Резултати от 1 до 14 от общо 14

LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1

    LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Здравейте,

    По неволя единият климатик в къщи е LG DM09RP. Климатика попадна в кухнята ми след като беше смемем поради изтекъл фреон в друг имот на семейството.
    Климатика си има своите достойнства, топли доста приятно , но постоянно влиза в Он/Офф,което се вижда като горе на вътрешното светва иконката дефрост и компресора спира. Климатика е в кухня с освоен балкон около 13 14кв. като се намира в частта на остъкления балкон и прави завеса на остъкляването(духа успорендо на стената с прозорците).
    Оригиналната стена не е съборена ,а префасонирана на плот съответно балконската част от е частично преградена.
    Ще бъда благодарен ако някой може да даде акъл как да го изкарам от тоя Он ОфФ режим.

    Снощи го замерих на контакт с електромер и за 7.5 часа беше изгорил 1.65kW средно по 0.22 на час при задание 21C и външна Т не повече от 5 C. Прилично според мен.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 18-11-22 в 16:47.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #2

    Re: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Нагласени на 21 градуса в 13 кв няма как да не работи он оф в това топло време, много малко модели биха работи без чести изключвания в тези условия

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #3

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Колко да е топло , като вечер е под 5 градуса. Не ги ли оценяват на 7 градуса външна за производителност при 20 градуса вътре. Все си мисля ,че би трябвало да са в инверторен режим при тея температури.
    Можеби квадратурата му идва малка, иначе и при по-високи температурни задания пак същите изпълнения прави

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #4

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Няма много варианти за действие в този случай ! Вдигаш жалузите да духа напред, а не надолу, увеличаваш степента на вентилатора и хоризонталните клапи да сочат към помещението, ако продължава да изключва...чакаш да застудее Естествено по-висока зададена температура също помага, но едва ли искаш да плащаш за сауна !

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #5

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    В интерес на истината доста добре грее за 9 ка. Дават му 3.2kw.номинал на топлене. и чесно казано от всички климатици в къщи по отношение на топлина на стуята този ни е любим, за 10тина минути прави баня в стаята ако е бил изключен.
    До колкото разбирам, конкретният модел е корейско производство.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #6

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Аз имам по новия модел който е с по-нисък минимум. Въпреки всичко пробвай следното. При стартиране настрой вентилатора на средна към висока скорост. Жалузите да духат навътре. Ако направи оф го остави така втория път тръгва с по-ниски обороти на компресора. Идеята е да му осигуриш достатъчно време след старт за да може да намали мощността си без да е прегрял помещението, ако има с какво да го замерваш кажи при колко вата изключва. Успееш ли да го задържиш при първоначално развъртане след като си намали мощностата може да намалиш вентилатора но не го оставяй на най-ниската. Особеното е че минималната мощност се ограничава от температурата на топлообменника, ако е висока му се вдигат минималните разрешени обороти на компресора и зацикля в он/оф. Получава се нещо като самозатапване, не знам дали го обясних достатъчно разбираемо.
    При твоя не знам точно как е направено, но при моя е следния ситуация. При първо тръгване развърта компресора на 40 оборота. При второто и всеки следващ път тръгва от 30 оборота. Ще ги държи поне 5 минути. След това ако е близо до заданието ще почне да ги намалява плавно стига да не е ограничен от температурата на вътрешния топлообменник. Колкото е по студено навън толкова по-лесно влиза в режим.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #7

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Благодаря за насоките, като имам възможност ще го наблюдавам

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #8

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    В интерес на истината доста добре грее
    LG са калорифери. Аз също съм много доволен от тази им черта.
    Моят съм го тествал при температура около 5гр. в стаята и пак духа горещо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #9

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Аз още си жаля lg-то, което за толкова години, не мръдна, докато не счупи пружина. Много си бях доволен от него. Тих, топлещ и когато влезе в офф, не духа постоянно, а на етапи. Много бързо постигаще заданието си. Съмнявам се, че новите им машини ще издържат 15 години.

    - - - - - - - - - -

    Аз още си жаля lg-то, което за толкова години, не мръдна, докато не счупи пружина. Много си бях доволен от него. Тих, топлещ и когато влезе в офф, не духа постоянно, а на етапи. Много бързо постигаще заданието си. Съмнявам се, че новите им машини ще издържат 15 години.

    - - - - - - - - - -

    Аз още си жаля lg-то, което за толкова години, не мръдна, докато не счупи пружина. Много си бях доволен от него. Тих, топлещ и когато влезе в офф, не духа постоянно, а на етапи. Много бързо постигаще заданието си. Съмнявам се, че новите им машини ще издържат 15 години.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #10

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    И на мен ми харесва , но от към изработка са под всяка критика.
    Конкретният беше сменен от първоначалното му място, поради пробив във външното тяло,
    Имам още един същият там , като е ползван не повече от 500 часа, и му се разби вентилатора и трака.
    Като цена е бил около 1700лв без монтажа така, че не бих казал ,че ефтин.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #11

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Привет,

    Установих ,че климатика работи относително адекватно при задание 24 градуса , минимум не мога да хвана под 250 270 вата.
    Благодаря за насоките. Предполагам че като захладнее още малко, под нулата ще се нормализира и при по-ниски задания,на мен ми трябва 20 21С, но тоя минимум никак не отговаря на Scop 4.6, в сравнение с другите ми машини е доста гладен, при все че те са 12 ки.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #12

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    SCOP e показател който се мери продължително време.
    Ти мериш модерните във форума минимуми,които нямат общо с SCOP.А ако има малко общо то е отчетено и показателя за това е такъв.
    Нито си писал колко ти харчи за седмица(поне),нито кви са тия ''други'' машини ,че разбра че е доста гладен....Със същоя SCOP ли са?Па дори и тогава може да го кажеш поне след месец работа при по-зимни условия.Защото при темп. през по-голямото време над 7 гр. не можеш да разбереш къв да е SCOP.
    Да не говорим,че хората са го мерили при определен стандарт,а тука можем да си разтягаме локуми....като...:
    ''Кво е тва SCOP и има ли почва у нас''
    Разбира се локуми,приличащи на чиста наука.
    Иначе сме монтирали 3 бр. LG и по-лоши климатици не съм виждал(може и да е случайно,ама все пак).И на трите им горяха платките(в гар. срок,все пак) и единия на 8 години даде фира.А имам 2 бр. NEO на обекти под наем на 14+години...

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #13

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Deliivanov, според мен проблема се състои в това, че за да си ръгат 10 годишна гаранция на компресора слагат ненужно големи компресори и яко ги ограничат софтуерно за да не развъртат до високи обороти. Като стартира и докато му мине минимално време за работа вече е претоплил манджата.
    Ей тук съм разсъждавал по темата за големината на компресора. Твоя компресор (GA102MKA) е по-стар от този в новия модел. Обема му е 10см3, но минималните обороти са по-високи, 15 оборота в секунда.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #14

    Отговор: LG DM09PR постоянно работи в он офф. Моля за съвет?

    Колега,
    Благодарско, много си отзивчив и определено размишляваш в правилна посока.
    Климатика си топли супер, чесно Казано ме е страх да му сложа пак контакта с електромера, щото последният път беше подхарчил нещо около 6кв срещу 4 от 12ките на същото задание.
    Всъщност колкот харчи толкова, при условие че не съм го купувал ще го преживея стига да работи и да топли.
    Относно големите компресори, приеми го като хардуервн запас.
    А и все пак от тая машина очевидно се очаква да може и като 12 се да работи.
    Както казах в един мой друг пост който съм сигурен че си чел, най прецакан е клиента с 12 ка щото купува в много от случаите същият хардуер за 7 9 и 12 , изпържен максимално, хем даваш повече пари хем не е ясно дали ке е за сметка на хардуерният запас, но нека не забравяме че гаранцията е 2 3 години.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 28-11-22 в 01:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вентилатора на външното тяло започна да работи постоянно.
    От ares1967 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-19, 22:06
  2. Indesit TAA 12 работи постоянно
    От adrenalin85 във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-16, 23:07
  3. Моля за съвет
    От mihail63 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-11, 18:01
  4. Отговори: 3
    Последно: 30-11-11, 16:17
  5. Моля за съвет!
    От Pinto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-06-02, 12:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе