Страница 35 от 35 ПърваПърва ... 25333435
Резултати от 511 до 521 от общо 521
Like Tree24Одобрявам

Климатици Sharp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    29
    #511

    Отговор: Климатици Sharp

    За сега си държи температурата 22 градуса. Харчи 250 вата средно. Стаята е 15 кв.м вътрешна.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    91
    #512

    Отговор: Климатици Sharp

    Здравейте, за много години!
    Имам въпрос относно един sharp 9JR, с който се сдобих наскоро, проблемът е че заскрежава основно в долната част на топлообменника и размразява много рядко,
    поради което се образува лед на долните 1-2 реда тръби, сложен е в 19м2 стая с добра изолация и работи на минимума си, като често изключва / вкючва.
    Климатикът е нов, но е мостра, поседял е годинки в магазина, дали може да е от намалял фреон?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #513

    Отговор: Климатици Sharp

    Ogosh, напъни го малко тоя Шаро. Вдигни му тепмературата или квадратурата, че така не се сеща да дефроства.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #514

    Отговор: Климатици Sharp

    Цитат Първоначално публикувано от Ogosh Виж публикацията
    Здравейте, за много години!
    Имам въпрос относно един sharp 9JR, с който се сдобих наскоро, проблемът е че заскрежава основно в долната част на топлообменника и размразява много рядко,
    поради което се образува лед на долните 1-2 реда тръби
    Климатикът е нов, но е мостра, поседял е годинки в магазина, дали може да е от намалял фреон?
    Колко рядко размразява?
    По принцип такова замръзване отвън е почти сигурен признак за намалял фреон, но има и изключения, когато работи он-оф, при недостатъчно дълъг дефрост също може да се получи.

    Направи следния тест - размрази го напълно с топла вода, да се изчисти питата. Вдигни му градусите и го остави да работи непрекъснато поне 30-50 минути. Ако пак побелеят само долните няколко реда - значи е за презареждане с фреон.

  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #515

    Отговор: Климатици Sharp

    https://www.youtube.com/watch?v=_rP6OwLQixA Тези японци какво ли не мислят.
    cheeseus одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    9
    #516

    Отговор: Климатици Sharp

    Здравейте, климатик Sharp AY-W28SV на 100V модел 2008 година с какъв компресор трябва да бъде ;
    В климатика е монтиран компресор DA89F1F-20F който е изгорял имам съмнение че не оригинален
    защото ми се струва че е малък за този климатик. Климатика ми е наследство от купено жилище и
    не се знае какво е правено с него . Но реших да го възстановя Ако някой знае или има такъв модел да помогне .

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #517

    Отговор: Климатици Sharp

    Борислав 9 , модела е висок клас с хубав хардуер и параметри. Компресора изобщо не е малък за тази машина. 750 W, Toshiba. В своите модели, Sharp използват компресори на Toshiba и Matsushita (Panasonic). Както и Reichi в базовите модели от по новите модификации. При констатация изгорял компресор, задължително търсите второ мнение което да го потвърди. Колкото до компресора, мисля, че може да се намери.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    9
    #518

    Отговор: Климатици Sharp

    Благодаря ,Александар
    Компресора със сигорност е изгорял защото на трите фази дава различно съпротивление.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #519

    Отговор: Климатици Sharp

    Какви стойности дава на трите фази? Мирише ми на неправилно диагностициран проблем. На външната платка има светодиод, който доста добре ориентира какъв е проблема по миганията си.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    9
    #520

    Отговор: Климатици Sharp

    1,8 ома 2,5 ома 3,2 омо на външно диода мига 13 пъти на вътрешно тяло грешката е 13 и 0

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #521

    Отговор: Климатици Sharp

    Не знам грешката на уреда колко, но и трите са високи освен различни за такъв климатик. Ако е сменян с не оригинален е разбираемо.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 35 ПърваПърва ... 25333435

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 28-11-12, 17:23
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе