Резултати от 1 до 4 от общо 4

Кака Осака ,проблем !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #1

    Кака Осака ,проблем !

    Здравейте. Става въпрос на Осака CH 17 JV . При запуск на отопление,започва да работи нормално. Малко преди да достигне зададена температура (25/ 26 градуса) - ИЗПЪШКВА ,чува се фреона и започва да духа студено. Изключваме го за 30мин. , после тръгва нормално,следва пъшкане и всичко отначало. Знам,че е възрастен,толкова си може, чудеса да не се очакват и т.н. Някакви идеи ? Родителите ми го ползват в хол, около 20кв.м. южно изложение. Машината е на възраст,но не е работила много.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2

    Отговор: Кака Осака ,проблем !

    Бобината на четирипътия вентил е за смяна.Като изпъшка, компресора продължава ли да работи?ако е Да 100% е бобината.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #3

    Отговор: Кака Осака ,проблем !

    Този климатик след първоначалната му инсталация виждал ли е технически грамотно лице? Например сервизен техник.
    Профилактика правена ли му е някога?
    Аз залагам на намалено количество хладилен агент, какъвто и тип да е той. Огледайте за всеки случай за ивици обледеняване (заскрежаване) на кондензера на външното тяло.
    И не забравяте да направите профилактика на машината, какъвто и да е проблема!
    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #4

    Отговор: Кака Осака ,проблем !

    Благодаря на necata2,за дадения жокер. Днес отворих външното тяло. Попсувах. Голям сандък,а всичко е сбито в единия ъгъл. Стори ми се,че буксата на тая бобина е хлабава.Натиснах я,щракна и от обед си работи,без пъшкане,студени пориви и т.н. Относно ,запитването на Gena_bs,доколкото помня ,климатика беше с удължена гаранция. 50лв, на година за профилактика. Но тогава си работеше.Годинките си минават.И като почнаха проблемите, за последния месец трима майстори се извървяха и само чувах: Това не е за мен,нямам време,че монтажи ме чакат, със стари машини не се занимавам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Намерете избягалата кака !
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 14-07-17, 00:34
  2. Проблем с Климатик ОСАКА KFR-35GW/BP
    От hubavelko63 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 29-05-16, 22:10
  3. DC инвертор Осака : проблем или не ?
    От mimo1975 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 20
    Последно: 13-11-12, 19:48
  4. Странен проблем с ОСАКА
    От suicidal във форум Климатици Osaka
    Отговори: 13
    Последно: 30-08-10, 23:13
  5. Задача 229 (тайнствената кака)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 25
    Последно: 18-04-05, 19:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе