Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 306

Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    33
    #31

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Здравейте и спорна нова година на всички. Нямам голям опит с този климатик, но дефроста определено ме дразни. Помещението, което отоплявам с него е около 22-23 кв.м с външна изолация и PVC дограма. Настроен е на 23 гр. и се справя с отоплението, но на практика работи на макс - 1,2 - 1,3 kW за около 35-40 мин следва дефрост около 5 - 6 минути след което нагнетява около 5 мин и отно задухва. Този цикъл се повтаряше почти без промяна пет дни при външни температури средно около -6 грд. От снощи се затопли, но не съм вкъщи и нямам представа дали е сменил цикъла. Инвертор за 1700 лв.,а работи като конвенционален климатик -on/off. Според едни майстори, тази 12ка е малка, според други е голяма за това помещение. Истината обаче е друга - да ти .. Панасоника.
    П.с. Разбрах,че разликата с 15та била само софтуерна. Някой знае ли нещо повече за това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #32

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Цитат Първоначално публикувано от samboro Виж публикацията
    Здравейте и спорна нова година на всички. Нямам голям опит с този климатик, но дефроста определено ме дразни. Помещението, което отоплявам с него е около 22-23 кв.м с външна изолация и PVC дограма. Настроен е на 23 гр. и се справя с отоплението, но на практика работи на макс - 1,2 - 1,3 kW за около 35-40 мин следва дефрост около 5 - 6 минути след което нагнетява около 5 мин и отно задухва. Този цикъл се повтаряше почти без промяна пет дни при външни температури средно около -6 грд. От снощи се затопли, но не съм вкъщи и нямам представа дали е сменил цикъла. Инвертор за 1700 лв.,а работи като конвенционален климатик -on/off. Според едни майстори, тази 12ка е малка, според други е голяма за това помещение. Истината обаче е друга - да ти .. Панасоника.
    П.с. Разбрах,че разликата с 15та била само софтуерна. Някой знае ли нещо повече за това.
    Очевидно помещението има огромни загуби. Машината работи на максимална мощност постоянно. Съвсем нормално е да дефроства по-често.

    Беше само софтуерна при PKE, при QKE има и хардуерна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    33
    #33

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Помещението има загуби, но в никакъв случай огромни. В деня, в който поставиха климатика, помещението беше вече затоплено, включителни мебелите и стените, като от него се очакваше само да поддържа температурата. Отделно, при дефростите не забелязах да има заскрежаване на ламелите, а по скоро си бяха по часовник.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #34

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    На какво тогава отдаваш 5 дни работа на максимална мощност? При темперирано помещение с такива параметри и тези температури навън такава машина ще работи с около 3 пъти по-ниска консумирана мощност.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    33
    #35

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Нямам представа и за това пиша тук. Вероятно проблем в климатика. Препоръчаха ми го от фирмата, която ми го постави. Ще ги викам като се прибера, но понеже не ми се чака и търся някакво обяснени в работата му, различно от повреда.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #36

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Цитат Първоначално публикувано от samboro Виж публикацията
    Здравейте и спорна нова година на всички. Нямам голям опит с този климатик, но дефроста определено ме дразни. Помещението, което отоплявам с него е около 22-23 кв.м с външна изолация и PVC дограма. Настроен е на 23 гр. и се справя с отоплението, но на практика работи на макс - 1,2 - 1,3 kW за около 35-40 мин следва дефрост около 5 - 6 минути след което нагнетява около 5 мин и отно задухва. Този цикъл се повтаряше почти без промяна пет дни при външни температури средно около -6 грд. От снощи се затопли, но не съм вкъщи и нямам представа дали е сменил цикъла. Инвертор за 1700 лв.,а работи като конвенционален климатик -on/off. Според едни майстори, тази 12ка е малка, според други е голяма за това помещение. Истината обаче е друга - да ти .. Панасоника.
    П.с. Разбрах,че разликата с 15та била само софтуерна. Някой знае ли нещо повече за това.
    Какво да ти кажа... напълно точно си описал работата на панасониците етереа. Истината е, че не стават за сериозно отопление. В големите студове просто увисват. Компресора им е твърде слаб за тези големи тела и толкова са му възможностите. Показателите на тези климатици и цените им са твърде преувеличени за това, което предлагат.
    Всъщност 12-ката и 15-ката на този модел съответстват реално на 9-ка.
    По мои наблюдения, тези панасоници успяват да топлят комфортно до около -5, а максимума им е -7,-8 и то само ако се неутрализират честите дефрости.
    Както и ти си забелязал, като станат по-сериозни студове, компресора започва постоянно да се форсира на висока мощност защото не му достигат силите, икономията отива на кино, а разхода скача твърде много.
    Честите ненужни дефрости са отделен проблем.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #37

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Ами написали са ти обяснението, ама не го приемаш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    33
    #38

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    От това се опасявах най-много - всичко да е наред. Ще пробвам да го сменя.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #39

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Как не му се счупиха пръстите на този индивид да повтаря една и съща глупост не знам...

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #40

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Цитат Първоначално публикувано от samboro Виж публикацията
    От това се опасявах най-много - всичко да е наред. Ще пробвам да го сменя.
    Не е ясно дали всичко е наред все още. Трябва да се погледне на място от човек, който разбира и има културата да пипне стената и да усети дали е с температура 15 или 20 градуса например.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    33
    #41

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    alfoso кое не примам по-точно, че климатика е пръчка или че не оразмерен за помещението в което е поставен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #42

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    На 12-ката максимума и на отопление е 16-18 квадрата, не повече. Въпреки, че уж я дават до 30 квадрата.
    Моя го изпробвах да го видя как се държи при -7, -8 градуса в затоплено помещение, почти без топлиннни загуби. Тоест климатика трябваше само да поддържа температурата. Работи по същия малоумен начин - форсиран на високи обороти за да може да поддържа 23 градуса. Просто компресора им е много слаб и смотан.
    Тези панасоници са нещо като ферари с двигател от мотопед. Иначе като качество на изработка, дизайн и надеждност са много добри. При по-топло време и за лятото са супер. Но в сериозните студове увисват.
    Аз поне моя го взех евтино и с отстъпка, и не съм се набутал много пари за това дърво.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #43

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Да вадя ли собствените ти сметки, където машината работи на около 400Вт?

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #44

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Да вадя ли собствените ти сметки, където машината работи на около 400Вт?
    Дори и ти самия, въпреки, че продаваш тези панасоници, не щеш да се топлиш с тях.
    Този факт говори красноречиво сам по себе си колко струват.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #45

    Отговор: Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA 2014-Отзиви от потребителите

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На 12-ката максимума и на отопление е 16-18 квадрата, не повече. Въпреки, че уж я дават до 30 квадрата.
    Моя го изпробвах да го видя как се държи при -7, -8 градуса в затоплено помещение, почти без топлиннни загуби. Тоест климатика трябваше само да поддържа температурата. Работи по същия малоумен начин - форсиран на високи обороти за да може да поддържа 23 градуса. Просто компресора им е много слаб и смотан.
    Тези панасоници са нещо като ферари с двигател от мотопед. Иначе като качество на изработка, дизайн и надеждност са много добри. При по-топло време и за лятото са супер. Но в сериозните студове увисват.
    Аз поне моя го взех евтино и с отстъпка, и не съм се набутал много пари за това дърво.
    е твоя нали дефростваше по 1-2 пъти на ден ,сега го оплюваш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Etherea 2016г.
    От emil vasilev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 561
    Последно: 24-04-19, 12:02
  2. Mitsubishi Heavy SRK35ZM-S/SRC35ZM-S или Panasonic CS-E12QKEW/CU-E12QKE
    От Panchito във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 27
    Последно: 27-07-16, 09:14
  3. Panasonic CS-E12QKEW - Проблем с вертикалните клапи
    От TsvetanY във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 03-08-15, 22:50
  4. Вътрешно тяло Panasonic CS-E12QKEW, какъв модел е външното?
    От laptop7788 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 30-06-14, 01:08
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 23:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе