Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Чест Defrost при LG H12AL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #16

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Я утихнат я не .. мен ми се вижда ала бала .. тампоните обират доста повече вибрации и пак си бучат някои машинки ..

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    9
    #17

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Колеги кажете как да разбера кога прави Defrost и кога просто поддържа температура(preheat) щом тази индикацията със снежинка и капчицата е и за двата режима.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #18

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Предлагам ти да оставиш климатика на мира и да си пиеш ракията ..

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #19

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от Juliano Виж публикацията
    Колеги кажете как да разбера кога прави Defrost и кога просто поддържа температура(preheat) щом тази индикацията със снежинка и капчицата е и за двата режима.
    При дефроста се чува отчетливо как фреонът почва да ври в тръбите и изстудява вътрешното тяло, няма как да го объркаш.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 14-12-17 в 17:57.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #20

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от Juliano Виж публикацията
    Колеги кажете как да разбера кога прави Defrost и кога просто поддържа температура(preheat) щом тази индикацията със снежинка и капчицата е и за двата режима.
    Когато вътрешният вентилатор спре и веднага започне да мига лампичката е дефрост,а когато не е работил известно време и мига ,значи подгрява

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    9
    #21
    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    Когато вътрешният вентилатор спре и веднага започне да мига лампичката е дефрост,а когато не е работил известно време и мига ,значи подгрява
    Като се замисля до сега никаога нищо не е мигало по дисплея на вътрешното тяло.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #22

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от Juliano Виж публикацията
    Като се замисля до сега никаога нищо не е мигало по дисплея на вътрешното тяло.
    Колега Вие майтапите ли се с нас или.....!Предлагам на администраторът да заключи темата.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    9
    #23
    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    Колега Вие майтапите ли се с нас или.....!Предлагам на администраторът да заключи темата.
    Не не се майтапя.Толкова съм сериозен,че не можете и да си представите колега.Така че си спестете предложенията.Индикацията за дефрост не мига а просто се появявя на дисплея на вътрешното тяло.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #24

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Добре де. При дефрост турбината/вентилатора на вътрешното не се върти. Ако си сложиш ръката не се усеща духане. При дефрост топлообменника на вътрешното става студен, даже скреж може да хване. Въпреки, че турбината не се върти се усеща хлад.
    Втори вариант, ако е на щепсел, ватметър. При дефрост консумация примерно 500W. Ако подгрява нещо може би консумация под 100W.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #25

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Колега, климатика вакуумираха ли го при монтажа? Моя е същия и на едно пускане така направи 2-3 дефроста за половин час и останах изумен. И си дефростваше, защото тръбите фъщяха и се за гряха На мен ми замениха климатика, защото имах грижи, сега новия веднъж не е дефроствал, но не го и ползвам, защото ремонтирм... Но един ден го ползвах и не направи дефрост. Направи баня, много е як... При зададени 21 направи 23 по дистанционно, което ме озадачи... Но като почна да го ползвам активно ще видя. Моето външно тяло е на усилени сройки и тампони с прекъсната шпилка и няма грам вибрации, само чувам леко компресора

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    9
    #26

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Тези дни не си бях вкъщи и нямам наблюдения.Като се прибера ще го наблюдавам този хубавец.За вакума не мога да кажа тъй като не наблюдавах целия процес на монтажа на външното тяло.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #27

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Добре де. При дефрост турбината/вентилатора на вътрешното не се върти. Ако си сложиш ръката не се усеща духане. При дефрост топлообменника на вътрешното става студен, даже скреж може да хване. Въпреки, че турбината не се върти се усеща хлад.
    Втори вариант, ако е на щепсел, ватметър. При дефрост консумация примерно 500W. Ако подгрява нещо може би консумация под 100W.
    Колкото и да се напъваме колегата не иска да прочете,какво е изписано за този процес pre-heat mode при ЛГ и това си е.
    Даже и за втория ти вариант ,на дистанционното има копче за следене на директната консумация,която спестява ватметъра и това е описано в книжката
    Да върви разговора.........

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    9
    #28
    Цитат Първоначално публикувано от hienata76 Виж публикацията
    Колкото и да се напъваме колегата не иска да прочете,какво е изписано за този процес pre-heat mode при ЛГ и това си е.
    Даже и за втория ти вариант ,на дистанционното има копче за следене на директната консумация,която спестява ватметъра и това е описано в книжката
    Да върви разговора.........
    Както казах тези дни не съм си вкъщи за да го наблюдавам.За preheat mode прочетох няколко материяла и ще следя работата му.Що се отнася за ватметъра си личи,че и ти говориш наизуст и си се образовал по въпроса евентуално от нета а не от допир със самата машина,защото щеше да си на ясно,че тя реално не разполага с тази функция.Колкото до констатацията какво искам да разбера и какво не е напълно излишна и безпочвена и ще ти бъда благодарен да ми спестиш размислите си.Търся насоки от вещи лица които да следвам докато ”майсторчетата” благоволят да дойдат.
    Този пост е редактиран от Juliano; 16-12-17 в 19:15.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    9
    #29

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Днес наблюдавах работата на климатика и реално прави дефрост доста рядко.През останалото време влизаа в preheat mode.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    31
    #30

    Отговор: Чест Defrost при LG H12AL

    Моят снощи го пуснах за първи път от много време, за 3 часа работа дефростна веднъж. Обаче съм много притиснен, че при зададени 21 градуса от дистанционното не вдигна повече от 17гр, като в стаята беше 14гр преди да го пусна. Оставих го цяла вечер и сутринта като отидох, той си духаше топло, но температурата си беше все още 17гр по неговия термометър. Степен 2-ра. Сега го пуснах на 3-та степен и вдигнах градусите на 23, след работа ще видя дали е мръднал от тези 17 градуса, ама изобщо не ми харесва какво става. При първото пускане направи баня до 23градуса вдигна ... сега кво прави не знам. Днес ще взема един електронен термометър и ще меря входна и изходна температура на вътрешното тяло
    Този пост е редактиран от varelq; 20-12-17 в 11:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сравнение на defrost системите на различни модели
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 93
    Последно: 05-03-14, 14:26
  2. LG E12EK.NSB/E12EK.UA3 defrost
    От LG user във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-14, 15:06
  3. Чест и почитания, но всичко си има граници
    От kod във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 48
    Последно: 30-08-13, 16:27
  4. Лампички Defrost и Running мигат непрекъснато
    От evikol във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-13, 15:56
  5. Скромна сбирка в чест на Mr. Techno
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 11-06-04, 10:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе