имам приятел с две 20-ки ZSX в спални по 15м2, в къща и казва, че нямат аналог, а е сменил доста марки и модели....
    Уважавам всяко мнение, но това е като ЕЖК. Несериозно е, Роска.

    По същият начин, мога да твърдя, че лъжеш, а като го кажа (напиша) иди че доказвай и се почва едно говорене (писане)....

    Аз пък имам много приятели с климатици- голям Праз!
    Разбираш ли?!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1195

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ами в крайна сметка, да вярва, който иска. Няма да легна да умирам. Всеки, който ми е чел мненията през годините, знае че не са празни приказки. Поне така си мисля. Ама каквото-такова. Здраве да е. Все на някой съм бил полезен. За мен това е важното. Иначе каква файда от всичките наблюдения, четене на документация и т.н? Пари не изкарвам от това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1196

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    80 страници изписани и пак не можем да се разберем. Климатика е добър със сериозен хардуер, но наистина си иска 20кв.м. спалня ако ще е за спалня. Такива спални я има 1-2 процента я няма, за мен механизираната клапа е минус особенно в спално помещение. Може при мен да има проблем с датчиците ама може и да няма. За мен този климатик е с високи "МИНИМУМИ". По назад съм писал за другия ми който к2у и е 9-10-ka на охлаждане и 12-ка на отопление. Та той в същия период с диаманта след офф се набираше до към 270-300 вата и после падаше до 180 вата та дори и 130 вата, седмицата се набираше до 650 вата и после започва да сваля до към 150-160 вата след 6-7 мин и директно е офф и после пак така, за мен това е минус. На въпрос защо го прави никой не отговори. Дефрост алгоритъма и той е пълна трагедия(пак според мен). Аз не харесвам климатици с високи минимуми влизащи и излизащи през 5-10 мин в режим ОН-ОФФ и дефрости по брой ОФФ-ве. Дори и да излиза в режим ОФФ да го прави незабелязано. Иначе работи тихо
    Пак според мен софтуера управлява хардуера и му казва кога какво да прави и по колко да го прави и дали да го прави. Е на този климатик софтуера му казва да тръгне на 650 вата. Не може ли да тръгне с 200 вата и след превъртане на въздуха след няколко секунди да прецени на 150 вата ли ще бутне или ще качи на 300-400 вата като с това и ще се самонагажда така, че да няма загуба на комфорт и смяна на режим. Все пак говорим за върховата серия на МХИ-то. Ако му барнат минимумите, след това оправят това с механизираната вертикална клапа и дефрост алгоритъма, ще е един супер климатик. Тоест да му сложат интелигентно написан софтуер.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1197

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Дефрост алгоритъмът е перфектен, ако го няма условието за он/офф цикли. Ако бяхте монтирали машините в помещения, за които бяхте посъветвани, този разговор изобщо нямаше да го водим.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1198

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Рос кажи колко трябва да е голяма спалнята за да задоволи изискванията. Аз се опитах да дам повече инфо на Ивелински който иска да я сложи в 12кв.м. Също така гледам и да съм обективен. Аз не съжалявам че го взех но наистина е за по големи помещения заради така написания софтуер. За пореден път питам какво налага стартирване с 650 вата след което леко пада до 450 вата после 370-400 и после 320-360 и след 6 минути до около 160-170 вата. Не може ли с 200-250 вата за една минута със което ще определи дали нагоре или надолу ще ходи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1199

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ако не изключва, няма да стартира на 650W. Минимумът на машината е доста добър - 140W, просто топлоотдаването е голямо, което говори и за висока ефективност. Ако беше разменил местата на Хевито и японеца, щеше да видиш машината в съвсем друга светлина. За 12м2 чисто и просто не е подходящ, правилно си посъветвал човека, за това писах, че съм съгласен с написаното от теб.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-06-22 в 18:41.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1200

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Е, лека полека нещата се изясняват, макар и с отрицание- ако това, ако онова, а инак е перфектен, но не за спални до, а от еди си колко....Айде "молявиса"!
    Перфектен е, но не за спални, каквито и да са, защото все ще дойде момент на ОФФФФФФ. Клапи горе- шапки долу....
    Значи излиза ,че е перфектен за офиси, кафенца,.....както по рано споменах.

    Петър, за спалните си прав, но колко, с възможности за спалня 20 и нагоре м2 си ги отопляват с климатици и пишат по форумите?!!

    Роска, щом не е за помещения с малки загуби Михито, значи Сенсирите са перфектни, колкото и големи да са помещенията, но с малки загуби, нали така?
    Баща ти е мъдър човек, но не те разбира.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 10-06-22 в 20:42.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 80 от 116 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Вчера, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе