Страница 17 от 116 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #241

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Явно вместо да прочетеш поне отгоре отгоре темата си предпочел същото време да пишеш .. напълно безполезни неща и то . А човека с ОЛХ съм аз ,и твоите мога да засиля там ако не ми хареса как работят ( което е на 90% ) .. така както не ти прави впечатление он/офф знаеш точно колко минути е он ,колко е офф ,колко пъти е на час ,ама само сутрин си ги чувал и т.н. - мерси ..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #242

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Та кажете къде е проблема с тези спирания и пускания...
    Основно в главите на ползвателите....
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #243

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Явно вместо да прочетеш поне отгоре отгоре темата си предпочел същото време да пишеш .. напълно безполезни неща и то . А човека с ОЛХ съм аз ,и твоите мога да засиля там ако не ми хареса как работят ( което е на 90% ) .. така както не ти прави впечатление он/офф знаеш точно колко минути е он ,колко е офф ,колко пъти е на час ,ама само сутрин си ги чувал и т.н. - мерси ..
    Аз не съм писал неща които да помогнат на някой. Повечето ми писания са информация как аз се чувствам покрай тези машини от тази тема. Също така има въпроси с моя коментар, които biro се е опитал да обясни- благодаря за което.
    Прави ми впечатление както съм казал само сутрин понеже само тогава го чувам и всичките минути съм ги казал горе долу понеже не съм ги засичал понеже пак да кажа ... НЕ МИ ПРАВИ ОСОБЕНО ВПЕЧАТЛЕНИЕ.

    Вашия коментар с нищо не помогна на темата нито на мен да бъда по запознат с машините и да ги ползвам по оптимално.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Ти сам си казал къде е проблема при он/офф - "Климатика го чуваме единствено когато мести клапите" и също така "Притесняваха ме единствено дефрости...". При тоя модел се пуска дефрост след определен брой цикли он/офф без да се отчита нуждата от дефрост.
    Сега си представи, че климатика ти е спрял. Идва време да включи, компресора завърта обаче докато направи налягане изминава малко време, примерно минута. През тази минута климатика харчи ток, но не топли (вероятно не я смяташ в горепосочените 3 минути работа, защото без ватметър не виждаш кога включва компресора). Започва да духа топло обаче достига температура над зададената, при която трябва да изключи - фъсссс оная енергия в първата минута отива на кино. Температурата в стаята започва да спада - кофти. След 15 минути помещението истинало до степен необходимост от наваксване. Пак от начало, стартира, качва консумацията щото има да гони задание и тъкмо направил налягане и ОФФ.

    Сега да посмятаме малко: 3 минути ОН 15 минути ОФФ. За 1 час са 20% ОН и 80% ОФФ. В тия 20% климатикът наваксва със завишена консумация например 1000W и разход 200W на час.
    И да сравним с друг климатик със 150W минимум. Харчи 150W на час - 25% икономия на ток, липсва мърдане на клапи и вариране на стайната температура.
    Благодаря за разясненията
    Не знаех за дефростите на бройка ON/OFF
    Със сигурност не я включвам тази минута за която споменахте в разсъжденията си.
    Масово в другата тема за консумация на климатиците цитират постоянна консумация от 300-400 W за това споменах и тази цифра с коментара си. Не бях чувал че климатика може да работи на 150 W и да топли
    Усещане за промяна в температурата не се наблюдава при мен, но с клапите особено в хола си е лек дискомфорт
    Този пост е редактиран от LameHelper; 13-01-20 в 14:41.
    Phoenix_1, rosswen и dimjek харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #244

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Качи зададената температура в хола от 23° на 24°, да заработи итвертора като инвертор. Ако не става отиди на 25°. Ще сравниш двата режима на работа.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #245

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    @LameHelper , щом не Ви пречи-проблем няма. На мен също не ми пречи. Знам какво е да работят без да спират, знам и обратното. Не ми пречат нито в единия случай, нито в другия. Правил съм експерименти, да засичам средноизразходваната енергия, като разликата е почти никаква при 20ZMX и 60ZSX-S. Загубите Ви сигурно са смехотворни, щом дори ZSX изключва. Минимумът му на отопление е 130-140W в диапазона +4 до +13гр. Под +4 става 250W, което за 27м2 също смятам, че не е хич много. Както и да е. Това с условието за дефрост е така, НО. Едно голямо "НО". Условието за он/офф цикли, трябва да бъде удовлевтворено, само когато температурата на външния ТО е по-ниска от -5гр. и външната температура е по-ниска от +3гр. Ако имате желание, ще кача скрийншот от сервизното. Климатиците Ви явно имат софтуерен "бъг", за да го правят на положителни температури и он/офф цикли. Казвам го най-отговорно, защото същият бъг го има при моя 20ZMX. Пробвах със смяна на датчиците (дисчардж, на топлообменника и този за външната температура). Вървят комплект. Замерих и съпротивленията на старите-стойностите са в граници, според сервизното. С новите датчици-промяна няма. Аз съм намерил друг метод, за да не ми прави тия ненужни дефрости, докато спя. Нагласям така седмичния таймер, че над 0-та да ми влиза в дълги офф цикли, нощно време. Температурата не пада под 22гр. и дефрости няма. Когато стане под 0-та, му давам 24-25гр., машината спира да изключва и дефрости има само по нужда-когато побелее изцяло.
    При моя 60ZSX-S този бъг го няма. Тествано многократно. Затварям вратите и свалям заданието на 22гр. и го вкарвам в он/офф цикли. До -1 -2гр. външна не се случва нищо, колкото и да включва/изключва. Паднат ли още малко, когато отчете -5гр. на външния ТО, дефрост има точно след 10 он/офф цикъла, както е описано в сервизното.
    Mig82 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #246

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Нали това му е идеята на климатика като стигне до заданието да спира и като падне температурата да се включва пак.
    Мисля, че тук допускаш грешка в разбирането за начина на работа. Това, което казваш, важи за обикновените конвенционални климатици, при които има две положения - включено и изключено. Само че тук имаме инвертори (регулатор на мощността), а работата на инвертора е да контролира напрежението и от там - мощността. При обикновените климатици има включване при 22 градуса и изключване при 24, например. Така температурата постоянно варира с амплитуда 2 градуса. При инверторите, ако си задал 22 градуса, компресорът ще работи и като ги достигне, няма да изключи, а ще намали скоросттазапочне да се върти по-бавно. Така ще доставя по-малко топлина и температурата ще спре да се покачва (по принцип). Все пак ще доставя някаква топлина и температурата няма да се понижава. Когато започне да доставя толкова топлина, колкото стаята губи без отопление, тогава температурата ще остане постоянна. Т.е. ще има баланс между доставена и изгубена топлина, което води до чувство за комфорт. Именно това е предимството на инвертора - променливата мощност.

    Ако го сравниш с кола - всеки предпочита да се движи равномерно с избрана скорост, вместо постоянно да ускорява до +20 над избраната и после да пуска по инерция до -20 от избраната.

    Моите работят постоянно он-офф, защото съм като при теб - много малки загуби, добре изолирано, малък обем. Това не ми харесва, защото не трябва да е така. Не съм толкова краен, че да ги засилвам за продажба, но ще ми е по-приятно ако работят постоянно и поддържат постоянна температура. За щастие вариациите при мен са малки, около 0.5 градуса между циклите он-офф и са бавни, не се усещат.
    mimojef, bobivg, SPSt и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #247

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Ти сам си казал къде е проблема при он/офф - "Климатика го чуваме единствено когато мести клапите" и също така "Притесняваха ме единствено дефрости...". При тоя модел се пуска дефрост след определен брой цикли он/офф без да се отчита нуждата от дефрост.
    Сега си представи, че климатика ти е спрял. Идва време да включи, компресора завърта обаче докато направи налягане изминава малко време, примерно минута. През тази минута климатика харчи ток, но не топли (вероятно не я смяташ в горепосочените 3 минути работа, защото без ватметър не виждаш кога включва компресора). Започва да духа топло обаче достига температура над зададената, при която трябва да изключи - фъсссс оная енергия в първата минута отива на кино. Температурата в стаята започва да спада - кофти. След 15 минути помещението истинало до степен необходимост от наваксване. Пак от начало, стартира, качва консумацията щото има да гони задание и тъкмо направил налягане и ОФФ.

    Сега да посмятаме малко: 3 минути ОН 15 минути ОФФ. За 1 час са 20% ОН и 80% ОФФ. В тия 20% климатикът наваксва със завишена консумация например 1000W и разход 200W на час.
    И да сравним с друг климатик със 150W минимум. Харчи 150W на час - 25% икономия на ток, липсва мърдане на клапи и вариране на стайната температура.
    Първо , климатика има опция да не мести клапите които чува човека. Писано е.
    Второ , топлината от тази минута която вадиш за загуба се оползотворява след офф защото турбината не спира.
    Трето сметките ти са без кръчмар - откъде дойдоха сега пък тия 1000w при онн.
    И това че (например японско фуджи) щял да топли със 150w. на час зависи от мнооого фактори по вероятно е да пада на 150 но на интервал време да покачва комсумацията и тогава осреднено сметките стават други.
    Сам си писал 150w. минимум , а после го смяташ като константа.
    Общо взето негативните изказвания за модела е все от хора които нямат Хеви в подписа си с изключение на мимоджеф , но той пък странно смята да купи още един такъв ??? При положение че е супер доволен от дайкина и електрика ...
    Phoenix_1, shener84 и rosswen харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #248

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    @LameHelper , щом не Ви пречи-проблем няма. На мен също не ми пречи. Знам какво е да работят без да спират, знам и обратното. Не ми пречат нито в единия случай, нито в другия. Правил съм експерименти, да засичам средноизразходваната енергия, като разликата е почти никаква при 20ZMX и 60ZSX-S. Загубите Ви сигурно са смехотворни, щом дори ZSX изключва. Минимумът му на отопление е 130-140W в диапазона +4 до +13гр. Под +4 става 250W, което за 27м2 също смятам, че не е хич много. Както и да е. Това с условието за дефрост е така, НО. Едно голямо "НО". Условието за он/офф цикли, трябва да бъде удовлевтворено, само когато температурата на външния ТО е по-ниска от -5гр. и външната температура е по-ниска от +3гр. Ако имате желание, ще кача скрийншот от сервизното. Климатиците Ви явно имат софтуерен "бъг", за да го правят на положителни температури и он/офф цикли. Казвам го най-отговорно, защото същият бъг го има при моя 20ZMX. Пробвах със смяна на датчиците (дисчардж, на топлообменника и този за външната температура). Вървят комплект. Замерих и съпротивленията на старите-стойностите са в граници, според сервизното. С новите датчици-промяна няма. Аз съм намерил друг метод, за да не ми прави тия ненужни дефрости, докато спя. Нагласям така седмичния таймер, че над 0-та да ми влиза в дълги офф цикли, нощно време. Температурата не пада под 22гр. и дефрости няма. Когато стане под 0-та, му давам 24-25гр., машината спира да изключва и дефрости има само по нужда-когато побелее изцяло.
    При моя 60ZSX-S този бъг го няма. Тествано многократно. Затварям вратите и свалям заданието на 22гр. и го вкарвам в он/офф цикли. До -1 -2гр. външна не се случва нищо, колкото и да включва/изключва. Паднат ли още малко, когато отчете -5гр. на външния ТО, дефрост има точно след 10 он/офф цикъла, както е описано в сервизното.
    Не мога да определя колко са загубите но при външна темепература около 2-5 градуса при изключен климатик във 22:30, на сутринта в 7:00 е 19 градуса. Тогава е направен да се пуска за да вдигне пак до 22
    Дефростите ако мога да ги избегна по вашия начин бих се възползвал не искам да занимавам Иван с глупости и да сменям части по нови машини. Интересно ми е как се наглася таймера при външна температура. Никъде не го срещнах това в ръководството и колко да са дълги офовете. В спалнята без климатик е 19, което на половинката ми не и е комфортно. Ако можем да държим 21 с дълги офове ще е супер.
    Това със спирането на клапите също би помогнало. Ако кажете че е в същата тема ще се поразровя малко по обстойно. Препратка към ръководство също би била добре

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #249

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Премери с мултицет до тръбният сензор как се променя температурата като мине в off, т.е. изключикомпресора.
    П.П.
    На единият ми климатик съм го мерил и ....рязко пада на 17°. ( по спомен)
    zxc0 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #250

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Не мога да определя колко са загубите но при външна темепература около 2-5 градуса при изключен климатик във 22:30, на сутринта в 7:00 е 19 градуса. Тогава е направен да се пуска за да вдигне пак до 22
    Дефростите ако мога да ги избегна по вашия начин бих се възползвал не искам да занимавам Иван с глупости и да сменям части по нови машини. Интересно ми е как се наглася таймера при външна температура. Никъде не го срещнах това в ръководството и колко да са дълги офовете. В спалнята без климатик е 19, което на половинката ми не и е комфортно. Ако можем да държим 21 с дълги офове ще е супер.
    Това със спирането на клапите също би помогнало. Ако кажете че е в същата тема ще се поразровя малко по обстойно. Препратка към ръководство също би била добре
    Седмичния таймер не се настройва според външната температура. Направил съм си за цялата седмица. Примерно, до преди лягане да работи на по-високо задание няколко часа. Примерно 24гр. След което му задавам на седмичния да слезе на 20гр. Така влиза в дълъг офф, при Вас сигурно и 3-4 часа може да не включи изобщо, с тези ниски загуби. След това правя настройка за повишаване на градусите, за около час. После наново смъкване на градусите и влиза пак в дълъг офф. Под 0-та изключвам седмичния таймер, защото машината не изключва. Ако не е побелял целия и седмици наред може да не дефроства, дори и до -15 да е.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #251

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    с изключение на мимоджеф , но той пък странно смята да купи още един такъв ??? При положение че е супер доволен от дайкина и електрика ...
    Трябва ми климатик за 21м2 стая с ниски загуби, която ще е спалня тази година. Мисля да сложа там 20ZS или някоя от по старите ETHEREA заради по високите дебити на тихите степени.
    - На Електрика дебитите на тихите скорости ще са малки за този обем.
    - 25-ца Дайкин е на цената на две 20ZS-ки. Така или иначе, си чакам газта за отопление и не ми се дават над 2К за КОМПРОМИСИ.
    Не мислех да влизам в обяснителен режим, ама го правя за да няма недоразумения.
    Та ако сложа 20ZS в тази 21м2 спалня..... ще е заради компромиса който трябва да се направи, а не защото съм много доволен от МХИ или недоволен от Дайкин или МЕ.
    Rafailiev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #252

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    От това което си написал излиза че с някои компромиси за (цената си) човек свиква (не заради цената) и дори ЕВЕНТУАЛНО повтаря , докато за други на други цени не би платил повторно

    По презумция след като си дочакаш газта ще го ползваш за охлаждане , а там не разбирам какво те бъркат дебитите при положение че имаш още 3 машини.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #253

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Хайде да се придържате към темата - а тя е за серия Diamond! Нужно ли е да се повтаря едно и също?!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #254

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте съфорумци! От седмица притежавам модела MHI 25ZSX-WT. След монтажа го пуснах само за няколко минути за пробата. Вчера вечерта реших да го пусна да си работи и останах неприятно изненадан. Понеже е топло все още и вдига често клапата, НО с ужасно скърцане! Като сто годишна неотваряна врата. На спускане е по-слабо, обаче като се вдига клапата е направо УЖАС! Дали е дефект или при монтажа нещо се е случило? Гледам, че и самата клапа не слиза до долу. При Вас така ли е?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #255

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от djsmiley Виж публикацията
    Здравейте съфорумци! От седмица притежавам модела MHI 25ZSX-WT. След монтажа го пуснах само за няколко минути за пробата. Вчера вечерта реших да го пусна да си работи и останах неприятно изненадан. Понеже е топло все още и вдига често клапата, НО с ужасно скърцане! Като сто годишна неотваряна врата. На спускане е по-слабо, обаче като се вдига клапата е направо УЖАС! Дали е дефект или при монтажа нещо се е случило? Гледам, че и самата клапа не слиза до долу. При Вас така ли е?
    Обърнете се веднага към фирмата. Никакви шумове не трябва да има. Не им се връзвайте, ако Ви убеждават в противното.
    П.п. Спомних си, че преди 2 години някъде правих клип, относно движението на клапите.
    https://youtu.be/cFNiedLIdtQ
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-10-20 в 08:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 116 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2685
    Последно: Вчера, 18:12
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе