Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 69

Борба с Panasonic CS-DE50TKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #16

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Вентилатора ясно. Режима какъв е? Охлаждане, Отопление, Ауто, Вентилатор...?
    Режима е HEAT

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #17

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    тази стая си е за 9-ка за да то духа постоянно жега, иначе с това преоразмеряване все хладно ще ти духа, а първоначално ти духа топло понеже се форсира машината, като се кротне духа явно с темп по ниска от на човешкото тяло и за това явно ви се струва че е хладна струята, увеличете му градусите и задайте 1 или 2 степен на вентилатора и тогава няма да има такова хладно течение

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #18
    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    тази стая си е за 9-ка за да то духа постоянно жега, иначе с това преоразмеряване все хладно ще ти духа, а първоначално ти духа топло понеже се форсира машината, като се кротне духа явно с темп по ниска от на човешкото тяло и за това явно ви се струва че е хладна струята, увеличете му градусите и задайте 1 или 2 степен на вентилатора и тогава няма да има такова хладно течение
    Климатика топли общо 35 квадратa с височина на таваните 2.90 уж хора които разбират го изчисляваха.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #19

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Bavareca7778 Виж публикацията
    Климатика топли общо 35 квадратa с височина на таваните 2.90 уж хора които разбират го изчисляваха.
    Като казах, че хората не познават работата на климатиците, това беше едно от нещата, за които говорих. Климатика реално отоплява помещението, в което е сложен, това, че има отворена врата не променя нещата. Голям климатик, като този работи комфортно в помещение 35м2 но ако е цяло а не при две свързани помещения. Казвам го от личен опит(топля 35м2 хол и спалня с 18-ка но на хитачи). Във вашия случай, понеже топлите коридор а той не е толкова важен спрямо спалня(понеже винаги можете да затворите вратата към него за разлика от спалнята), трябваше да сложите най-много 12-ка, или по-мощна 9-ка, по-този начин климатика, щеше да догонва постоянно(при отворена врата към коридора) и нямаше да се усеща този хладен въздух. Също така при топлене на преходни помещения с един климатик, 1-ва и 2-ра скорост на вентилатора, не са ефективни, понеже големия климатик бързо прави топъл джоб около него и мисли, че е свършил работата и почва да работи на минумум ако софтуера му го позволява или минава в офф. Моят климатик работи на трета степен на вентилатора и понеже той не може да слезне толкова ниско както панасоника, минава в офф. Хубавото в случая, че инженерите на Хитачи са дали опция да спира турбината на вътрешното тяло за 210 секунди и да работи само 30секунди, когато е офф. Така по този начин се ограничава духането на студен въздух и е една идея по-комфортно, понеже когато работи си духа топличко.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #20

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Като казах, че хората не познават работата на климатиците, това беше едно от нещата, за които говорих. Климатика реално отоплява помещението, в което е сложен, това, че има отворена врата не променя нещата. Голям климатик, като този работи комфортно в помещение 35м2 но ако е цяло а не при две свързани помещения. Казвам го от личен опит(топля 35м2 хол и спалня с 18-ка но на хитачи). Във вашия случай, понеже топлите коридор а той не е толкова важен спрямо спалня(понеже винаги можете да затворите вратата към него за разлика от спалнята), трябваше да сложите най-много 12-ка, или по-мощна 9-ка, по-този начин климатика, щеше да догонва постоянно(при отворена врата към коридора) и нямаше да се усеща този хладен въздух. Също така при топлене на преходни помещения с един климатик, 1-ва и 2-ра скорост на вентилатора, не са ефективни, понеже големия климатик бързо прави топъл джоб около него и мисли, че е свършил работата и почва да работи на минумум ако софтуера му го позволява или минава в офф. Моят климатик работи на трета степен на вентилатора и понеже той не може да слезне толкова ниско както панасоника, минава в офф. Хубавото в случая, че инженерите на Хитачи са дали опция да спира турбината на вътрешното тяло за 210 секунди и да работи само 30секунди, когато е офф. Така по този начин се ограничава духането на студен въздух и е една идея по-комфортно, понеже когато работи си духа топличко.
    Добре , нека да ви попитам така.... След като направи зададената температура, трябва ли да си намали вентилатора който е сложен на ауто???? И защо като му задам перка на твърда позиция, започва да работи вентилатора на пълна мошност за 8 секунди и 4 не работи и този процес се повтаря, докато не върна на ауто или не го спра?

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #21

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    На ауто по-принцип винаги намаля скоростта на турбината, но при ауто се обезсмисля да отопляваш две преходни помещения. Има смисъл ако помещението е цяло. На коя степен оставяте климатика си, когато е на твърда позиция? Защо прави такива интервали не мога да кажа. Моето хитачи, като е на трета степен от 4 позиции си духа на трета степен, когато е близко до темпериране на помещението ми се струва, че намаля с една идея, и така работи, докато не стигне офф.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #22

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    [QUOTE=splendor;946152]На ауто по-принцип винаги намаля скоростта на турбината, но при ауто се обезсмисля да отопляваш две преходни помещения. Има смисъл ако помещението е цяло. На коя степен оставяте климатика си, когато е на твърда позиция? Защо прави такива интервали не мога да кажа. Моето хитачи, като е на трета степен от 4 позиции си духа на трета степен, когато е близко до темпериране на помещението ми се струва, че намаля с една идея, и така работи, докато не стигне офф.[/QUOT\

    Остави сега стаята дали е с отворена врата или не е .....пробвал съм и двата варианта и ефекта е същия. Какво имаш в предвид като казваш докато не стигне OFF ??? Може би целия проблем идава от вентилатора ????? Кое управлява вентилатора ???? датчик ли е или е софтуерно? При мен точно това се случва , че на ауто не намаля вентилатора. Не мисля че е нормално този вентилатор зададен на твърдо на някаква степен, така да се вклучва и изключва на 8 секунди. Дефакто аз не мога да ползвам вентилатора на тврдо, защото с това фиууууууууууу (8сек) фиу(4 сек) Фиууууууууууу(8сец) фиу(4 сек) е суупер дразнещо.Да кажем че компресора не изключва а като си достигне температурата намаля???? тогава и вентилатора който е на ауто и той трябва да намали ама при мен не намаля и продължава да си духа така както си духаше докато топли.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #23

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Имах предвид, когато компресора на външното тяло изключи. Това се приема за офф. Това обаче не важи за турбината на вътрешното тяло, то продължава да се върти и по този начин движи въздуха в стаята. Както казах по-горе, нямам си на идея защо при теб ги има тези интервали. Нормално е, когато си на фиксирана степен климатика да върти турбината с дебита, който отговаря за дадената степен. Възможно е, когато почне да темперира помещението от по-висока степен на турбината да мине на по-ниска без да си на ауто, но това да бичи на интервали не е нормално. На коя степен държиш вентилатора, когато е на фиксирана степен?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #24
    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Имах предвид, когато компресора на външното тяло изключи. Това се приема за офф. Това обаче не важи за турбината на вътрешното тяло, то продължава да се върти и по този начин движи въздуха в стаята. Както казах по-горе, нямам си на идея защо при теб ги има тези интервали. Нормално е, когато си на фиксирана степен климатика да върти турбината с дебита, който отговаря за дадената степен. Възможно е, когато почне да темперира помещението от по-висока степен на турбината да мине на по-ниска без да си на ауто, но това да бичи на интервали не е нормално. На коя степен държиш вентилатора, когато е на фиксирана степен?
    Ами той е със 6 степени и съм пробвал на всичките. Докато не си е направил зададените градуси, степените работят коректно без да спират. Това със спирането и тръгването започва когато си направи градусите и ги задмине. Изчаква съм го така докато не падне температурата и пак почва да бичи нормално и след като ги направи пак фиуууу фиу. Именно заради това го държа само на ауто.при мен точно това офф не го виждам понеже като си направи градусите и не намали оборотите на вентилатора се получава обратен ефект... Започва да истудява със скорост на вентилатора равна на 4 степен. И така цикала продължава... Охлажда, пада температурата и пак почва да топли и така това офф липсва.Това офф се появява единствено като изключва климатика от контакта за 10 мин. Тогава това офф го има първите 2-3 пъти и до там... Пак всичко започва на опако.

    - - - - - - - - - -

    Днес намерих ново 20. днес се качих на външното тяло да го видя как е и всичко изглеждаше добре.....не съм го отварял а само визуално да погледна. Реших да пипна питата докато работи и ме изтрещя тока .....Това нормално ли е ?

    Отново пиша .... Сега вън е 14 градуса по псиноптика и сега забелязвам , че климатика взе че заработи нормално. Спира си компресора, намаля си вентилатора и духа съвсем лекичко за да върти въздуха. Това с проблема явно е когато е по студено ..... на 10 градуса примерно не работеше. Има ли вариант това да е недостатъчно фреон, понеже когато ми слагаха климатика, нито го вакумирваха, нито пипаха фреон нито го провериха. Казаха че новите климатици са били готови и заредени и като го свързаха , направо го пуснаха.
    Този пост е редактиран от Bavareca7778; 08-12-19 в 16:52.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #25

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Bavareca7778 Виж публикацията
    Реших да пипна питата докато работи и ме изтрещя тока .....Това нормално ли е ?
    Според теб нормално ли е ?

    Може и нещо да съм изпуснал, но ... на какъв режим е настроен климатика. Да не го държиш на АВТО от бутона MODE ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #26

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Според теб нормално ли е ?

    Може и нещо да съм изпуснал, но ... на какъв режим е настроен климатика. Да не го държиш на АВТО от бутона MODE ?
    E Ако знаех нямаше да питам ....... на HEAT е от режима Mode

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #27

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от Bavareca7778 Виж публикацията

    - - - - - - - - - -

    Днес намерих ново 20. днес се качих на външното тяло да го видя как е и всичко изглеждаше добре.....не съм го отварял а само визуално да погледна. Реших да пипна питата докато работи и ме изтрещя тока .....Това нормално ли е ?

    Отново пиша .... Сега вън е 14 градуса по псиноптика и сега забелязвам , че климатика взе че заработи нормално. Спира си компресора, намаля си вентилатора и духа съвсем лекичко за да върти въздуха. Това с проблема явно е когато е по студено ..... на 10 градуса примерно не работеше. Има ли вариант това да е недостатъчно фреон, понеже когато ми слагаха климатика, нито го вакумирваха, нито пипаха фреон нито го провериха. Казаха че новите климатици са били готови и заредени и като го свързаха , направо го пуснаха.
    Първо за тока, не е нормално да те изпере когато го пипаш, явно климатика не е занулен/заземен. Това за вакуумирането не е добре. Всеки климатик трябва да се вакуумира, и това, че монтажниците не са го направили , не говори добре за тях. Иначе не са те излъгали, че климатиците са фабрично заредени, но това важи за точно определен тръбен път. За всеки производител тръбният път е различен. Коя е фирмата от който е купен климатика? Имам съмнения за Шитмакс.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    59
    #28

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Климатика е купуван от Технополис Бургас. Тръбния път мисля, че е точно 3 метра понеже тръбите ги вързаха и мериха в къщи. После извадиха тръбите през дупката и тръбите дойдаха дълги. Направиха един кръг зад климатика и така са свързани за външното тяло. Питах уж няколко човека ама казват че не е проблем. Фирмата не е тази която казваш, но е такава която и аз за първи път чух. Утре ще им се обадя, че е време за профилактиката която изтървах с 2 месеца и 8 дни и сега имам съмнения, че няма да ми приемат гаранцията и ще измислят нещо. В тоя ред на мисли ....колко пари вземат за тази профилактика и какво включва тя ????

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #29

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Монтажните фирми на Технотата се нареждат непосредствено зад тези от Шитмакс. За профилактика от тези фирми не очаквай чудеса, ако ти измият нещо повече от филтрите, то трябва да черпиш комшиите. Иначе хубавата профилактика със сваляне на вътрешното тяло и всичко както си му е реда може да струва над 100лв. Имай предвид, че за не вакуумиране на климатика се е стигало до негова замяна. Има такива случаи във форума.

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #30

    Отговор: Борба с Panasonic CS-DE50TKE

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    . Иначе хубавата профилактика със сваляне на вътрешното тяло и всичко както си му е реда може да струва над 100лв.
    Аз за такава профилактика под 100 лв, не съм чувал. Какъв е смисълът, тея безхаберници, да му го свалят и после, при монтажа, втори път да не го вакуумират. Двойно повече въздух в системата. [emoji848]
    Технотата , тръбят за безплатни монтажи, какво очаквате от там? Кой уважаващ себе си техник, ще монтира без пари? [emoji3166]
    Безплатно е само сиренето в капана за мишки!

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS-DE50TKE
    От Bavareca7778 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 26-01-19, 11:48
  2. Електронен уред за борба с хлебарки.
    От ambakalov във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-12, 01:01
  3. Робот за борба със снайперисти
    От Ghost във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-07, 00:37
  4. Борба със спама във форум!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-06, 13:09
  5. Препоръчайте ми метод за борба със спам
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-04-06, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе