Страница 16 от 19 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 275
Like Tree48Одобрявам

Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #226

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Колега виж какво пише за проверка на филтрите при PDR. Би трябвало и ти да имаш този бутон.

    При изключен климатик натискаш и задържаш за 10 сек.

    Сори за превода-Гугъл преводача е виновен.
    Най-добре ги свали и си ги монтирай правилно, след което пусни проверката. Това се е получило, защото си дръпнал щепсела докато е течало самопочистване на филтрите. При еднократно натискане на "Стоп" бутона, ако климатика е работил поне 10 мин., започва операция по самопочистване, траеща 80-90 мин. Само филтрите се чистят 9-10 мин. Ако искаш да не тръгва почистване, натискаш стоп-а 2 пъти. Щепселът ще го изключваш поне 2-3 минути след тотално спиране от ДУ и изгасване на всички диоди.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от SPSt; 09-05-18 в 23:13.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #227

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Благодаря колега... още съм зелен за климатици с прахосмукачка....възможно е да съм направил тая тъпотия... ще опитам твоето предложение когато се прибера.
    Ако не ти е проблем, би ли качил книжката която си превел.... все нещо може да прочета и да се понауча. Благодаря.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #228

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    281UDR ли си взел?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #229

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Да, точно такъв....
    П.С. тази сутрин се справих с проблема - свалих филтрите, понаместих ги, пуснах теста и всичко е наред с тоя проблем....все пак задклавиатурното устройство за първи път притежава такъв климатик.....
    SPSt и Rumb@ta харесват това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #230

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    И аз имам някакъв такъв проблем с филтрите на 502ката - все не мога да ги наглася и като затворя капака и се почва едно щракане. Не мога да схвана какво не правя както трябва, защото с другите нямам този проблем.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #231

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    И аз имам някакъв такъв проблем с филтрите на 502ката - все не мога да ги наглася и като затворя капака и се почва едно щракане. Не мога да схвана какво не правя както трябва, защото с другите нямам този проблем.
    На първо четене се сещам за 3 причини, но може да има и други.
    1. Предните филтри не са сложени добре върху зъбните колела/стоят ниско/.
    2. Не добре щракнала някоя от 3-те щипки на водачите.
    3. Не добре центровани предни филтри и при повдигане вървят накриво и опират в страничните водачи. Оттам филтрите се повдигат и зъбните колела прескачат по рейките.
    Можеш да натиснеш внимателно изключвателя, за да работи почистването при отворен капак и да видиш за какво става въпрос, като пуснеш ръчно/принудително/ почистване.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #232

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    И аз предположих, че е т.2, че са много хлабави тия щипки - ще ги проверя пак, при отворен капак.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #233

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Щипките всъщност са на кутията за прах. Можеш да качиш нагоре с един зъб предните филтри. При мен се е случвало при монтаж след почистване на кутията да не ги поставя правилно и пада голямо щракане. Майката му е сваляне и качване докато тръгнат нормално. Ако не си го правил, внимавай с изключвателя, че е една тънка пластина и ако се натисне по-силно, може да мине под втория контакт и ще е зацепен постоянно-няма да изключва плазмата и почистването при отваряне на капака.
    tony34al одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #234

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    ми явно аз успях от първия път да се справя. След като поразчетох темите и се вгледах доста в нещата. И след монтажа поснах тест и лампите угаснаха... справих се!
    Нова питанка имам

    Как се ползва сушенето на пране? Понеже вече живея в 1 стая и се налага и да простирам там - ми е необходимо това нещо да го ползвам. Има ли студен и топъл режим на сушене - нещо не схващам нещата. От книжката която е качил Панко и от превода който ми дадоха - не ми се изясняват нещата.
    Снощи прострях в стаята. Цяла нощ спах на отворен прозорец - топло ми беше. Времето днес беше кофти. Аз оставих прозореца затворен. След като се прибрах - 13 часа по късно - влажността в стаята беше 95%. Отворих за 5 мин - и се сетих че имам климатик. Натиснах бутона обезвлажняване. Натискайки го, минах през 60, 50, 40% влажност и температура 24 градуса. Натиснах и турбо ( пише работи за 15 мин. Ся се чудя - какво ще стане след 15 мин - само ще се намали на авто вентилатор ли.... колко време ще трае режима - в книжката пише 3 ч. Ама пише и че клапите се реят. Клапите не се реят.... явно нещо не правя. А и как да го пусна на топло да суши... и това не се сещам - щото усещам че стаята изстива. При предишният ми климатик, си спомням че режимите за обезвлажняване бяха 2. При единия излизаше само символ за обезвлажняване ако не бъркам, а на другия една тениска, или бебе - .... оф имах 2 климатика и не помня на кой, какво съм гледал някога.... щото само съм ги проверил кое какво е...
    Тааа ако има някой да знае, моля да помогне.
    Лека вечер.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #235

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Сушене на дрехи може само в режим охлаждане.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    marian1 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #236

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Тоя номер хем да суши, хем да топли няма да стане, така че не се напрягай. Изсушава студеният въздух, така че......
    marian1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #237

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Е как да не може? Вътрешното и външното тяло се монтират едно срещу друго в стаята и между тях се слага прането. Турбината де наглася на ниска скорост, избира се охлаждане на минимална температура и готово!

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #238

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    хаха... да... сега се сетих да проверя темата.
    Искам да попитам, колко от вас освен че са чули за тоя режим, са го включвали? И подчертавам, не се заяждам... защото, след като писах, аз го пуснах тоя режим - нагласих 30 гр, щото не знаех за какво са тия градуси - и съм заспал. Събудих се и беше много топло в стаята - намалих на дистанционното градусите и отново съм отмъркал ..... в мен остана впечатление, че тия градуси са за нещо...нз за какво....скоро няма пак да го включвам, но когато наближи зимата - отново ще опитам и допиша тук.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #239

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Тоя номер хем да суши, хем да топли няма да стане, така че не се напрягай. Изсушава студеният въздух, така че......
    SPST,
    Как пускаш 36цата само в режим вентилация - видях го на снимките след почистването? Гледам че никакъв индикатор за режим не свети - оня оранжев/син/зелен хеликоптер.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #240

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    От изключено положение с копчето за плазма и аспирация. Работи само вътрешен вентилатор с плазма и аспирация. Светят син и зелен диод. Ако активираш таймер, ще имаш пълна програма /и оранжев/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 19 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  3. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  4. Отговори: 11
    Последно: 06-12-11, 13:49
  5. Продавам климатик TOSHIBA RAS-402UDR DAISEIKAI
    От pav78 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-11, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе