Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By edi1

ME 35GEVA до колко W (A)може да развърти?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1

    ME 35GEVA до колко W (A)може да развърти?

    Имам климатик ME GE35VA, който е на 8 години и днес сутринта температурата на вън беше между 1 и 2 градуса. Вътре в стаята бе 19,5 градуса, при което реших да пусна климатика на отопление на 31 градуса, а турбината на вътрешното тяло е пуснах да върти на max (последна степен на климатика се равнява на 4-та чертичка на дистанционното). Направих измерване в реално време на консумираната електроенергия от климатика и изходящата температура от вътрешното тяло. Климата най-много го докара до 52 градуса на изходящата струя и консумация от 1270W. Тормозих така машината около 30 минути и преустанових теста. При тези обстоятелства по външната пита не се натрупа и грам скреж. При тези данни според Вас необходимо ли е да викам майстори да гледат налягания и да мерят токове? Питам защото 8 години тази машина освен основно почистване на вътрешно и външно тяло друго не е правено. По спомен си мисля, че при около -4 градуса съм правил същият тест и температурата достигна до към 52 градуса, а консумацията стигна до 1550 Вата. Та до колко W или (А) ток трябва да се развърти този климатик? Амперите ги меря на уредчето, с което следа консумацията на климатика. Определено днес софтуера трябва да е ограничил компресора при достигане на температурата на изходящия поток от 52 градуса на вътрешното тяло.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: ME 35GEVA до колко W (A)може да развърти?

    Пий си пиенето и не го мисли.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3

    Отговор: ME 35GEVA до колко W (A)може да развърти?

    Вероятно е в ограничение по температура!
    Ти гледа ли през цялото време?
    Не вдигна ли повече, след което да се намали консумацията?
    На 7-8мин. от задание гледай, къв половин час?
    Аз за половин час вдигам стайната с 10гр., е не до 30гр. разбира се.

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #4

    Отговор: ME 35GEVA до колко W (A)може да развърти?

    Гледал съм едновременно показанията на електромера и градусите на изх. поток от вътрешното тяло. Климатика подгрява, като за тези около 2 минутки държи около 470 вата, след като свали клапите и пусне турбината на вътрешното тяло и задуха топлото, рязко консумацията скача на 750W. След това докато достигне тези 52 градуса на струята, паралелно с покачването на температурата, консумацията на климатика плавно се покачваха до тези 1270W. Всичко това се случва порядъка на около10 минутки, след което нищо не се промени за останалите 15 до 20 минутки от теста. Разбира се градусите в стаята започнаха да се покачват над 24 градуса, при което аз спрях машината защото от преди знам, че като достигне 52 градуса на струята компресора намаля консумацията си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко най-голям хард диск може да се монтира?
    От slave във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 06-01-09, 09:57
  2. Отговори: 5
    Последно: 22-12-07, 14:11
  3. Колко може да струва това
    От T.Spasov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-07, 17:22
  4. до колко може да се клокне тази карта ?
    От zinux във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-06, 10:01
  5. Колко дълъг може да бъде кабелът на мишката?
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-03, 22:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе