Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree19Одобрявам
  • 4 Post By ivan74
  • 5 Post By GenaDP
  • 10 Post By Ivan Varna

Нов двигател за турбината на Panasonic CS-E9CKP или ремонт на стария...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    28
    #1

    Question Нов двигател за турбината на Panasonic CS-E9CKP или ремонт на стария...

    От доста време двигателчето на вътрешното тяло вие жалостиво - явно лагерите са заминали.
    Реших да купя нов двигател, но дърво - навсякъде твърдят, че не се произвеждат, не успях да намеря и аналози на пазара.

    Та някой би ли помогнал с информация къде може да се намери такъв нов двигател.
    Ако няма нови - кой/къде може качествено да извърши ремонт на стария и да подмени лагерите с някакви по-читави, та да не се налага да сменям отново още следващата година? Гледах на клип как става смяната на лагерите, но не ми се рискува да се пробвам сам.

    От Варна съм, но няма проблем да изпратя двигателя с куриер до друго населено място.
    Този пост е редактиран от GenaDP; 20-06-17 в 16:29.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: Нов двигател за турбината на Panasonic CS-E9CKP или ремонт на стария...

    Сменят се лагерите, не е проблем. Цената зависи от качеството на лагерите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3

    Отговор: Нов двигател за турбината на Panasonic CS-E9CKP или ремонт на стария...

    Добре де, няма ли някакво унифициране при тези моторчета. Да се ползва моторче за друг модел/марка. За DC бръшлесите сигналите са 280V, +15V, маса, управляващо 1...6V, обратна връзка два импулса на оборот. Или за всеки климатик тези сигнали са различни. Ако са куплунзите различни може да се превържат. Ама 300лв. моторче....то цялото вътрешно 500лв.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4

    Отговор: Нов двигател за турбината на Panasonic CS-E9CKP или ремонт на стария...

    Градски, мога да помогна, но чак другата седмица. Малко в повечко ми са , в момента , ангажиментите!
    Alexi, necata2, Mega и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    28
    #5

    Отговор: Нов двигател за турбината на Panasonic CS-E9CKP или ремонт на стария...

    ivan74 смени лагерите, сега всичко е както трябва.
    necata2, tanatos, jonny33 и 2 други харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    2
    #6

    Отговор: Нов двигател за турбината на Panasonic CS-E9CKP или ремонт на стария...

    Здравей Ivan 74 . И аз се казвам Иван . От Варна съм . И аз имам проблем с двигателя на вътрешното тяло на климатик Panasonic Модел :CS-E9CKP произведен в Малайзия през 2004. Шума вече много ме дразни и питането ми е колко ще ми струва смяната на лагерите с качествени , при положение , че мога сам да си го сваля и монтирам впоследствие. Колко време ще ти отнеме смяната на лагерите ? Благодаря ти предварително !!!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    2
    #7

    Отговор: Нов двигател за турбината на Panasonic CS-E9CKP или ремонт на стария...

    Ivan74 ми смени лагерите на двигателчето на турбината на Panasonic CS-E9CKP и сега е супер тихо вътрешното тяло и се чувствам много доволен . Но задължително трябва да добавя това , че въпреки опасенията ми , Иван ми показа коректност , доброжелателност и бързина на работа. Освен , че дойде лично да вземе двигателя , в рамките на час ми достави нов рециклиран такъв и по този начин аз се справих страшно бързо и не останах без отопление за дълго време . Длъжен съм да спомена , че не съм платен или подобен тип човек пишещ суперлативи във форума , а един наистина доволен клиент . Благодаря му и го препоръчвам на всеки един имащ нужда от ремонт или профилактика на климатик .
    Alexi, dodo_pv, bobovo и 7 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic CS-E9CKP/ CU-E9CKP5 - ремонт
    От Svetlin във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 11
    Последно: 22-08-16, 22:06
  2. Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 63
    Последно: 09-06-16, 23:10
  3. Panasonic CS-E9CKP H98 грешка
    От antonpenev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-15, 19:37
  4. Panasonic CS-E9CKP - грешка F90
    От svetlio1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-11, 22:22
  5. Нов хладилник или ремонт на стария?
    От aceofspade във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-08, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе