Страница 18 от 21 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 306
Like Tree170Одобрявам

Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #256

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Еми не знам... при мен няма драми с вътрешният вентилатор. Ако му задам 21-22-23 градуса, минава в супер-тих режим(почва да работи като конвектор) и изобщо не се чува. Ако искам да ми вентилира силно му задавам 25 градуса и готово.
    Според мен е направено доста адекватно, климатика сам да си определя степените на вентилатора според зададените градуси, за да не се налага непрекъснато да му ръчкам дистанционното.
    Всеки си има предпочитания.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 11-02-17 в 20:19.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #257

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    А при мен, на панасоника, хич не е адекватно! Като си достигне градусите, си сваля оборотите на вентилатора, без да съм го инструктирал и поддържа температурата само около себе си. По ъглите на тавана става студено, защото са на 5 и повече метра от машината, самият той е нисък, а топлозагубите му - големи. Сиреч, такова управление на турбината е подходящо за високи помещения (над 2,60 метра) с вътрешна изолация или темперирани такива, с външна изолация. В такова ми е монтирано мицубишито от подписа и работи адекватно Така че изборът на машина зависи повече от помещението, отколкото от претенциите на собственика. За да работи адекватно, разбира се.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 11-02-17 в 20:33.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #258

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Драма няма,но вентелирането трябва да се променя с fan а не с градусите.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #259

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Задай 25 градуса и ще можеш да сменяш ръчно скоростите на вентилатора от първа до пета.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #260

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Така да обясня на кратко.Вечер го държа на 18гр.Сутрин като стана го вдигам на 23 гр.Започва да духа топло с висока степен на вентелатор.Като стигне гр. духа хладко,но продължава на висока степен и при отрицателни температури вън си вее така цял ден.На висока степен с хладак въздух.За проба му дадах веднъж фулл поур или нещо такова и за около 5 мин взе да става баня.Спрях го паура и съответно оборотите на вент. се кротнаха.Може би ако духаше с по топла струя вент. щеше да се кротва по-бързо.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    1
    #261

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Здравейте,2ра година съм собственик на въпросния климатик,изчетох темата и май доста хора се оплакват от един проблем,само не разбрах това проблем ли е на климатика или всички са така,и моя като му задам градус примерно 23 или 24 в началото духа силно с топла струя след това продължава да си духа пак доста шумно и силно но със по хладка струя,и трябва ръчно да го намалям(FAN-скороста) за да се кротне иначе може цял ден да си вее и да шуми.И другото което е,дефроста му е много голям,по 10 до 15мин. навън като е -8,-10 и нагоре,това нормално ли е за този климатик или има проблем,защото имам,фуджицу и мицубиши и с тях въобще нямам такива проблеми топлят си дефрост 3-5мин.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #262
    Цитат Първоначално публикувано от Krum Popov Виж публикацията
    Здравейте,2ра година съм собственик на въпросния климатик,изчетох темата и май доста хора се оплакват от един проблем,само не разбрах това проблем ли е на климатика или всички са така,и моя като му задам градус примерно 23 или 24 в началото духа силно с топла струя след това продължава да си духа пак доста шумно и силно но със по хладка струя,и трябва ръчно да го намалям(FAN-скороста) за да се кротне иначе може цял ден да си вее и да шуми.И другото което е,дефроста му е много голям,по 10 до 15мин. навън като е -8,-10 и нагоре,това нормално ли е за този климатик или има проблем,защото имам,фуджицу и мицубиши и с тях въобще нямам такива проблеми топлят си дефрост 3-5мин.
    Аз с FAN не мога да го озаптя.Не реагира.

  10. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #263

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Здравейте, nanoe G-то постоянно ли ви работи,моето го чистя редовно до блясък,но виждам искрата само при първоначално стартитане на климатизатора и винаги когато погледна след това не виждам искра.Как е при вас?

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #264

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    Здравейте, nanoe G-то постоянно ли ви работи,моето го чистя редовно до блясък,но виждам искрата само при първоначално стартитане на климатизатора и винаги когато погледна след това не виждам искра.Как е при вас?
    Еѝ го от тая сутрин! Ама трябваше да снимам без светкавица и осветление, за да се види.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    peshaka одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2
    #265

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    И какво!? Panasonic CS-E12QKEW

    Монтиран на 15.11.2017 и днес вече не работи.
    Не изкара и месец. Машина за 1600 лв. Правилно оразмерена за помещението в дома ни.
    Констатаций от наблюдението ми за този период на работа:
    Работи чудесно на отопление точно 28 дена.
    Според мен изключително шумно вътрешно тяло, с изключение на режима Quite.
    Отоплява добре и поддържа зададената температура в моя случай 23 градуса. След като я достигне не разбирам защо трябва да върти въздух със страшна сила докато започнеш да усещаш хладна струя? Степените на вентилатора не оказват съществено влияние при неприятното духане. Понякога преминава на минимални обороти на вентилатора, но не можах да схвана логиката кога го прави. След това започва отново да топли!
    Сензора Econavi работи според инструкциите и очакванията - т.е. когато няма хора температурата спада с 1-2 градуса, когато се приберем се вдига до зададената.
    Не разбирам функцията Nanoe-G нито пък усещам резултатността и. Филтрите ми се виждат по рехави от тези на предишния ми климатик. Липсват филтри за финни прахови частици.
    Изключително чести размразявания при мъгла на всеки 20 минути. Дори и при положителни температури около 2-5 градуса без мъгла и влага се размразява често според мен. Не смея да си помисля какво ще прави при минусови температури.
    Икономичен е смея да твърдя!
    Прочетох много от тази тема за този модел, напълнили сте я и с ненужна информация и със странични глупости. Не ви разбирам какво точно си ги мерите!
    rosswen и MistaMasta харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #266

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    "Меренето" е ,защото двама трима от набуталите се с модела ( който е с хардуер на седмица ,а е кръстен дванайска ) някак си не искат да признаят публично ,че са се прецакали и се утрепват да го хвалят с което прецакват десетки други наивни читатели на форума ..
    SPSt, mkukas, ruuni9 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #267

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Агатогалс, машината определено не е наред. Какво и колко е голямо помещението? Няма зададени софтуерно дефрости на 20 минути.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #268

    Re: Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Агатогалс, машината определено не е наред. Какво и колко е голямо помещението? Няма зададени софтуерно дефрости на 20 минути.
    Вярно е сигурно е излетял фреона или кой знае какво машината си е доста добра даже

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #269

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    "Меренето" е ,защото двама трима от набуталите се с модела ( който е с хардуер на седмица ,а е кръстен дванайска ) някак си не искат да признаят публично ,че са се прецакали и се утрепват да го хвалят с което прецакват десетки други наивни читатели на форума ..
    Алекси... Алекси, пак почна с приказките от хиляда и една нощ.
    Ако дванайската на панасоник(с компресор 10,2) е с хардуер на седмица, тогава какво да кажем за 35 ците на хитачи и хеви с по 7 и 8 кубика компресори, трябва да са с хардуер като на петица и тройка. Така ли излиза?

    Че е шумно вътрешното тяло е вярно и това е може би един от малкото недостатъци. Моторът на вентилатора е твърде мощен. На режим отопление, на четвърта и пета степен направо ще ти отвее главата, а шумът е все едно си в турбинната зала на АЕЦ Козлодуй. При мен е в коридора и пак ми е шумен. Затова според мен не е много удачен за големи помещения, по-тихо и комфортно би работил в малки стаи на ниските степени на турбината, където е по-тих.

    Относно размразяването, климатик, който не размразява при ниски температури и мъгла още не е измислен.
    Rafailiev одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #270

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Компресора го остави колко кубика е ,щото доста други неща имат значение ( примерно мотора му е 700 вата което е смехотворно за 12ка ,на седмицата ми е 650 .. то той и топли повече де ) .. Етерийката е единствения "марков" климатик който кляка още на -10
    mkukas и ruuni9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 21 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Etherea 2016г.
    От emil vasilev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 561
    Последно: 24-04-19, 11:02
  2. Mitsubishi Heavy SRK35ZM-S/SRC35ZM-S или Panasonic CS-E12QKEW/CU-E12QKE
    От Panchito във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 27-07-16, 08:14
  3. Panasonic CS-E12QKEW - Проблем с вертикалните клапи
    От TsvetanY във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 03-08-15, 21:50
  4. Вътрешно тяло Panasonic CS-E12QKEW, какъв модел е външното?
    От laptop7788 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 30-06-14, 00:08
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе