Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 247
Like Tree175Одобрявам

Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #91

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    абе ала бала е всичко подобно по климатиците ,само Уруру има някаква смислена система за пречистване и поддържане на влажност ... Панасоник си махнаха генератора на кислород ( който работеше ) и сложиха това измислено Nanoe

    И МЕ високата им серия имат плазма касета.Не е с толкова много електроди колкото беше на LDC, и дори не е колкото на тошибите с плазма филтър, но все пак е плазма касета създаваща озон, разпадащ се на 2 кислородни атома и 1 кислороден йон.

    Общо взето вече може да се закупят плазма генератори и йонизатори отделно на цена от 30-40 лева до 400-600 лева в зависимост дали са чисти озонатори/йонизатори или са комбинирани с въздушни филтри.

    П.П.

    Разликата озонатор/ йонизатор би трябвало да е :

    1. в първият случай се произвежда/създава озон, който до около 40- минути се разпада на кислородна молекула О2 и един кислороден йон .

    2. във вторият случай би трябвало по наименованието ако се преценява веднага от уреда да излизат йони било отрицателно било положително заредени.Като гледам всеки си рекламира неговото(йонизатори за положителни или отрицателни йони) и твърди, че другото не е ОК.

    В този смисъл би трябвало flash stream-ъра на Дайкин да е йонизатор .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #92

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Озонатор не може да се използва при наличие на живи същества в помещението, така че едва ли някой го вгражда в климатик. Вдишването на озон поразява белите дробове за минути. Имам озон генератор и дезинфекцирам чат-пат вкъщи и колите, и никак не е приятно като се случи да вдишна инцидентно. Периода на полуразпад му е 30 минути, и след озониране може да се влиза след около час и половина/два.
    Jack Krauser и kokovox харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #93

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от COP>π Виж публикацията
    Здравейте, обмислям да купя този panasonic само за отопление. Знам, че е нов модел и още не се е доказал през цяла зима, но все пак ако някой има наблюдения за последните дни (тук във В.Търново беше 1-2 градуса) ще го помоля да сподели. Разсъждения, размисли и страсти за евентуалното му поведение през зимата, също ще помогнат да затвърдя избора.
    Здравей. От една седмица притежавам въпросния модел . Да кажа също ,че имам още два Панасоника и едно Мицубиши Електрик AP25VG . Панасоника със сигурност мога са кажа ,че е доста по-шумен от Мицубишито . Другото ,което ме дразни и което явно не се е променило за толкова години в тази марка е ,че сега като навън е около 13-17 градуса килматика вътре бъхти на Ауто вентилатор на високи обороти около 3-4 мин и се изключва. И така постоянно . Пуска се и пак същото се случва. Мицубишито там работа е съвсем друга. Намаля си на минимум вентилатора и си духа леко и комфортно и като си направи градусите се изключва и пак така.
    Иначе за изработката е добре . Вътрешното тяло не му пукат пластмасите. ,както на старите Панасоници. Има Wi-Fi вградено ,което си е плюс. Но най-доброто в този модел е NanoeX . Наистина работи и се усеща.
    Това е ,което се сещам . Ако имаш други въпроси питай.

    Sent from my LM-G850 using Tapatalk
    Jack Krauser и Жоро 1 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #94

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Колега KING-T, благодаря за мнението. Да не би да е преоразмерен панасоника за помещението в което е. Ако не е, това поведение изглежда като висок минимум за модела.
    ПП Някой знае ли показателите на компресора на ниво ли са спрямо конкуренцията ?
    KING-T одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #95

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Не . Просто така работят Панасониците. И новия, и Мицубишито са в 12.25 кв.м стаи. Имам и друг малко по-стар Панасоник в 16кв.м. стая и пак е същата работа.

    Sent from my LM-G850 using Tapatalk
    Alexi, Jack Krauser и Жоро 1 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #96

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Не . Просто така работят Панасониците. И новия, и Мицубишито са в 12.25 кв.м стаи. Имам и друг малко по-стар Панасоник в 16кв.м. стая и пак е същата работа.
    Да, така работят.
    На отопление никога не включвам вентилатора на ауто, защото ефектът е все едно да си подадеш главата през прозорец на движеща се кола.

    Аз очаквах при новите модели да са намалили този ветрилник.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 06-10-21 в 17:59.
    KING-T и bobivg харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #97

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Точно така е . И аз също очаквах при новия модел да е по-добре положението ,но не е . Разлика със старият ми Е9GKE в това отношение няма никаква за съжаление. Ветрилника е един и същ .

    Sent from my LM-G850 using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #98

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Хм, от духане ли докарват сравнително високия КОП…?

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #99

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Здравей. От една седмица притежавам въпросния модел . Да кажа също ,че имам още два Панасоника и едно Мицубиши Електрик AP25VG . Панасоника със сигурност мога са кажа ,че е доста по-шумен от Мицубишито . Другото ,което ме дразни и което явно не се е променило за толкова години в тази марка е ,че сега като навън е около 13-17 градуса килматика вътре бъхти на Ауто вентилатор на високи обороти около 3-4 мин и се изключва. И така постоянно . Пуска се и пак същото се случва. Мицубишито там работа е съвсем друга. Намаля си на минимум вентилатора и си духа леко и комфортно и като си направи градусите се изключва и пак така.
    Иначе за изработката е добре . Вътрешното тяло не му пукат пластмасите. ,както на старите Панасоници. Има Wi-Fi вградено ,което си е плюс. Но най-доброто в този модел е NanoeX . Наистина работи и се усеща.
    Това е ,което се сещам . Ако имаш други въпроси питай.

    Sent from my LM-G850 using Tapatalk
    Здравей, KING-T

    Явно имаш база за сравнение и с други модели на марката, а и с други марки климатици.
    Моля те, сподели дали при развъртане на макс на компресора (при мен го прави за около 1 мин.) в режим отпление, външното тяло бучи и се чува бръмчене като опиращ горния капак в някоя тръбичка? Тези, които го монтираха, сваляха капака и бърникаха вътре, за да му вържат захранването и може да не са го затворили обратно, както трябва. Допускам това, защото, ако му натисна леко горния капак, бръмченето намалява доста, но няма да пипам каквото и да е, климатикът е на точно 2 месеца и в гаранция.
    След като го направи това, постепенно се успокоява като намалява оборотите, става съвсем тих и почти не се усеща че бачка, и в този момент се включва вътрешното... и така на цикли в режим ауто на вентилатора на вътрешното... Явно и твоят работи на цикли като моя При мен 2 минути бачка, 8 почива при външна 5, вътре зададени 20. 25-ца е, работи в 20 кв. м./51 куб м.

    Предварително благодаря за споделеното инфо как се държи твоето външно, за да знам дали да се обаждам и да идват да си го оправят/подменят от фирмата!

    Поздрави

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да, така работят.
    На отопление никога не включвам вентилатора на ауто, защото ефектът е все едно да си подадеш главата през прозорец на движеща се кола.

    Аз очаквах при новите модели да са намалили този ветрилник.
    На каква степен препоръчваш да ги държим, за да е едновременно комфортно и енергийно ефективно?

    Поздрави!
    Този пост е редактиран от PlaM; 09-10-21 в 03:19.
    KING-T одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #100

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от PlaM Виж публикацията
    за да знам дали да се обаждам и да идват да си го оправят/подменят от фирмата!
    Какво толкова има да знаете?
    Щом трака нещо викате ги да го поправят.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #101

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от PlaM Виж публикацията
    Здравей, KING-T

    Явно имаш база за сравнение и с други модели на марката, а и с други марки климатици.
    Моля те, сподели дали при развъртане на макс на компресора (при мен го прави за около 1 мин.) в режим отпление, външното тяло бучи и се чува бръмчене като опиращ горния капак в някоя тръбичка? Тези, които го монтираха, сваляха капака и бърникаха вътре, за да му вържат захранването и може да не са го затворили обратно, както трябва. Допускам това, защото, ако му натисна леко горния капак, бръмченето намалява доста, но няма да пипам каквото и да е, климатикът е на точно 2 месеца и в гаранция.
    След като го направи това, постепенно се успокоява като намалява оборотите, става съвсем тих и почти не се усеща че бачка, и в този момент се включва вътрешното... и така на цикли в режим ауто на вентилатора на вътрешното... Явно и твоят работи на цикли като моя При мен 2 минути бачка, 8 почива при външна 5, вътре зададени 20. 25-ца е, работи в 20 кв. м./51 куб м.

    Предварително благодаря за споделеното инфо как се държи твоето външно, за да знам дали да се обаждам и да идват да си го оправят/подменят от фирмата!

    Поздрави

    - - - - - - - - - -



    На каква степен препоръчваш да ги държим, за да е едновременно комфортно и енергийно ефективно?

    Поздрави!
    Здрасти. Аз нямам такова тркане при набиране на оборотите на компресора. Дори нищо не се чува при мене. Аз вентилатора съм го намалил на първа степен . Много взех да се дразня от този Панасоник . Ако така работи като стане студено не знам . Мислех си ,че е заради стаята обаче и стария е тука и така не работи ,като тоя . Пак се изключва ,но духа по-продължително. За разлика Мицубишито е съвсем друга работа . В другата стая със същите квадрати вчера при 9 градуса навън и 22 вътре си духа почти постоянно на слаб вентилатор. Ами кеф какво да кажа друго за разлика от Панасоника ,който работи като духалка в момента.

    Sent from my LM-F100 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #102

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Здрасти. Аз нямам такова тркане при набиране на оборотите на компресора. Дори нищо не се чува при мене. Аз вентилатора съм го намалил на първа степен . Много взех да се дразня от този Панасоник . Ако така работи като стане студено не знам . Мислех си ,че е заради стаята обаче и стария е тука и така не работи ,като тоя . Пак се изключва ,но духа по-продължително. За разлика Мицубишито е съвсем друга работа . В другата стая със същите квадрати вчера при 9 градуса навън и 22 вътре си духа почти постоянно на слаб вентилатор. Ами кеф какво да кажа друго за разлика от Панасоника ,който работи като духалка в момента.

    Sent from my LM-F100 using Tapatalk
    Благодаря за информацията, тази сутрин се обадих на фирмата и ми записаха час за посещение следващия понеделник, та ще споделя
    Задължително ще искам протокол, в случай, че се направят на отворени в стил "Този модел е така, няма му нищо".
    Честно казано, и аз взех да съжалявам, че го купих този климатик, основно заради тия цикли баш като духалка с работещ термостат и хладните струи при отопление, които на всякакви степени дразнят много!
    Голяма реклама как Airwings 2.0 с тия двойни клапи разпрделят въздуха едва ли не невероятно...

    Иначе, за 24-часова непрестанна работа в дъжд - при варираща от 4 до 8 градуса температура навън и постоянна 20 вътре - точно 5 киловатчаса (според Comfort Cloud).
    KING-T одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #103

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Ами ако го направиш на 18 градуса ще имаш още по неприятното усещане за духалка. Все пак като го нагласиш на 20 градуса той си прай сметка и не загрява топлообменника до 10000 градуса. Както вземеш това предвид и се спреш на 2-4 метра от него няма какво друго да усетиш.И моя климатик като го пусна дори на 26 градуса и работи на по голяма от 2 ра степен се усеща като лек хладен бриз на 3-4 метра. Иначе като консумация ако е вярна си е направо супер какво повече да се иска от подобно произведение.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #104

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Ами ако го направиш на 18 градуса ще имаш още по неприятното усещане за духалка. Все пак като го нагласиш на 20 градуса той си прай сметка и не загрява топлообменника до 10000 градуса. Както вземеш това предвид и се спреш на 2-4 метра от него няма какво друго да усетиш.И моя климатик като го пусна дори на 26 градуса и работи на по голяма от 2 ра степен се усеща като лек хладен бриз на 3-4 метра. Иначе като консумация ако е вярна си е направо супер какво повече да се иска от подобно произведение.
    Да, пуснал съм го на 20, защото на толкова ми е комфортно - все още апартаментът не е изстинал като през зимата, а и тогава съм си с ТЕЦ
    Днес четох, че до края на идната седмица ще пуснат парното в София. Ще го видя как ще се държи на изключени радиатори и само вертикалните тръби топлещи в стаята, седмица, след като сградата се е позатоплила. Апартаментът е междинен и под мен се топлят на макс, проблем нямам като в къща и то без друго отопление.

    Относно разхода, тия 20 са от термометъра ми в другия край на стаята, непряко на струята от климатика.
    Comfort Cloud показва с градус отгоре на реалната температура, така че аз засичам колко е в стаята и ги поддържа в алгоритъма, който споменах вече в предшните ми пост-ове.

    В момента е на HEAT - FAN QUIET и му дадох да поддържа 24 с клапите само надолу, не на AUTO - освен прекрасна тишина, работи без да усещам каквато и да е струя, а буквално съм фронтално на него, на 2.5 метра, като хоризонталните клапи са обърнати докрай към стаята, не срещу мен

    Ами, благодаря на всички още веднъж за мненията и съветите, остава да оправят от фирмата и онова бръмчене при развъртане, щом го няма при KING-T.

    Ако мога с още нещо да дам обратна връзка - разбира се, без минимуми и максимуми - оставам на разположение и ще поглеждам насам
    KING-T одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #105

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от PlaM Виж публикацията
    Да, пуснал съм го на 20, защото на толкова ми е комфортно - все още апартаментът не е изстинал като през зимата, а и тогава съм си с ТЕЦ
    Днес четох, че до края на идната седмица ще пуснат парното в София. Ще го видя как ще се държи на изключени радиатори и само вертикалните тръби топлещи в стаята, седмица, след като сградата се е позатоплила. Апартаментът е междинен и под мен се топлят на макс, проблем нямам като в къща и то без друго отопление.

    Относно разхода, тия 20 са от термометъра ми в другия край на стаята, непряко на струята от климатика.
    Comfort Cloud показва с градус отгоре на реалната температура, така че аз засичам колко е в стаята и ги поддържа в алгоритъма, който споменах вече в предшните ми пост-ове.

    В момента е на HEAT - FAN QUIET и му дадох да поддържа 24 с клапите само надолу, не на AUTO - освен прекрасна тишина, работи без да усещам каквато и да е струя, а буквално съм фронтално на него, на 2.5 метра, като хоризонталните клапи са обърнати докрай към стаята, не срещу мен

    Ами, благодаря на всички още веднъж за мненията и съветите, остава да оправят от фирмата и онова бръмчене при развъртане, щом го няма при KING-T.

    Ако мога с още нещо да дам обратна връзка - разбира се, без минимуми и максимуми - оставам на разположение и ще поглеждам насам
    Значи едо от лошите ти впечатления е отпаднало остава и дрънченето да се махне и всичко е ок

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 14:26
  2. Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 305
    Последно: 15-02-21, 11:16
  3. Panasonic Etherea 2016г.
    От emil vasilev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 561
    Последно: 24-04-19, 11:02
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе