Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 98 от общо 98

Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #91

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Здравейте,и аз имам този модел,четох че има някакъв фабричен дефект с платка някаква.Моят заспива и забравя да се събуди,също така след като достигне температурата се гаси но се включва след 1 минута пак,което е доста странно.Та,някой може ли да ми каже за тази платка,как стоят нещата,гаранционно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    11
    #92

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Здравейте, някой може ли да ми каже как се сваля турбината, на въпросното дърво LG D09AK , започнаха да жужат лагерите, същия звук като при Panasonic ?

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #93

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Турбината да свалиш е 1/10 от работата по подмяната на лагерите ,мотора не е закрепен за нея ами е зад електрониката .. успешно разглобяване

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #94

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Вероятно се сваля подобно на останалите. Разкачаш всички кабели, куплунги(предварително записваш къде са били включени). Демонтираш дренажната вана и електрониката и остават само турбината с мотора. Турбината се вади като развиеш болта, с който е стегната към остта на мотора, после надигаш топлообменникът от лявата страна и я издърпваш няляво, като внимаваш от другата страна моторът да не изпадне от стената на земята.
    Някои мотори излизат без да е необходимо да вадиш турбината.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    11
    #95

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Само малко да качи на 10C и го почвам, на такъв боклук не бях случвал, имам 2 National-а над 5 години ги търкалям за сега нямам никакви проблеми с тях, едно HITACHI европейско пак преди 5 години купувано, външния му вентилатор като центрофугираща пералня се чува. Ама с жената на глава не се излиза, щом иска нов климатик.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    26
    #96

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Да се включа след няколко години Точно преди изтичане на 5 годишната гаранция, климатика духна компресор. Дойдоха, смениха го + смяна на вътрешната турбина. Доволен съм, че всичко се замени гаранционно. Общо-взето през тези вече 6 години ползване на климатика мога да кажа, че пластмасите във вътрешното тяло започнаха да дават фира... Моля, споделете как е положението при вас ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    11
    #97

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Здравейте отново, след едночасова борба , мотора на турбината на вътрешното тяло е вече долу и разглобена, лагерите са C&U 608Z напълно разбити . Можете ли да ми препоръчате марка лагери които са по качествени и могат да изкарат по дълго. Явно тази марка лагери които са сложили не са много добър избор. И ако може някой съвет за избиването им

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #98

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Здрасти, аз се интересувам какво представлява моторът, който използват във вътрешното тяло на lg-тата. Ако не ти е проблем, може ли да качиш няколко снимки, както е разглобен?
    Относно лагерите, търси лагери 608zz c3 (с3 - с радиална хлабина по-голяма от стандартната)
    Конкретна марка не мога да ти препоръчам, защото сигурно има и много фалшификати на пазара. Може да си ги избираш по цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 20:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 18:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 12:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе