Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 247
Like Tree175Одобрявам

Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #136

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    И аз имам вече 4-та година Етерея в спалнята , моята е даже срещу леглото. Абсолютно тиха , а аз съм доста чувствителен към шумове. Има си тих режим, на който спя без проблеми . При он-офф почти нищо не се чува. През зимата дефростите се усещат , но без големи драми. Вече и няма хич да ги чувам , щото минах на пелетен котел за отопление .
    KING-T и Vasil Vasilev харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #137

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Да, аз също имам парно, което гори пелети, дърва и въглища. Само като го погледна, съм се чудил, що аджеба, го направих и пелети да гори. Вобще не ми излизаше сметката на нито едно от трите. Все иска слогуване. Тука, само копче натискам. Термопомпа на мястото на котела не съм сложил, защото инсталацията не е просто битова, а се използва за по-специфични цели и понякога ми е нужна температура около 80 градуса. Иначе в апартамента и къщата съм само на климатици. Това парно на село сигурно ще го продам.
    Този пост е редактиран от Vasil Vasilev; 06-11-21 в 19:50.
    KING-T и Palev харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    1
    #138

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Здравейте, спешно търся кашоните и стиропорите за външно може и са вътрешно тяло на Panasonic-cs-z25xkew-cu-z25xke-etherea ще си заплатя каквото трябва. Дано някой ги има или му предстой да ги има. Благодаря предварително !

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #139

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Познат си е харесал панасоника от темата, та по тоя повод някой може ли да каже дали има читав дефрост алгоритъм. Евентуално, ако дефроства ненужно дали може да се модва и как?
    Vasil Vasilev одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #140

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Не е ли малко рано за отзиви по дефроста? По-старите имаха кофти дефрост под -7гр.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #141

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Е поне инфо за старите, ако не са пипнали нещо по новите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #142

    Re: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Може да се модва моя при сух студ изобщо не дефроства ако ще и -15 да е а през другото време си дефроства при нужда само. Минимума също не се влияе от външната температура поне при старите модели.
    bobivg, Jack Krauser и Vasil Vasilev харесват това.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #143

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Цитат Първоначално публикувано от Vasil Vasilev Виж публикацията
    Аз също потвърждавам, че е тих. Сложил доста от него, а и имам старата му серия. Няма пукане, излишни шумове или резонанси. Пластмасата му е доста дебела, та трудно ще изпука. Напоследък, гледам ревът, че отвън са шумни. Точно тоя Панасоник отвън е много тих. Климатика е супер и е идеален за спални. Даже в някои случаи къде ще се слага над легло, предлагам него, защото много добре му се регулира струята.
    Не те знам какво си сложил и то доста, вероятно ракия в мазето, защото се изказваш като рекламно лице, а истината е, че:
    1. Външното тяло си е шумно при най-голямото развъртане на компресора, за около минута, след което се успокоява. Говорим за бучене, не за вибрации и излишни шумове, а и моят е на тампони от нов. За сравнение - в работата ми има някакво CHIGO, което и в най-натоварения си режим не се чува!
    2. Пукат му клапите на вътрешното тяло, при включване и изключване на климатика, когато се движат надолу/нагоре при отваряне/затваряне. Не пукат в HEAT AUTO, когато пак се движат наполовина в двете посоки.
    3. Алекси е дървен философ, но е вярно това за веенето в ОФФ.

    Иначе, машината е много икономична, харесвам си я и ми върши чудесна работа.

    Хубаво е на черното да не се казва бяло, нямам и намерение да влизам в полемики с когото и да е!
    Alexi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #144

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    аз не говоря наизуст ,братовчед ми има АР25 и Етереа ,каза че панасоника е пълен боклук спрямо МЕ и мисли да го продава - хладно веене ,чести дефрости под нулата ( в къща е ) .. според него модела не става за отопление като цяло .. в друга по голяма стая има и KGTA12
    Жоро 1 одобрява това.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #145

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Пълен боклук е прекалено крайно и пресоляваш манджата! Климатикът никак не е лош, а аз от самото начало споделям тук какво се случва и как се държи. Днес изброих фактите, каквито са, след като го ползвам редовно и без да се изключва. Вътрешен апартамент в София и с ТЕЦ на който общите тръби само топлят (разбираемо що) си го топли без никакви усилия и е супер комфортно, освен неприятното чувство на обдухване, докато е в офф. И на това му се намира цаката с 22+ градуса, на FAN QUIET и след като си постигне градусите - става супер в стаята. Пукането от движението на клапите идея нямам откъде е - прави го на 3 пукания, пропорционално на цялото сваляне/вдигане на клапите, но без механично задържане или подобно. Засега не мисля да занимавам гаранционно фирмата, има време...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #146

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    До сега не си позволявах да бъда груб, но рекламно лице не съм и ми е крайно неприятно да отговарям на заядливи хора като господин Плам нещо си.
    Първото трябва да развива високи температури, защото затопля водата промишлеми перални и сушилни машини. От него идва и отоплението. Специално едната пералня, взима топла вода само от него, а сушилнята суши със топлообменници нагрети от парното. Ракия с парно незнам как се прави. Пък и ракия вобще не правя.
    Относно Алекси. Алекси, как така констатира че е боклук. Вие външните тела в стаята си ли ги държите. Очевидно не сте виждали шумни тела. На Панасоника, наистина има резонанс и вибрации при определени обороти, но не са стряскащи. Да ви направя клип на няколко шумни, и специално на японска корона, да видите какво виене пада. А и тази Етерия не е минала зима, с нов дефрост е и е много тиха вътре. Това е от мен. Старата Етерия също не е плашеща на дефрости.
    Видяхте че съм нов и почнахте с пи*комеренето.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 09-11-21 в 18:36.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #147

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    това е форум ,всеки има право на мнение .. освен това цитирах братовчед си ,не съм го "констатирал" аз .. аз самия съм имал панасоник ,не е лоша марка но не бих си го купил отново .. не знаех ,че темата е само за хвалби на модела ако е така моля да ме извините
    Жоро 1 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #148

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    То ясно, че е форум, ама пълен боклук звучи като за други марки. До колкото съм чел твоя Панасоник, е бил стар модел на R410 с капилярка. Ами не е бивало да чакаш чудеса.
    Аз съм фен на Панасоник, та ги браня малко, ама ако почна да плюя Хитачи и ти ще се ядосаш. Щото и аз съм имал Хитачи и мога да го плюя и да кажа, че е лош и трябва да ми се вярва защото съм имал такъв.
    За 1900 лв, климатика е супер. Който иска по-хубаво има за 2700-3000-6000

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #149

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    ами да са го направили с ТРВ ? беше от най високите модели на марката с 37 кила външно тяло за 9ка ,и под -10 клякаше - безкрайни дефрости през 40 мин по 15 мин .. това за хвалене ли е ? аз не съм болен фен на Хитачи ,който не е доволен го плюе има си недостатъци марката като всяка марка

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #150

    Отговор: Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea

    Ами защо сравняваш модел отпреди 10 години с капилярка и модел на 6 месеца с ЕТРВ. Не е ли възможно да има издънка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 14:26
  2. Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 305
    Последно: 15-02-21, 11:16
  3. Panasonic Etherea 2016г.
    От emil vasilev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 561
    Последно: 24-04-19, 11:02
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе