Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By ilm

Шум и вибрация на климатик PANASONIC CS-Z25XKEW/CU-Z25XKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ilm
    ilm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    7
    #1

    Шум и вибрация на климатик PANASONIC ETHEREA CS-Z25XKEW/CU-Z25XKE

    Здравейте, това лято си купих този климатик от уж високата серия ETHEREA. Лятото работеше перфектно. Като дойде времето за режим отопление се появиха няколко проблема. Чакам другата седмица посещение от монтажната фирма, но искам да чуя някакви мнения преди това, за да съм подготвен:
    1. Усеща се лека вибрация в цялата къща при стартирането на компресора и при спирането му, имам монтирани тампони, сложих допълнително гумени шайби на болтовете между тампоните и конзолата, но пак се усеща вибрацията, макар и по-слабо.
    2. Имам шум (тракане) на външното тяло, който със сигурност е свързан с медните тръби и крана (или както там се нарича). Когато местя тръбите милиметър вляво или вдясно в различни посоки шума изчезва и пак се появява - наподобява все едно опира метал в метал (не е шум от фреона).
    3. При вътрешното тяло се появи едно пукане все едно метална пластина се затопля и охлажда, нещо подобно се чува при конвекторите - в началото се чуваше еднократно пукане и го свързвах с термостата, защото винаги се чуваше изпукване и след това климатика спираше, но сега пукането продължава поне 10 пъти след спиране на климатика. Не пука пластмаса!

    Ако някой може да ме насочи за проблемите ще съм благодарен.
    Този пост е редактиран от ilm; 28-10-22 в 09:04.

  2.  
     
  3. toc
    toc е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    2
    #2

    Отговор: Шум и вибрация на климатик PANASONIC CS-Z25XKEW/CU-Z25XKE

    Здравей,
    Преди 2 седмици и при мен монтираха същия климатик.
    Аналогично както при теб на отопление усещам/чувам вибрации при стартиране и спиране на компресора /има монтирани тампони/.
    Като следя консумацията на ток виждам, че се случва в процеса на увеличаване на консумацията между 400 и 500 вата, и след това в процеса на намаляване на консумацията между 600 и 500 вата.

    Мислех си дали да не изчакам да стане по-студено да видя как ще работи тогава, защото сега е твърде топло и много често включва и изключва.

    Ще помоля да споделиш какво са ти казали след посещението, че и аз се чудя дали да ги викам...
    Този пост е редактиран от toc; 30-10-22 в 18:36.

  4. ilm
    ilm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Шум и вибрация на климатик PANASONIC CS-Z25XKEW/CU-Z25XKE

    Развитието по проблемите с климатика е следното:
    Първо дойдоха от монтажната фирма, търсиха причинителя на вибрациите и на шума, така и не го откриха и в крайна сметка ми свалиха външното тяло и го занесоха в оторизиран сервиз (Роял Електроникс).
    През периода, в който климатикът беше на ремонт, си сложих гумени подложки между стената и конзолите на климатика, гумени шайби на винтовете, с които са закрепени конзолите, смених тампоните (сложих евтини на Марио 10), както сложих и допълнителни гумени шайби между тампоните и конзолите.
    След 10 календарни дни ми се обадиха, че климатика е готов.
    Ремонта, описан от Роял е цитирам "МЕХАНИЧНА НАСТРОЙКА".
    В крайна сметка тракането на външното тяло (което беше свързано по някакъв начин с крана и тръбите) изчезна напълно и отделно смятам, че компресора работи една идея по-тихо.
    Вибрации при работа на климатика вече не се усещат, единствено остана едва доловима вибрация при стартиране и спиране на компресора.
    Относно вибрациите - не мога да съм сигурен дали тези подложки и шайби, които поставих спомагат или не, но в крайна сметка резултата е задоволителен.
    Относно третия проблем с пукането на вътрешното тяло - от монтажната фирма казаха, че с това се занимават от Панасоник, ще изчакам известно време и ако пукането продължава и тях ще ги викам..
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ilm; 20-11-22 в 13:30.
    toc одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin Comfora - вибрация на външно тяло
    От Beerzebub във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 07-01-22, 14:12
  2. Приложение за вибрация на смарт часовник с Wear OS
    От nqmapa във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-21, 14:34
  3. Samsung Galaxy S7 edge - няма вибрация
    От frizzante във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 18-10-17, 09:17
  4. Кой климатик да избера LG или PANASONIC ?
    От vali74 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-15, 12:50
  5. Отговори: 7
    Последно: 09-02-13, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе