Страница 82 от 116 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,216 до 1,230 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1216

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    освен тия за дефростчетата

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1217

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Нищо му няма на дефроста.
    Размразява в пъти по-рядко от МХИ-тата ми, които УЖ би трябвало да са с перфектен алгоритъм.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1218

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    кой го твърди това за МХИ-тата .. алгоритъма им е малоумен ,на няколко цикъла он-офф пускат дефрост - съчетано с повишаване на минимума под 2 ли колко беше градуса е рецепта за дефрости по време ,освен ако не отваряш прозореца да не офи

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #1219

    Re: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Сигурно пуска дефрости точно при он оф работа, дайкина има контролни на 4 часа според колеги от форума

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1220

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    С малката уговорка, че под 0-та, ако Хевито не офф-ва, може да работи без дефрост със седмици, докато при Дайкина такова положение няма. При мен се получава точно така, но съм мислил и чел, преди да избера къде какво да слагам. А Хевитата, за хиляден път се пише, че не стават за такива малки помещения, именно заради това условие. Така че, Дайкина наистина ще дефроства по-рядко от Хевито, ако то цикли он/офф.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1221

    Отговор: Re: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Сигурно пуска дефрости точно при он оф работа, дайкина има контролни на 4 часа според колеги от форума
    Перферата е със друг дефрост алгоритъм, не е като на базовите модели. Сестра ми има FTXM-M от колко 3-4 години, ако бичеше малоумни дефрости до сега да ми е оревала главата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    1
    #1222

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте, изчетох доста коментари тук относно ZSX-W и искам и аз да задам моите, тъй като мисля, че случая е малко по-специфичен.
    Закупихме 3стаен апартамент във Варна и искаме да сложим мултисплит система на Митсубиши Хеви. Насочили сме се към SCM80ZS-W по препоръка на човек от Варна, с 3 вътрешни тела: две 20ки за спалните и една 35ци за всекидневната, която е около 33-35кв. Засега съм се насочил към вътрешни тела от Diamond серията, но все още се опитвам да разбера разликите спрямо Premium серията.
    Апартамента е с изложение изток-запад, като над спалните нямам съседи и е последен етаж. Има 10см външна изолация EPS а квадратурата на спалните е 12.5кв (със скос от пода до 2.60м) и 11.4кв (със скос от 1.60м до 2.60м).
    На тавана в спалните ще се слага фибран за изолация, а на хола и коридора гипсокартон с вата (ватата е още под въпрос).

    Тъй като в моя случай има едно външно тяло и 3 вътрешни, дали ще имам проблеми с on/off, които многократно са говорени тук във форума? И какво ви е мнението относно цялостната конфигурация на системата спрямо нашите параметри.


    П.С. Забравих да спомена, че външното тяло ще е сложено на западна стена. Добавих и скица на апартамента, като съм отбелязал къде ще стои външното тяло и 3те вътрешни тела, които ще бъдат поставени над вратите.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    2
    #1223

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатик, който ще се ползва само за охлаждане. Спрял съм се на този модел и мисля че изчетох повечето постове в темата, но не намерих много за това как работи в режим на охлаждане. Бихте ли споделили как се държи с включени функции като "Сензора за движение" и "3D Auto". Усеща ли се въздушната струя. Тъй като работя от вкъщи не искам след 8 часа да съм със схванат врат, въпреки че бюрото ми ще е по диагонал от там където ще е монтиран климатика

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #1224

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Когато климатика работи в режим охлаждане за да е ефективна работа на климатика клапите на вътрешното тяло са вдигнати нагоре и струята на издухвания въздух се усеща и в другия край на стаята, дори и да е по диагонал както искате да го монтирате вие. Според мен най-добре е да монтирате вътрешното тяло на климатика на стената до която вие е бюрото встрани от самото бюро. Така дори и да пуснете климатика на по висока степен на турбината въздушната струя няма да духа директно срещу бюрото на което работите.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    2
    #1225

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Благодаря за отговора. Да разбирам ли, че покупката на такъв клас климатик (с толкова функции) се обезсмисля ако ще се ползва само на охлаждане.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #1226

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Имам 35-ца в 30 кв.м. Пускаш 3D и забравяш , че имаш климатик - прохладно без грам намек за течение.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1227

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз нямам забележки към климатика, в режим охлаждане. Струята е много мека и управлява потока много добре, заради голямата клапа отдолу. Минимумът е нисък и студено течение мяма да усетите, дори и да стоите срещу него, освен ако няма да догонва градуси. Като тишина е абсолютно незабележим, дори в 45м2. Но според мен, няма смисъл от закупуването на толкова скъп климатик, щом ще е само за охлаждане.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #1228

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    В момента съм в един хотел на морето и вътрешното тяло на климатика е монтирано на диагонал на стената срещу леглото. Пробвах всички степени на турбината и на клапите и студената струя си се усеща на леглото.Климатика е Bеко ако има някакво значение,иначе работи много тихо на охлаждане.Вкъщи всичките ми климатици са монтирани така, че да не духат директно срещу легла, дивани, бюра.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 07-07-22 в 11:21.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1229

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    В момента съм в един хотел на морето и вътрешното тяло на климатика е монтирано на диагонал на стената срещу леглото. Пробвах всички степени на турбината и на клапите и студената струя си се усеща на леглото.Климатика е Bosh ако има някакво значение,иначе работи много тихо на охлаждане.Вкъщи всичките ми климатици са монтирани така, че да не духат директно срещу легла, дивани, бюра.
    Колкото и хубав да е климатика, най-важното условие е да се монтира на възможно най-подходящото място.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1230

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте. Насочил съм се към SRK35 DIAMOND (12ска) за помещение 28 кв. (дневна), като евентуално ще е и с отворена врата понякога към коридор. Южно изложение, 10 см изолация и PVC дограма е помещението. От фирмата ми препоръчаха 9-ка. Така като чета, като кубици няма да е достатъчна тая 9-тка. Защо 12ската да не върши работа, малко ще е преизчислена, но пък 9тката е малка. На границата е тази моята квадратура. Помещението е 2,60 вис.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 82 от 116 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2674
    Последно: Днес, 07:53
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе