Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By milanov
  • 1 Post By AntonSh

Сервизно lg pm12sp?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #1

    Сервизно lg pm12sp?

    Някой знае ли откъде бих могъл да го намеря? Търся го, тъй като не мога да разбера при какви обстоятелства минава он и офф. Благодаря предварително!

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Сервизно lg pm12sp?

    Да не ти омръзна непрекъснатото тръгни/спри. И на мене ми е омръзнало.
    Едва ли ще намериш нещо по въпроса в сервизното.
    Обикновенно е нещо от сорта: при зададена 24° държи горе при неговия си датчик около два градуса отгоре, т.е. 26°. При 26,5° off, при около 26° on. Съвсем примерни са стойностите, но мисля че е горе долу такъв порядъка.
    Някои модели климатици имат минимално време на работа на компресора, примерно 10мин. И повечето имат минимално време за off, примерно 3..5мин.
    AntonSh одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #3

    Отговор: Сервизно lg pm12sp?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Да не ти омръзна непрекъснатото тръгни/спри. И на мене ми е омръзнало.
    Едва ли ще намериш нещо по въпроса в сервизното.
    Обикновенно е нещо от сорта: при зададена 24° държи горе при неговия си датчик около два градуса отгоре, т.е. 26°. При 26,5° off, при около 26° on. Съвсем примерни са стойностите, но мисля че е горе долу такъв порядъка.
    Някои модели климатици имат минимално време на работа на компресора, примерно 10мин. И повечето имат минимално време за off, примерно 3..5мин.
    Случва се това, за съжаление. И все пак може ли помощ да го намеря това сервизно?

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #4

    Отговор: Сервизно lg pm12sp?

    А, да и половината от „екстрите” не ми работят. Това се случва откакто съм ги взел. Забравих да спомена в темата, която пуснах ноември месец.

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
    bobivg одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #5

    Отговор: Сервизно lg pm12sp?

    И аз днес бая се порових да намеря документ с логиката на управление и нищо не открих за моя. Въпреки малкия ми опит с моя ще споделя какво наблюдавам. Критични са първите 5-10мин. След стартирането или след оф развърта с консумация 700-800W (моя е DC09RQ.UL2) и ако не надвиши заданието с 3 градуса (по неговия си датчик) почва да намаля мощността. За да предотвратиш и намалиш до минимум образуването на топъл въздушен джоб и да го изкараш от тоя режима он/офф направи следното.
    1. Вертикалната клапа настроена на средно положение от възможните в режим отопление.
    2. Хоризонталната възможно най-навътре към помещението.
    3. Вентилатора на макс.
    След 15-20 мин. когато намали консумацията си намали вентилатора на колкото ти харесва или ауто.

    До колко виждам имаш в модела енергиен монитор качи си приложението за телефон и кажи с каква консумация работи при стартиране и каква температура отчита датчика във вътрешното тяло.

    Линк с малко по-подробна информация, но там я няма логиката на работа за която питаш.
    https://dox.abv.bg/download?id=cf286c0f6b# - Линк за сваляне

    - - - - - - - - - -

    Още една стъпка към горните три.
    4. Пусни функцията "Намаляване на шума от външното тяло" тази функция редуцира мощността.

    Поиграх си тази сутрин малко с моя. Когато не беше включена при стартиране на климатика за момент стигаше консумация до 1kW. При следващия он с активирана не видях да показва по-висока стойност от 0,5kW. Мисля, че в твоя случай това ще помогне много за да го изкараш от он/офф режима.
    Този пост е редактиран от bobivg; 04-04-19 в 21:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. сервизно ръководство
    От zvqara във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-18, 20:53
  2. Lg pm12sp
    От AntonSh във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 39
    Последно: 20-11-18, 13:21
  3. Сервизно меню :help
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 27-12-11, 09:10
  4. Сервизно за HSU-12hv03/r2(sdb)
    От d_imige във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 28-10-11, 18:58
  5. Сервизно за ZIX-S?
    От Mega във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-11, 18:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе