Страница 95 от 101 ПърваПърва ... 45859394959697 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1411

    Отговор: Toshiba Carrier

    Значи 60% от Toshiba Carrier Corporation е собственост на Toshiba Infrastructure Systems & Solutions Corporation. .От своя страна Toshiba Infrastructure Systems & Solutions Corporation е 100% собственост на Toshiba Corporation.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1412

    Отговор: Toshiba Carrier

    Мразя да споря за глупости и не мисля, че е толкова важно, но Home air-conditioners (превеждайте си го както искате) попадат в дивизията Toshiba Lifestyle Products & Services Corporation (“TLSC”), която е продадена на Midea.

    Климатиците за домашно ползвани са си ги прехвърлили през 2010 към домашната техника и така Мидея ги получават в пакет:
    https://www.carrier.com/carrier/en/u...ppliances.aspx

    Професионалните им системи си остават-те са в друг бизнес.

    Финландците също са го дъвкали преди време (през 2016
    Midea osti Toshiban | Lampopumput - Keskustelua lämpöpumpuista




    Rafailiev одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1413

    Отговор: Toshiba Carrier

    За България AHI Carrier внася продукцията на Toshiba Carrier Corporation. Продукция на Toshiba Lifestyle Products & Services Corporation най-вероятно не се внася в Европа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1414

    Отговор: Toshiba Carrier

    Не знам как си го мислите, но когато платите много пари получавате правото да ползвате бранд-а за 40 години, заедно с 5000 патенти и 9 производствени центрове в Япония, Китай и Тайланд, плюс сервизните центрове т.н. Ето тук има анализ на сделката, на който му се чете:
    https://researchwise.dbsvresearch.co...spx?E=bifjhk-b
    Разбира се за България сигурно се внасят от някое много специално място, но по други форуми, които следя, въпросът е много отдавна изчерпан и забравен.
    Все пак имат около 20% активи все още и никой не казва, че нещо се е променило изведнъж.
    Същото беше направено и от Филипс преди няколко години-продадоха всичко, търговска марка, патенти, производства . В момента се занимават единствено с медицинска техника и осветление. Това не означава, че ако си купите някакъв уред с марката Филипс, ще бъде непременно лош.

    Не се впечатлявам толкова от лепенката на даден уред, колкото от това дали ми върши работа и дали съм удовлетворен от покупката.
    edi1, avast3 и Rafailiev харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    2
    #1415

    Отговор: Toshiba Carrier

    Здравейте, имам следния климатик - toshiba ras-b16n3kv2-e1. След спиране на тока за 10-15 минути се рестартира, но без значение какъв е бил послдния режим той си духа хладен въздух. Особено сега , с наближаващия зимен сезон - това е уникален дискомфорт - да изляза и да се върна на студ. Някакви идеи ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1416

    Отговор: Toshiba Carrier

    Вчера ми направи впечатление, че Carrier-a от подписа ми консумира около 20 вата в изключено състояние.Нормално уреда показва 0,6. Няма подгрев и сервизното е много общо, но намерих това:

    Означава ли, че при ниски температури има някакво подгряване на компресора? Самият компресор е GMCC
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1417

    Отговор: Toshiba Carrier

    Да, това означава.Триото също има подгрев на компресора в студа.
    Jack Krauser и stainway харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1418

    Отговор: Toshiba Carrier

    Ясно, мерси! Сега го оставям вече включен и работи отлично. Външното е много тихо, а вътршното в тих режим трябва да си поставиш ръката пред клапата, за да разбереш, че работи. На охлаждане е същото, но не очаквах да е така и на отопление. Има много нисък дебит на тих режим и не се усеща. Иначе се движи в рамките на 260-280 вата в 18м2
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 13-12-18 в 13:58.
    Mig82 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1419

    Отговор: Toshiba Carrier

    Много добра машинка , срещал ли си аналог на бълграския пазар.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1420

    Отговор: Toshiba Carrier

    На R410A свършиха , но сега тук се продава като заместник на R32 този модел - 38QHC009D8S/42QHC009D8S, който се предлага и в БГ:
    https://www.ahi-carrier.bg/bg/produc...ртор-r32/

    При мен вътрешното е също 42QHC009D8S (дават го, че работи на двата фреона), така че за шума съм сигурен.



    Не знам дали външното е изпълнено с ТРВ, както е при моя модел , но тъй като е малко по-скъп от предишния модел и е единствения, който предлагат тук предполагам, че е с ТВР.

    П. П. Сега погледнах уреда -развъртал е до 1700 вата Но го дават на етикета на външното до 2200,така че е добре надявам се



    А иначе-да моделът е много тих и съм много доволен .За спалня е важно (според мен) да не се чува и усеща-има много нисък дебит на тих режим, но има и X Power режим и затопля, респ. охлажда много бързо, ако е нужно. ДУ има датчик- Follow me, при мен беше с Wi-Fi комплект...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 13-12-18 в 18:07.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1421

    Отговор: Toshiba Carrier

    Така както му описваш работата много прилича на едно Чиго дето ме топли в службата. Адски тиха и комфортна работа , 1кг. Фреон и еев. Незнам Чиго дали е отроче на Мидеа както Кериър.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 13-12-18 в 17:59.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1422

    Отговор: Toshiba Carrier

    На последък доста доволни от нискобюджетните клими, а в темата за избор се препоръчват предимно по класните марки.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1423

    Отговор: Toshiba Carrier

    Зависи от помещението все пак. На мен в спалнята ми е важно да е безшумно и да не повява силно.В тази стая пребивавам, само когато използвам и леглото За дневна и по-големи помещения е различно...

    П. П. И много моля -марката си е класна и с история

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1424

    Отговор: Toshiba Carrier

    milanov, когато имаш достъп до карантиите на различни модели, тогава ще решиш какво да се препоръчва...Повярвай ми, рекламата е голямо нещо....
    Mega и ivan74 харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1425

    Отговор: Toshiba Carrier

    Абсолютно съгласен. Тези с хубавите карантии малко се поизложиха напоследък и по слабите запълват нишата.
    Този пост е редактиран от milanov; 13-12-18 в 20:32.
    stutgart одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 95 от 101 ПърваПърва ... 45859394959697 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе