Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 306

Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #286

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Да да разгадах го и аз.Просто първа степен е доста по шумна от quiet.Има огромна разлика.Явно като темперира си слиза на queit. Ръчно първа и quiet също сработи.Все си мислех че нещо е прецакано.Остава мода за дефроста и ще вземе да ми хареса.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #287

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Да да разгадах го и аз.Просто първа степен е доста по шумна от quiet.Има огромна разлика.Явно като темперира си слиза на queit. Ръчно първа и quiet също сработи.Все си мислех че нещо е прецакано.Остава мода за дефроста и ще вземе да ми хареса.
    Ако оправиш и дефроста няма как да му намериш кусур . На сайта на Т......... пишат че продават E09QKEW за 999 лв. което ако е вярно е супер цена за тая машина .

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #288

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Клоня към новата девятка ,но това за другата зима.А до тогава може и друга да ми хрумне.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #289

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Малко да разбутаме темата. При мен въпросният панасоник, само че е 9-ка в 12 кв стая работи постоянно он-офф не сваля под 330-340вата(на отопление) консумацията си освен когато ще влиза в оф сваля от 330вата до към 200 вата в рамките на около 15-20сек и изключва. работи около 4-5 мин и после 1-2 мин е оф и така до края на света , напомня ми на едно старо мхи 20zm-s , което работеше по този начин. Чел съм доста че при колеги 12-те етереи свалят на около 170-190 вата за отопление става въпрос, при мен обаче без нзачение от заданието все си е он-офф и все е между 500-330 вата консумацията , пробвал съм еко нави, комфорт моде на авто на какво ли не но разликата е минимална...

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #290

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    И моите са така, от подписа. И двата са постоянно он-офф със средна консумация около 340-350, когато работят. Малкият е в стая 13 кв. м. Иначе и аз съм чел разни неща за тях, ама ....

    Ще ти отговоря за сензора, за да не цапаме там темата - има една тема в раздела за Z35 - мнения, в нея надълго и нашироко можеш да прочетеш за проблемите ми с малкия, Z25-ицата. Имаше предложения да се опитам да влияя и на сензора, като евентуално това ще го накара да слезе към минимум, че иначе му влияела температурата на питата и го обърквала. Не става - пробвах всякакви възможни съвети и просто не става. В тези малки и добре изолирани кутийки, каквито са стаите ми, изглежда работят така, като са преоразмерени.

    Самият сензор може би е по-добре да си е така облечен, иначе много бързо и лесно се изменят показанията му. Явно има някаква идея в това да е малко по-инертен. Подобно нещо съм направил и с термостата на електрическия ми радиатор. Той не е много умен и понеже е до вратата на стаята, се получава така, че като я отворя - само от въздушната струя веднага мръдва няколко десети, зависи колко е разликата между стаята и коридора пред нея. Това мръдване пък води до превключване и погрешно включване/изключване понякога. Затова му добавих парче фибран на сензора и така като е "облечен", промените са много по-плавни и бавни. Вместо за 2-3 секунди да мръдне с 0.3-0.4, сега му трябват поне 5-6 секунди, за да се измени с 0.1. Така и радиаторът работи по-плавно и точно.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ogi28b; 24-11-19 в 11:48.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #291

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Според мен панасониците са подходящи за по-големи помещения. При мен като работи в голям обем и много лесно слиза на минимума си. Примерно като задам на дистанционното 22° и вентилатор на 1-ва степен, след 5-10 минути влиза в както аз му викам "конвекторен режим" - турбина на безшумен режим с минимален дебит и консумацията пада на ~200 вата.

    Не знам какъв точно му е алгоритъмът на работа, защото никъде не е даден, но предполагам, че компютърът следи ако вътрешната температура не надвишава много заданието и ако се задържи постоянна, без промяна, в течение на десетина минути, едва тогава дава инструкции на външното тяло за намаляне на честотата.
    В малка стая температурата "играе" много, нагоре-надолу. Примерно компресорът е спрял - температурата в стаята пада. Компресорът пак се включва и се набира за да догони заданието, но в малката стая бързо го подминава и се изключва. Получава се омагьосан кръг.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 24-11-19 в 13:42.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #292

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

    Доколкото съм запознат, дебитите на тези Панасоници са големи? При моя 20ZMX, в 13.5м2 се забелязва подобно поведение. Минимумът, по сервизно му е 230W. Докато гони задание, слиза на едни 260-280W, преди да изключи, на задание 23-24 и турбина Ауто. Дори миналата зима, при външна +3-4 и задание 20, също на Ауто турбина, слезе на заветните 230W. Стигне ли си заданието и темперира помещението, изключва на около 300W, понакога и на 320-330W. Държи се подобно на вашите машини. Дебитите на Хевито също са големи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #293

    Re: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

    При мен се получава така да изключва на 360 вата само ако е топло навън, при по хладно време си слиза на минимум и го държи и по няколко дена без да спира. Датчика съм го дръпнал да е далеко от питата.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #294

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

    При QKEW Дебитите са много големи! 393m3 на QLo при 9-ката а при 7-цата са още по големи 395м3. Да не говорим за степен "Lo" 511m3!!! Луда работа. Съотвено в стаи до 15м2 с нормални топлозагуби, трябва да се държат винаги на "QLo" и пак ще са ОН/ОФФ при темп около нулата. При TKEW и VKEW дебитите са поносими 306m3 "QLo", но пък на следващата степен скачат чак на 434м3. Пак луда работа.
    Според мен за комфорт в 12-15м3 стаи е нужен дебит около 300 - 350м3 на ниските степени и ниво на шум не повече от 24ДБ.
    Такава машина е ME MSZ-AP. 294м3 на "Silent" и 354м3 на "Low". Там обаче проблема е, че "Silent" е достъпен само ръчно. И пак луда работа, но не чак толкова.
    Панасоника слиза ли на "QLo" когато е на АВТО?

    Да не говорим, че не само дебита е важен а и сечението на въздуховода. При TKEW телата са много дълги съответно турбината, съответно по голямо сечение на отвора през който излиза въздуха. В този ред на мисли не се знае дали тези 306м3 ще успеят да бъдат изтласкани на достатъчно разстояние от тялото за да не се получава топъл джоб.
    Абее... сложна схема е. Просто трябва да се свиква с недостатъците на климатиците.
    Този пост е редактиран от mimojef; 24-11-19 в 20:06.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #295

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Абее... сложна схема е. Просто трябва да се свиква с недостатъците на климатиците.
    Или да си изберем климатици без недостатъци...

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #296

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    При QKEW Дебитите са много големи! 393m3 на QLo при 9-ката а при 7-цата са още по големи 395м3. Да не говорим за степен "Lo" 511m3!!! Луда работа. Съотвено в стаи до 15м2 с нормални топлозагуби, трябва да се държат винаги на "QLo" и пак ще са ОН/ОФФ при темп около нулата. При TKEW и VKEW дебитите са поносими 306m3 "QLo", но пък на следващата степен скачат чак на 434м3. Пак луда работа.
    Според мен за комфорт в 12-15м3 стаи е нужен дебит около 300 - 350м3 на ниските степени и ниво на шум не повече от 24ДБ.
    Такава машина е ME MSZ-AP. 294м3 на "Silent" и 354м3 на "Low". Там обаче проблема е, че "Silent" е достъпен само ръчно. И пак луда работа, но не чак толкова.
    Панасоника слиза ли на "QLo" когато е на АВТО?

    Да не говорим, че не само дебита е важен а и сечението на въздуховода. При TKEW телата са много дълги съответно турбината, съответно по голямо сечение на отвора през който излиза въздуха. В този ред на мисли не се знае дали тези 306м3 ще успеят да бъдат изтласкани на достатъчно разстояние от тялото за да не се получава топъл джоб.
    Абее... сложна схема е. Просто трябва да се свиква с недостатъците на климатиците.
    Панасониците и на фиксираните степени управляват оборотите на турбината също като на AUTO FAN, т.е оборотите се менят в зависимост от външната температура, натоварване/задание. А за малки помещения имат конвекторен режим - компресорът слиза на минимум, вътрешното започва да работи безшумно като конвектор, с вентилатор на ултра лоу.
    В този режим влизат автоматично, когато от дистанционното се зададат градуси от 23 ↓, вентилатор на 1-ва и зададената температура трябва да е достигната. Странно защо при някои потребители не щат да влизат в такъв режим.
    Според мен щеше да е по-добре ако го бяха направили да се включва с отделно копче от дистанционното.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #297

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

    Ултра Лоу по ниска степен ли е от "QLo"

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #298

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

    Не мога да преценя, но може би върти вентилатора колкото в режим следене на температурата при офф.
    Всъщност, ако QLo e първата степен, тая е като при изключен компресор. Дебитът може да е по-малък от 100 кубика на час.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #299

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Или да си изберем климатици без недостатъци...
    Нм интересно !
    И кои/ кой е този/ тези климатици ?

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #300

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Нм интересно !
    И кои/ кой е този/ тези климатици ?
    Подкрепям! Няма такива в нашата територия! Българинът може да намери кусур на всичко, вкл. Далай Лама и Майка Тереза! Та на нек`ви Джиляза ли няма да намери!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Etherea 2016г.
    От emil vasilev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 561
    Последно: 24-04-19, 12:02
  2. Mitsubishi Heavy SRK35ZM-S/SRC35ZM-S или Panasonic CS-E12QKEW/CU-E12QKE
    От Panchito във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 27-07-16, 09:14
  3. Panasonic CS-E12QKEW - Проблем с вертикалните клапи
    От TsvetanY във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 03-08-15, 22:50
  4. Вътрешно тяло Panasonic CS-E12QKEW, какъв модел е външното?
    От laptop7788 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 30-06-14, 01:08
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 23:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе