Резултати от 1 до 15 от общо 15

Търся платка за външното тяло на S09AF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #1

    Търся платка за външното тяло на S09AF

    Здравейте, търся работеща платка (EAX 61438601) от S09АF, S12 AF или друг съвместим модел...
    Моля ако има някой информация къде има магазин или морга за такива употребявани платки. Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #2

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Здравейте, имам един въпрос: Понеже при диагностика ми написаха "блокирал компресор" реших да пробвам дали се развърта - трифазен е и го захраних с 220 В 50 Хц и кондензатор - компресора тръгва. така и в двете посоки - общо 5 опита. като последните 2 бяха по 5 секунди (предишните около секунда). На последния опит чух движението на фреона. Та въпроса ми е може ли при тези проби с въртенето на компресора в обратна посока да се е повредил?
    иначе историята е следната 1. Появи се грешка 21 (висок пусков ток) 2. След диагнозата "блокирал компресор" премерих съпротивленията на намотките и изолацията им 2,1-2,2 Ома; нямат късо към маса; 3. предприех опита по-горе установих че компресора работи, не съм мерил с какъв ток при пускане и след пускане, защото нямам ампермер; 4. стигнах до извода, след измервания че ИПМ чипа е пробил между 2 фази; дадох за ремонт платката за смяна на чипа и проблема с пробив между фазите вече го няма; 6. Грешката сега е 26 - сфазиране; 7. Размених всички възможни комбинации на фазите на компресора, но проблема остава. 8. Грешка 26 се появява и при разединен електрически компресор, както и при поставяне на трифазен асинхронен двигател с мощност 450 W , както и с един монофазен двигател с пускова и работна намотка пак с малка мощност....при опитите съм установил поява на напрежение към 70 Волта и честота около 300Хц, но за кратко. Затова съм се ориентирал към платката, мисля че не захранва компресора. Тази от снимката след ремонта не изглежда добре...

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Здравей! Не би трябвало да си повредил компресора.
    А грешката ти е, че не може да намери позицията на ротора, което е нормално при положение, че си я пускал с асинхронен двигател. Но с компресора трябва да я намира. Ако не, значи има проблем електрониката.
    Мерил ли си съпротивление между едната фаза и корпус на компресора?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #4

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Да мерил съм изолацията на намотките (към корпус) - безкрайност е, а самите намотки са по 2,1 Ома..
    Извинявай за въпроса, но как платката следи къде се намира ротора - в компресора влизат само трите силови проводника червен, син и кафяв. Вътре има някаква техника за следене на ротора, която се захранва и изпраща сигнали по силовите проводници ли?

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #5

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Не, няма техника вътре. Чрез електрониката на платката става.
    Сега последно електрониката завърта ли компресора поне за малко?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #6

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    не не завърта, затова слагах малки електродвигатели за да гледам дали ще се задвижи вала - не помръдва дори...
    Този пост е редактиран от rosen1212; 06-10-22 в 14:42.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #7

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Явно има проблем. Трябва да се диагностицира от специалист и да се отремонтира.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #8

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    проблем има със сигурност (грешка 26) дори и при откачен двигател електрически. Проблема със специалистите е че искат диагностика извода им е "платката или компресора", отделно искат да си поръчам платката...А ако не е само платката....Убеждават ме да си купя нов.....Специалистите са се специализирали в продажби и монтажи... и се налага аз да се специализирам...
    Давам пример: Намерих сервиз, където казват че имат алтернативна платка, която ще стане и предлагат следната схема: 1. идват за диагностика 8след две три седмици и правят диагностика; 2.Чакам още две три седмици и монтират платката. Аз и предлагам носят проверен компресор и платка и ако се окаже че проблема е в платката я купувам и заплащам. Проблема е че се оправдават че може да е за компресор и щяло да ми струва доста скъпо сигурно ще е 5цифрено числото, щом така се застраховат и искат да ме принудят да купя платката и да не се занимават с мен ....а тези 4 седмици предполагам са за намиране на употребявана платка и таксуване като за нова....Разбирам че бизнеса им е претоварен, но не ме устройват такива специалисти....гледат да се вземат пари а каква работа ще свършат не е важно...по принцип съм готов да предприема и смяна на компресор, но не ми казват цена...на всички възможни варианти...Вярно че има специалисти и специалисти, но досега имах работа с двама, Платката ми се вижда че няма да тръгне и затова търся....
    Този пост е редактиран от rosen1212; 06-10-22 в 14:43.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #9

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Това не са специалисти. Това са търговци на климатична техника. Имах предвид специалист, който е запознат на ниво електронен елемент да я диагностицира.
    То да смени платка всеки може, но излиза много по-скъпо и се затрупва природата с електронна скрап.
    Имаш ли снимка на платката на 18-ката от двете страни?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #10

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Да ходих при такъв човек и му посочих чипа за ИПМ, където даваше пробито между 2та изхода за фазите на компресора....PS21964 - ? ? започнах да се съмнявам дали е сложен правилния....иначе и на платката го пише това PS1964-...Там проблема е че трябва да се захрани в работно положение на машината....Проблема е че радиатора е общ с още два чипа и при демонтажа на единият както се вижда от снимките при ремонта платката стои като опушена изгоряла....
    Въпроса с 18ката отпада, защото "специалисти" са свалили платката и сигурно са я продали като нова, защото я няма налична в целия свят, но имат в техния склад....
    Обикновено ,и казват че машината е стара и затова няма части, 11години много ли е за климатилк ЛГ? Това за алтернативна платка също ме плаши да не би да спре да топли при 0 градуса....?
    Този пост е редактиран от rosen1212; 06-10-22 в 14:47.

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #11

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Омотана работа..
    След като е сменил IPM-а не я ли е завъртял да подкара компресора с нея? То покрай изгорелия модул, още доста неща могат да дефектират и за това се тества с компресор, преди да се върне на клиента.
    Иначе не са чипове, а два греца. Няма проблем да е потъмняло около тях.
    Проблема ти е в слаботоковата част по управлението на IPM-а или монтиран неправилен такъв. Съмнява ме да ти е блокирал чак толкова компресора, че да не мъцне поне за малко.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #12

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Доколкото разбрах няма начин тази платка да се тества без да е свързана на машината така ли е?

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #13

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Да. Вътрешна и външна електроники си комуникират по шина. Ако в сервиза нямат с какво да завъртят външната, е трябвало да поискат/свалят твоята вътрешна. Практиката показва, че докато не се завърти на място в сервиза, крайният резултат не е сигурен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    56
    #14

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Сервизите не им се занимава с такива дейности.....
    Когато го купувах се зарадвах на факта, че LG провеждаха безплатни курсове за климатиците, помислих си че производителя подхожда сериозно и ще създаде сериозна сервизна база и резервните части няма да са такъв проблем...В София има над 10 оторизирани сервиза и навсякъде ми втълпяват че е редно да си купя нова машина, че е стар модел и няма налични части, че не се намират....Та в един от тези сервизи два пъти се опитвам да се споразумея за следното да дойдат с тестов компресор и платката, която, според тях не е налична в цяла Европа-алтернативна а само в техният слад - толкова ли е трудно, предлагам и аз да извършвам всичките дейности а те да ме наблюдават, ще се справя за под десет минути...Явно искат схемата диагностика след половин месец после монтаж на единствената платка + труд и виж колко скъпо ще стане....даже не искат да сумират тези дейности готов съм да дам тези пари, но явно целта е да направят сметката 2000 лв и ги е срам да ми обяват. Иначе рециклирали климатици - моя случай 90% сигурност е за платка, но не искам да я купя и да стана с две платки.
    Моля за оферта ако някой от форума има компресор за тест да дойде да тестваме платката или да ми го даде временно аз да свърша тази дейност. Климатика се намира в София, източните квартали достъпен е на блакона, капака е свален.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #15

    Отговор: Търся платка за външното тяло на S09AF

    Цитат Първоначално публикувано от rosen1212 Виж публикацията
    Обикновено ,и казват че машината е стара и затова няма части, 11години много ли е за климатилк ЛГ? Това за алтернативна платка също ме плаши да не би да спре да топли при 0 градуса....?
    11г. е доста сериозна възраст за съвременна битова техника. Дори за много по-сериозна мед.апаратура пише по каталозите, че производителите дават максимум 10г. жизнен цикъл и после няма да има официална подръжка и резервни части. Всичко се крепи на максимата купуваш, ползваш, заменяш с нов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся платка външно тяло за Midea MSG-12HRDN1
    От yanko78 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-18, 22:56
  2. Търся за HISENSE KFR-4001 дросела в захранването на външното тяло.
    От Иво Митов във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-16, 10:08
  3. Отговори: 18
    Последно: 15-11-09, 21:58
  4. Hisense KFR 3502 GW/BPE - търся перка за външното тяло
    От satex във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 20-06-08, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе