Резултати от 1 до 2 от общо 2

Климатик Crown-изключва компресора.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    21
    #1

    Климатик Crown-изключва компресора.

    Здравейте.
    На село имам климатик Crown, обикновен, не е инверторен, незнаино на каква възраст, от който се иска да работи само по няколко дни в годината, в най-големите жеги. Последно като ми се наложи да го ползвам /на студено/ започна да охлажда нормално, но след около 5 мин. компресора му изключи след което остана да работи само вентилатора. Изчаках да компресора да включи отново, но уви ..... не тръгна.
    Пробвах още няколко пъти, но пак същото. След няколко дни го пуснах отново, охлаждаше добре почти ден, компресора работеше нормално, докъто не изключи отново. Отворих външното тяло и установих че връзките на проводниците са ОК. Във външното тяло имаше компресор и някакъв работен кондензатор. Дали да сменя кондензатора - не знам. Къде да търся повредата и как да е отстраня. Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Отговор: Климатик Crown-изключва компресора.

    Цитат Първоначално публикувано от nikibol Виж публикацията
    . Във външното тяло имаше компресор и някакъв работен кондензатор. Дали да сменя кондензатора - не знам. Къде да търся повредата и как да е отстраня. Благодаря Ви предварително.
    Смени кондензатора.Голяма е вероятността да е загубил капацитет.Другите опции за такъв климатик са безсмислени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фризер CROWN компресора не изключва
    От Enigmus във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-19, 23:31
  2. Whirlpool arc5521 компресора не изключва
    От stirex4 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 14
    Последно: 11-06-13, 13:31
  3. LG-не топли и изключва компресора
    От krasi80 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 71
    Последно: 29-11-11, 11:52
  4. Компресора работи 5-6 сек и защитата го изключва
    От rutaro във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-10, 09:00
  5. Хладилник Electrolux - компресора не изключва
    От vasskomih във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 31-08-09, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе