Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 128

Мнение за CS/CU-RE12QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #91

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    Не мисля да давам обяснения защо.
    Дай обяснения, че ми е интересно.

  2.  
     
  3. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #92

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ми аз не виждам кой знае каква разлика между RE и Е серията. Имат еднакви компресори, еднакъв дефрост, почти еднакви топлообменници. RE са поорязани откъм максимална мощност и екстри, нямат йонизатор, еконави/аутокомфорт и нямат мощен режим.
    Е това "почти", което си написал е разликата. Има едни сервизни книжки с климатиците, които ако отвориш ще разбереш от къде идва разликата. Но да не навлизаме в подробности.

  4. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #93

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Дай обяснения, че ми е интересно.
    Макар, че питаш колегата powerful..аз ще ти отговоря...
    -Вътрешните тела на въпросните серии..нямат нищо общо...-дори и пластмасата..
    Не ми се искаше, но ще споделя..че вътрешното тяло на RE-QKE, освен изброените от теб уж " глезотии" няма отстрани етикет с баркода указващ -произход от Малайзия-това го видях лично с очите си!...-Защо ли???....-може пък в магазина да са го отлепили
    Пластмасата изглежда различна..-няма и въртене на потока в хоризонталната равнина. Външните тела са с различни топлообменници.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #94

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Има го етикета отстрани, същият е като на Е серията.

  6. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #95

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Има го етикета отстрани, същият е като на Е серията.
    Не знам..-казвам какво видях и това беше причината да си взема от Е серията..-защото в онзи момент не бях запознат с разликите между двете серии и ме интересуваше единствено по-примамливата цена...-сега не съжалявам...че заложих на Е!
    Между другото..може някой от собствениците на тази машина RE12QKE да постне снимка от задната странична-дясна част на вътрешното тяло тук в темата!
    Този пост е редактиран от centurionX; 14-01-16 в 20:50.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #96

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    По-добре да постне снимка на хладилната част на външното тяло, отвътре. Да видим топлообменника и какво липсва.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #97

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Точно при тези панасоници едва ли има особено значение какви точно са им топлообменниците. На тия слабовати компресорчета каквито и обменници да им слагат - все тая. На слаб процесор и да му сложиш много RAM, по-мощен няма да стане. Аналогично положението с панасониците е същото.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #98

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    @Jack: Ами да взема да си изхвърля Дайсекаите на боклука, че и те са със слаботелесни компресорчета от по 750W.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #99

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    @Jack: Ами да взема да си изхвърля Дайсекаите на боклука, че и те са със слаботелесни компресорчета от по 750W.
    Да, обаче забрави, че твоите тошиби са с двойно-роторни компресори, с 2-но или 3-но по-голям дебит от на панасониците и няма място за сравнение. За какво да ги изхвърляш?! А нашите скръндзи са толкова стиснати, че даже на 15-ката си са сложили същия тоя слабоват компресор набичен на макс, в резултат на което комфорта и ефективността отиват на кино, за топленето да не говорим.
    На Етереите ако им бяха сложили един 900 ватов компресор просто щяха да заспят за зимата, и да бъдат много добри термопомпи. Ама не, от нашата секта са са толкова стиснати, че са решили да ни цакат с тия слабовати панасоници, които са си направо летни машинки, само че накичени с разни екстри.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 14-01-16 в 23:43.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #100

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    @Jack: Ами да взема да си изхвърля Дайсекаите на боклука, че и те са със слаботелесни компресорчета от по 750W.
    Кажи къде ще ги хвърляш тези гадни и слаботелесни 5ци, да дойда ти помогна...

    Представям си вече как съм ги сложил на сл. ден в спалните.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #101

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Джак, ако бодна един десеторен 500W компресор, дали ще бичи повече от един двоен еднокиловатов Срещал ли си някъде понятието "работа" и мислиш ли, че има нещо общо с мощността? Като четеш някъде текст, проумяваш ли съдържанието му? Мислиш ли, че като многократно цитираш една глупост, можеш да зомбираш някой друг, освен себе си?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #102

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от centurionX Виж публикацията
    Не знам..-казвам какво видях и това беше причината да си взема от Е серията..-защото в онзи момент не бях запознат с разликите между двете серии и ме интересуваше единствено по-примамливата цена...-сега не съжалявам...че заложих на Е!
    Между другото..може някой от собствениците на тази машина RE12QKE да постне снимка от задната странична-дясна част на вътрешното тяло тук в темата!
    Съжалявам за качеството на снимката с външното тяло, но по това време няма как да е по-добро.

    https://goo.gl/photos/64dgBFPNteGDAUnKA
    https://goo.gl/photos/rHvwo8Zhaaf2WMsM6

  16. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #103

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Благодаря, Жоро!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #104

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Е нали уж бяха по-читави от старото РЕ, което си беше китайско дърво ,вече се сглобяват в Малайзия и т.н.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-01-16 в 16:48.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #105

    Отговор: Мнение за CS/CU-RE12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е нали уж бяха по читави от старото РЕ което си беше китайско дърво ,вече се сглобяват в малайзия и т.н.
    И кое точно не им е читаво на тези климатици? Възможно ли е когато се изказваш по този начин, да вмъкваш и съответните аргументи, защото в противен случай изглежда като провикване в кръчма?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за тв НЕО 3D
    От rupi във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-14, 15:13
  2. Мнение...
    От LeBron във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-12, 14:42
  3. Мнение за ТВ
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-11, 21:32
  4. Мнение
    От temuchin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-07, 09:00
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 21:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе