Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 247

Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #106

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Значи едо от лошите ти впечатления е отпаднало остава и дрънченето да се махне и всичко е ок
    Определено, за което "вина" имаш ти и благодаря много, да си жив и здрав
    Не ме е срам да питам, досега не съм имал климатик, а то си има тънкости и хора, които наистина да помогнат, не като масОвката тук - дето си говорят помежду си и са много отворени, а като ги питаш нещо - мълчат като гз!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #107

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    абе толкова си чел ти ,щом си взел Панасоник това че вее хладен въздух съм го писал многократно ,като съм почнал от 2005-6г .. и не само аз

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #108

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Алекси, в грешка си. Още от 2013 година, при PKE серията, проблемът с веенето е отстранен. За разлика от по-старите модели (G-125KE и някои други), ако зададеш фиксирана скорост на вътрешния вентилатор и машината достигне заданието, или пък и намалиш температурата, то тя започва да пада, за да не вее хлад. Вътрешният вентилатор работи както при MHI. Разбира се, ако си толкова тъп, че боднеш нокрия в кенеф (разбирай 12-ка в 12 квадрата помещение, което няма поне 60 кубически метра), то това не важи. Няма да важи и за който и да е друг изправен модел, разбира се.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #109

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Позастудя,топли ли климатика или само духа?

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #110

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    абе толкова си чел ти ,щом си взел Панасоник това че вее хладен въздух съм го писал многократно ,като съм почнал от 2005-6г .. и не само аз
    Не си фактор, мнението на когото да си правя труда да чета

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от COP>π Виж публикацията
    Позастудя,топли ли климатика или само духа?
    Климатикът си топли и не се усеща хладния полъх, ако е на 23+ градуса на отопление и FAN QUIET.
    Засега и на тия температури се оказва и доста икономичен, ще споделя като паднат на -5, например и 22-23 вътре
    Чакам ги след седмица да се изкажат само за buzzling-а на външното тяло и дано се окаже некадърност на монтажниците.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #111

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Здравейте! Как да проверя дали работи това NanoeX? Снощи се дзверих вдясно през питата да видя нещо, ама нищо не ми направи впечатление. Някои споменават за свеж планински въздух, ама чак такива неща не надушвам.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #112

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от floydogi Виж публикацията
    Здравейте! Как да проверя дали работи това NanoeX? Снощи се дзверих вдясно през питата да видя нещо, ама нищо не ми направи впечатление. Някои споменават за свеж планински въздух, ама чак такива неща не надушвам.
    Всъщност, какво очакваш да видиш през питата? Хидроксилните радикали не се виждат с просто око
    Ето възможно най-изчерпателната информация, която съществува, а в твоя и мой климатик е последния модел Mark 2 от 2019 г.
    https://www.aircon.panasonic.eu/BG_b...-air-for-life/

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #113

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Всъщност някъде бях мернал за предишния модел пост за някаква игла, която трябва да се чисти от време на време. Имаше и снимка на иглата с волтова дъга. Явно това е генератора Mark 1. Та идеята ми беше да забележа някъде зад питата подобна волтова дъга. Предполагам и нашия генератор трябва да се чисти чат-пат, защото ще си трупа нагар.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #114

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Не . Не трябва да се чисти .Тук принципа е друг и работи по друг начин. Старите модели е E -йони ,които улавят бацилите и ги носят във филтрите и там умират грубо казано .

    Sent from my LM-F100 using Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #115

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Консумацията за седмица . Температурите не са ниски . Ще видим по-нататък как ще бъде . За сега е доволно .

    Sent from my LM-F100 using Tapatalk

  13. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #116

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Имам 9кка в хола
    Обмислям да взема и 7ца. В този ценови клас не намерих по-комфортна машина.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #117

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Много добре. Аз ползвам девятка в 12.25 кв. ,но съм на първи етаж с две външни стени и стаята е трапезата и има две врати към хола и кухнята , като хола в момента не се ползва и не го отоплявам . Би ли споделил доволен ли си от това как работи самия климатик? При мен за сега не се напъва много и работи на цикли вклчване изкллючване. То още не е и толкова студено и за това е така.

    Sent from my LM-F100 using Tapatalk

  16. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #118

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Много добре. Аз ползвам девятка в 12.25 кв. ,но съм на първи етаж с две външни стени и стаята е трапезата и има две врати към хола и кухнята , като хола в момента не се ползва и не го отоплявам . Би ли споделил доволен ли си от това как работи самия климатик? При мен за сега не се напъва много и работи на цикли вклчване изкллючване. То още не е и толкова студено и за това е така.

    Sent from my LM-F100 using Tapatalk
    Супер комфортен е 9ката в около 20кв, стаята е южна и го държа на 21.5гр по дистанционно. Монтажа ми е от Вимакс ( безплатен ) и мога да кажа че доста се постараха момчетата и го сложиха перфектно. И аз забелязвам че външното след оф се набира гато глист на буца и леко придрънква, стартира ли вътрешното обаче всичко утихва. Машината е монтирана и на тампони… дали е плюс или минус не знам … Мисля че за тези € е чудесен избор…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #119

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от integrale Виж публикацията
    Супер комфортен е 9ката в около 20кв, стаята е южна и го държа на 21.5гр по дистанционно. Монтажа ми е от Вимакс ( безплатен ) и мога да кажа че доста се постараха момчетата и го сложиха перфектно. И аз забелязвам че външното след оф се набира гато глист на буца и леко придрънква, стартира ли вътрешното обаче всичко утихва. Машината е монтирана и на тампони… дали е плюс или минус не знам … Мисля че за тези € е чудесен избор…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    И моята 9-ка работи като в твоята квадратура, също е и на тампони още от монтажа.
    Всичко е идеално, докато свикнеш с веенето и му хванеш цаката как се премахва, вече го обсъдихме
    Нека споделя и от какво беше вибрирането във външното тяло - днес, както беше уговорено преди седмица, техник от В*макс дойде и установи, че всичко идва от липсата на качествено уплътняване на сервизния капак върху крановете (вертикалният отляво). Човекът прецизно и търпеливо уплътни целия контур на капака и машината вече не се чува, ама наистина. Да е жив и здрав, написа ми и протокол и всичко е окей вече.
    Та... пиша под твоя пост, за да погледнеш дали и при теб не идва вибрация от този капак, защото както съм описал проблема преди седмица, при мен идваше точно от развъртане на компресора, за около минута, докато се включи вътрешното тяло и после постепенно изчезваше вибрацията

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #120

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Добър е модела. 3 дена го наблюдавам вече. Мога да сравнявам едонствено с fujitsu lmca. След като го усетя още малко, ще драсна впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 17 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 15:26
  2. Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 305
    Последно: 15-02-21, 12:16
  3. Panasonic Etherea 2016г.
    От emil vasilev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 561
    Последно: 24-04-19, 12:02
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 20:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 23:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе