Страница 7 от 31 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 457
Like Tree231Одобрявам

мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #91

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Някои данни за потреблението на Panasonic Z25 TKE.
    Най-студените дни на Измир

    Задайте настройка на температурата на 24 градуса
    Максималната скорост на вентилатора
    Обща площ на ползване 50 м2













    Никога не съм виждал функция за размразяване.

    Областта на използване е в този видеоклип.

    https://youtu.be/A0HNhNgCzeQ?list=PL...uGTnHRHvlIXh4d

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Харесва ми Z50TKE.

    I like it.

    Mbirol, тествал ли си каква е минималната консумация на Z50TKE при зададена температура 21° ~ 22° и вентилатор на 1?

    Mbirol, have you tested Z50TKE minimal consumption in heating mode at setting temperature 21° ~ 22° and fan 1?
    Z50 не е моята климатична инсталация. Климатик на приятел. Ще й кажа, че мога да го тествам за мен.


    Използвам Z25. Правя този тест за 3-4 часа в студен ден. Но аз използвам моя климатик за голямото пространство, първата скорост на вентилатора ми е недостатъчна.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    В момента е 24.5 в стаята. Пуснах климатика с настройка на 20, турбината тръгна на най-слаба степен, а компресорът не помръдва. Увеличих няколко пъти с по 0.5 градус, като след всяко увеличаване изчаках по около минута. До 22.5 не включи. На 23 включи веднага и отиде на около 340-350 вата, като така си стои без да увеличава или намалява. Намалявам с по 0.5 градуса няколко пъти, като консумацията не се променя изобщо, като му задам повече от 2 градуса надолу разлика - направо спира. Изобщо не мога по никакъв начин да го накарам да слезе на по-ниска консумация от сорта на 200-250 вата.

    Може би така си е проектиран и толкова си може. Жалко, че струва толкова пари, определено очаквах повече. Все пак съм склонен да извикам техници, да им платя и да ги накарам да тестват с уреди различни неща. Но като не знам какво да ги накарам да тестват и какви стойности трябва да показва тестваното нещо, се губи смисъла, защото винаги могат да ми кажат "Всичко е наред".

    Препоръчвам ви да направите 3-4 дневен тест с електрически радиатор. Имам въпрос. Термометър, в който измервате стайната температура на същото място, където ни хвърляте снимка.


    Междувременно Z25 min работи с консумация от 350 вата. След това компресорът спира. Това е минималният капацитет. Не съм виждал по-ниска консумация. Температурата на външния въздух е 380 вата при 5 градуса.
    Външният въздух има потребление от 350 вата min при 0 градуса. Външната среда е с 380 вата консумация до 5 градуса, а температурата на продухване е 38-39 градуса. При температура от 0 градуса навън температурата на продухване е 37 градуса.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #92

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Благодаря на всички, които се опитват да помогнат. Засега ще го наблюдавам и ще имам предвид, че при под 0 ще ми е по-добре с радиатора, отколкото с климатика. За над 0 ще го пускам него, дано работи по-ефективно. Но при над 0 и радиаторът ми ще работи по-малко. Оставам с особено мнение.

    По време на 1-часовия тайм-лапс, нито веднъж компресорът не е изключвал. Започна от 330 и бавно бавно свали до 290, когато още стаята беше към 23-24 градуса. Сега леко се охлади и може би заради това и климатикът вдигна. Сега е на 340. Това е доста добро число, ще го наблюдавам днес вечерта и утре през деня. Ако така се задържи, считам, че е доста добра консумация. Ще пиша отново след 24 часа как е. Сигурно ще ударя 100 лв сметка за ток тоя месец с експериментите от последните няколко дни. Това никога не се е случвало.

    mbirol, термометърът е на стената до вратата, сверен е с професионален калибриран термометър и е точен.

    Ето тайм-лапс-а:

    https://youtu.be/vW8Z-ITx6EM
    Този пост е редактиран от ogi28b; 12-01-19 в 21:41.
    mbirol одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #93

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Сега тествах моя климатик - при 2 градуса външна, зададени 22° и вентилатор 1 слезе на 220 вата консумация. Вентилаторът не вее, вътрешното работи като радиатор, но не се усеща да излъчва забележима топлина, като си приближа ръката изходящият поток не е нито топъл, нито студен. Пипнах с ръка питата под филтрите - и тя не се усеща топла - може би някъде около 30 градуса. При такива условия предполагам, че копа му е около 1.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #94

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Джаки, нали имаш формула-защо не го сметнеш? И какво ако е 1, нали ти поддържа температурата, а ако го спреш ще стоиш икономично на студено.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #95

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Jack Krauser извини ме, изпуснал съм в темата - ти същия ли имаш? Май беше пак на Панасоник, но друг модел? Иначе описанието на начина на работа в момента е добре при теб, да можеше и моят така... Само че моят работи по друг алгоритъм, вчера ми направи впечатление - турбината вътре никога не спира. Когато в стаята беше 24-25 градуса, а зададени 20-21 (за тестовете следобед) - компресорът изключваше за по 2-3-4 минути, но тубината вътре въртеше винаги.

    Иначе реших да споделя, от снощи след като снимах клипчето, в което се вижда как слиза на 290, после вдигна към 315 и после пак слезе на точно 280 и така работи цяла вечер, до 01:00 през нощта. За 5 часа беше изхабил 1.36 киловатчаса. Струята беше от 27 до 29 градуса, зададени 21.5.

    Сега го проверих, работи на 310, за 15 часа е изхабил 4.55 или около 300-305 на час. Да речем, че има някакъв коп=1.5, изглежда нормално. Ама да видим докога ще работи по този начин...

    Странно е, че първия ден, в който го пробвах, беше със същите настройки и за 18 часа беше изхабил 7.4 киловатчаса, а сега за 15 часа е с 3 киловатчаса по-малко.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #96

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Остави климатика включен на колкото градуса ти е комфортно. Нека се темперира помещението поне 3 дни. След 3 дни кажи колко е консумацията на ватметъра.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #97

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Иначе описанието на начина на работа в момента е добре при теб, да можеше и моят така... Само че моят работи по друг алгоритъм, вчера ми направи впечатление - турбината вътре никога не спира. Когато в стаята беше 24-25 градуса, а зададени 20-21 (за тестовете следобед) - компресорът изключваше за по 2-3-4 минути, но тубината вътре въртеше винаги.
    И при мен не спира турбината, исках да кажа, че върти много слабо - едва-едва лъха въздух.
    -----------
    Външната температура е около +5 градуса, чак сега започна да се усеща леко топличко от климатика, пак на 220 консумация.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #98

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Моя на 190 вата на -4 духа с 33 градуса и определено не е хладно толкова първа скорост нагласен на 21

  11. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #99

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Момент от Panasonic Z25 TKE

    Задайте температура 24, висока скорост на вентилатора. температура на външния въздух 10 градуса,



    Моментна консумация 360 вата, температура на продухване 38,5 градуса



    Температура на засмукване на въздуха 26,8 градуса



    Всички врати на стаите са отворени

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #100

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Пред деня не бях у дома. Сега се прибрах, погледнах го. Работеше на 340 вата, зададени 21. Точно 2 минути, докато се преоблека, чух как турбината рязко намали скоростта. Погледнах електромерчето, което показваше 7 вата. Погледнах и външното тяло - никакъв шум от него, перката също не се въртеше. Навън е около 1-2 градуса. Помислих, че прави дефрост. Погледнах лампата, но не мигаше като за дефрост, ами си свети нормално.

    След около 3 минути тръгна пак, отиде над 400 вата, като след малко ги свали на около 350-360. Минаха около 20 минути и пак това цялото нещо се повтори - рязко намаляване скоростта на вътрешната турбина, компресорът изключи без да мига лампата за дефрост. След около 3-4 минути се включи. Сега докато пиша този пост вече спря изцяло за дефрост, в момента не работи турбината, лампата мига.

    Консумация от 20:00 снощи до сега 6.3 киловатчаса, средно по 293 на час. Имаше и слъне през деня, то също е помагало, но ето това вече бих го нарекъл нормален режим на работа и нормална консумация. Макар че, да не издребнявам съвсем, но все ми се струва, че може и още надолу, предвид условията.

    Продължавам да го следя, мисля да не го изключвам 1 седмица. Малко ми е некомфортно на течение да стоя, но ще намеря лек и на това.

    Ред.: Ама това започна да спира през 15 минути! Направо си работи в ON-OFF, изобщо не си помисля за намаляване на оборотите. Работи 10-15 минути на 350-400 и после спира за 3-4 минути. Това го прави вече от 1 час откакто съм у дома. Това му е 3-то спиране, + едно за дефрост. Това ми се струва, че е достатъчно основание за викане на техници. Още утре ги започвам.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #101

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Нищо му няма на климатика .
    Работи си нормално .Имате прекалено малко топлозагуби .
    Отворете врата към други помещение да топли и там .
    bobivg и toto_toto харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #102

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Тогава защо не си намалява оборотите, а направо изключва? Как може вчера да работи на 280 вата цяла вечер, от вътрешното да духа струя 27-28 градуса на минимална степен няколко часа, а днес работи ON-OFF като при включване вдига над 500 вата, струя 37-38 градуса, после спира и не работи няколко минути? Да си бях взел конвенционален, а не инвертор, ако исках да ми работи ON-OFF. Какво да направя, за да работи с намалени обороти, както се очаква и както работят всички подобни климатици на всички други колеги? Какво ще рече, че загубите са ми малки? Загубите са ми 0.5 киловат при 0 отвън и 22 вътре. Или поне с толкова ги компенсира масленият радиатор. Нямам повече врати които да отворя, за да топли и други помещения, отворени са.

    Ето как работи в момента:

    https://youtu.be/qKgj0ands6c
    Този пост е редактиран от ogi28b; 13-01-19 в 18:39.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #103

    Re: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Може да му е намалял фреона с 280 вата трябва да духа по топло на първа скорост моя на 190 вата духа с 33 а на 500 вата са 45 някъде не помня точно това на скорост 1 на вентилатора. Вакуумирани ли машините при монтажа
    Сега премериха 31 издухва горе е 21,5 188 вата -4 външна първа скорост
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 13-01-19 в 19:07.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #104

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Сега си проверих и текущата сметка за ток, която е 88 лв за 28 дневен период при средна Т за декември за София 0.2 градуса. За сравнение - за същия период (от 12-13 декември до 12-13 януари) в предишни години съм платил както следва:
    2017: 72.65 при Т +2.6
    2016: 71.98 при Т -0.4
    Колко ти е приблизително сметката през лятото на месец за да е ясно колко са харчили маслените радиатори?
    Прочети отново двете ми мнения в темата и не се ядосвай за сметките.
    п.п иначе евала ти правя за експеримента и дано не го спреш.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #105

    Отговор: мнение за PANASONIC CS-Z35TKEW/CU-Z35TKE

    Не знам какво са правили с машините при монтажа, дали са вакуумирани, дали не са, не знам как се монтира такава техника, нито знам какво трябва да се направи при монтажа и за какво да се внимава да не се допусне. Поне вече имам ясен мотив да ги извикам за проверка с този On-Off. Записал съм го и на видеоклип, с който мога да докажа това, което твърдя, в случай, че не се случи докато техниците са на място.

    Когато не ползвам отопление, сметката ми е около 33-35 лв. То от сметката тръгна всичко, защото изведнъж ми се стори, че е необичайно висока, без някакви значителни промени у дома. Сменил съм си телевизора от 32" с 55", но той работи средно по 3 часа на вечер, това за месеца я има 100, я не. Единствената разлика е в това, че вместо електрическия радиатор, започнах да пускам по-често климатика, с идеята, че като не съм в стаята може да поддържа температурата вместо радиатора. И като платих 75 лева за ноември, в сравнение с други години, в които съм плащал 50-55 лв - взех, та се замислих, че аз над 75 лв съм плащал винаги само през януари, който винаги е бил най-студен в последните 4-5 години. А сега изведнъж - над 90 за декември.

    Не ми е пък чак толкова важно да плащам малка сметка. Е, разбира се, че предпочитам да платя по-малка вместо по-голяма, но ето, след като толкова хора се включиха и казаха при тях как е и как климатиците им слизат на 200-250 вата и самите те казват, че нещо не е наред - искам да разбера какво, защото съм дал 1800 лева за този климатик и искам да работи както трябва и както са предвидили инженерите. А те едва ли са решили, че трябва да е на ON-OFF както в момента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 31 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Panasonic CS-EX221C
    От M.Schumacher във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-17, 10:08
  2. Мнение за Panasonic TX-58 DXU 701
    От ventorini във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-10-16, 23:13
  3. мнение за panasonic cs/cu-re12pke, re9pke
    От seteboss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-13, 23:15
  4. PANASONIC TX-P50ST30E Мнение
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-12, 17:53
  5. Мнение за Фотоапарат PANASONIC DMC-TZ2
    От alexb във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 15-02-08, 09:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе