Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #1

    LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Отварям тази тема за да споделяме информация, ръководства и мнения за серията климатизатори от LG.
    Аз съм собственик на DC12RQ от Ноември 2019г. Ползван само за отопление до сега и съм много доволен. Дано и вие да сте. Мнението ми е за климатизатор от среден към висок клас. Моля включете се и вие с постове придържащи се по темата.

    - - - - - - - - - -

    Предишни мнения от една друга тема:

    Цитат Първоначално публикувано от tntcom Виж публикацията
    Колега bobivg кое е товаLG. Аз имам DC12RQ , това прилича на него без тези отгоре и отстрани. Пускам му йонизатора от дъж на вятър и има резултат. Моят няма филтрите-плазма(мисля трябва да е в касетка), анти алергенен или антибактериален. Твоят имаше ли като го купи? Търсих допълнително да си купя, но няма.
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    ...
    И моето DC дойде без допълнителни филтри. Не знам дали трябва да ги има в комплекта. В H09AP имаше 3М филтър, който май скоро време трябва да го изхвърлям. И на двата климатика много рядко се пуска йонизатора.
    Твоя климатик за отопление ли се ползва? Кажи какво ти е мнението - +.
    - - - - - - - - - -

    Не съм напълно сигурен, но би трябвало да може да измиеш 3М филтъра.

    - - - - - - - - - -

    Колегата bobivg е най-активен около темата, така че с негово разрешение си позволявам да го цитирам тук:

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Мнение
    мнение
    мнение
    мнение
    Понеже по едно и също време взех два различни модела съм направил мазало с изписването на модела. Тези мнения са за Делукса DC09RQ.NSJ.

    п.п Относно честата промяна на скоростта на вентилатора когато е в автоматичен режим. В последствие установих, че всъщност това не е автоматичен режим в общо приетия смисъл. "Естествен вятър" корейците са решили, че автоматичен вентилатор е твърде банално

    Когато е на фиксирана скоростта при определени условия си я намалява сам. Дали обаче може да слезе на най-ниските 2 не знам. Пускан е само няколко пъти за проба и то при положителни температури.
    Този пост е редактиран от tntcom; 10-03-20 в 22:24.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #2

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Някой дали разполага със сервизно да сподели?

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #3

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо


  5. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #4

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Има ли някой наблюдение върху вентилатора на DC Delux , дали от фиксирана скорост 2,3,4,5 сваля на 1 ва . В офиса има един P09EN и днес се сетих да го пробвам и от 4 та сега видях че е слязъл на 1 ва , на нея спира за ОФ и на нея тръгва .

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #5

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Според мен не, но не мога да го потвърдя на 100%, защото не ми е основно отопление. tntcom би трябвало да знае със сигурност. Искам да ти обърна внимание че Делукс се водят два модела, но са различни. Нашите са RQ, a тези в емаг са RT и по-слаби.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #6

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    За RQ става въпрос , тия в Емаг сега ги видях .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #7

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Минималната фиксирана или автоматична на RQ е 2 черти.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #8

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    tntcom , в по горен пост си написал че от фиксирана скорост намалява сам но не знаеш дали намалява на най -ниската скорост ( 2 черти) . Имаш ли вече наблюдение дали намалява на най-ниската скорост от фиксирана по-висока такава .

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #9

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Това аз съм го писал. Ако търсиш машина дето сама да си намля вентилатора мисля, че не е това твоята. На тази и забиваш някаква фиксира и така си кара. За мен денем вентилатора на F2 (три чертички "Средна-ниска") е добре. Иначе тук съм писал как процедирам с вентилатора аз.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #10

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Интересно , а на работа един P09EN най - нисък клас ги намаля .

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #11

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    И на мен това ми е интересно, но това са моите наблюдения, когато съм си играл с него. Може и да не съм случил на подходящи условия, защото го ползвам за отопление рядко, а и се оповавам на правилото "За ЛГ или лошо или нищо".

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #12

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Ползвам го 2ра зима за основно отопление, имам и локално парно само за под -10 или -15С понеже не съм изолиран. Много съм доволен в сравнение с Хитачитата от подписа.
    На автоматичен вент мигат чертичките от 2 до 6, но никога 1.
    На фиксирана скорост не би трябвало да си променя скороста, поне осезаемо.
    Незнам защо не те слуша и от 4та превключва на 1ва.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #13

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Здравейте. Преди 2 дни моята 12ка даде код за повреда "СН24". На автодиагностиката всичко друго беше ОК, но за кода пишеше грешка външно тяло. Изключих го от захранването за 5мин. и после се стартира и грешката изчезна.
    Някой на ясно ли е с кодовете, неуспях да ги намеря в ръководствата.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #14

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Това ли търсиш https://dox.abv.bg/download?id=8c3c239088

    Пусни му една една диагностика, може да подскаже нещо. От приложението може да отвориш грешката или ръчно да си я потърсиш. Виж и втората част на клипа от същия потребител.

    - - - - - - - - - -

    SVC MANUAL(Exploded View)
    Този пост е редактиран от bobivg; 13-02-21 в 13:52.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #15

    Отговор: LG DC##RQ тема за споделяне на инфо

    Благодаря bobivg. Много полезно инфо си постнал. Това което разбрах е имало отворен клапан за налягането. Имам я програмата за диагностика, но нещо се бях стреснал и пуснах само тази която е в стандартното приложение. там провери фреони и др. но излезнаха със зелен тик, единствено на грешки показваше СН24 както и на дисплея на вътрешното. Изключих от мрежата за около 5мин и после грешката беше занулена както е и до сега. Тогава външната беше +15С, а зададена по ДУ +24С. Чудя се да информирам ли сервизен център или да го оставя така, ако е моментна грешка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 21:26
  2. Споделяне на интернет
    От sss във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 23-05-12, 12:48
  3. Споделяне на Интернет
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 108
    Последно: 22-02-07, 23:48
  4. Мрежа от 6 PC & 1 MAC, как? Споделяне на Интернет
    От Osvaldo във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-05, 14:11
  5. Интернет споделяне
    От Raziel във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-11-04, 19:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе