Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 275
Like Tree48Одобрявам

Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #256

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    май се справих с филтрите ... намерих време, разтворих, измих, за да не е нахалост отварянето и след като ги поставих - оф... няма вече щракане ...
    Да попитам нещо - Понеже ползвам активно климатика, понякога ми се ще да усиля степента аспирацията, не знам как става - и още нещо - има ли какво да се направи, когато работи тая аспирация да не е толкова шумна ( да се подмени, преправи - няколко климатика съм чувал, и всички шумят на аспирация) - Пояснявам, за да не стане грешка - понеже пуша и я ползвам, искам да мога да я усилвам и намалям, а звука ми пречи защото спя на климатик с пусната плазма и аспирация

    П.С. относно почистването - ами като не съм седял до края, как да разбера - отново опитах - значи, след като натисна два пъти, си се забучава няколко минути и спира, другото ... без натискане, не съм го чакал, но пак нещо забучава, ама колко време ...нз

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #257

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Аспирацията можеш да регулираш в три степени от второто меню, след което от дистанционното можеш само да я включваш или изключваш.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #258

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Аспирацията се изключва от подменюто и после при натискане на бутона на ДУ ще се включва само плазма. Упражнението не е много удобно за постоянно /всекидневно ползване/. Струва ми се, че няма как да обезшумиш аспирацията, понеже това малък високооборотен вентилатор и си шуми и от него самия и от въздуха, който преминава през него. Аз нощно време ги спирам, а през деня работят около 30-50% от времето.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #259

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    ново 10.... е това не знам как се появи.... не знам какво е и как да го премахна
    https://forum.setcombg.com/attachmen...1&d=1535825156
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #260

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Иска настройка на: това дето виждаш е година на производство на машината - потвърди я с най долното, в дясно, копче под капачето. След това ще ти се появи месеца - нагласяваш го със стрелките под капачето и пак потвърждаваш с най долното дясно бутонче под капачето. След това ще се появят дата - пак по същия начин и накрая часовника - пак по същия начин.

    Ако са ти слаби батериите на дистанционното може след всяко стартиране на машината тези настройки да се нулират и да трябва да ги правиш отново.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #261

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Тони, само да допълня, че трябва първо да настрои годината, след това другите неща. По дефолт, първата година която се появява, както си казал ти - тази на производството (2009).

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #262

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Това имах предвид и аз, но сигурно не съм го казал разбираемо.
    Aleksandars одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #263

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    ха.. май е било от батериите. Сега ги смених, хич не бях се сетил, че те може да са проблема, а още повече разчитах на символ за слаби батерии, а той не беше показан - това ме подведе! Благодаря
    Какво ще значат тези два символа над числото за температура, които са на черният фон?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #264
    Пиша в тази тема макар, че моят модел е 402pdr. От известно време при включване на климатика, капакът не се вдига догоре, а остава по-ниско и долният му ръб частично покрива жалузите. При пуснат климатик се налага да отворя предният капак и ръчно да го бутна нагоре, като при затварянето остава в правилна позиция. Някой имал ли е този проблем и знае ли как се отстранява? Първата снимка е при непълното отваряне, а втората след като съм го коригирал ръчно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MisterT; 04-08-19 в 13:45.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #265

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    1.Изключваш климатикът от ДУ.
    2. След като панелът слезе на долу и се затвори го притискаш с двете ръце навътре в двата края, на ниво среда по вертикала и го държиш така докато спреш да чуваш движението на моторите. Ако имаш закачен ватметър, държиш докато мощността падне до стойност на стенд бай. Като време е може би 1-2 минути.
    Това се получава, когато си отварял капака и след това не е "щракнал" добре от едната или двете страни. Просто горе вдясно шестограмът не е влязъл добре в леглото си и се е разместила началната позиция.
    Моят PDR 361 ми е правил този номер и първия път и аз се бях шашнал.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #266

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Пробвах това което предложи, но не се оправи. Интересно е , че ако му помогна леко с пръста да повдигам докато се отваря се отваря добре до края, но ако го оставя сам да отовори сякаш му тежи и не може да вдигне до горе.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #267

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    И при мен беше така. Играх си около 2 часа, докато схвана, откъде е проблема. Натискай хубаво да шракне капака и не пускай докато не се установят в начално положение моторите. Успех!

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #268

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    И при мен беше така. Играх си около 2 часа, докато схвана, откъде е проблема. Натискай хубаво да шракне капака и не пускай докато не се установят в начално положение моторите. Успех!
    Намерих проблема. Едната пластмасова осичка, за която се прикрепя една пружинка от механизма, се е счупила и дефкто пружината беше откачена и не изпълняваше функцията си. С малко побългаряване я захванах и сега се оправи отварянето.
    mimojef и SPSt харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #269

    Отговор: Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    И аз да се запиша с една такава Тошиба от изхвърлените. Това е четвърти климатик вкъщи от Сашо и замени Mitsubishi MSZ-ZW227, отделно имам от него две машини в тъщата и една в работата. Конкретно за машината не съм я ръчкал много освен да си играя с енергийния монитор. Колкото градуса и задам ги прави и то почти веднага. Монтирана е в хола срещу вратата на спалнята, която седи винаги отворена, общо към 35 м2, 91 м3. Монтажа е перфектен, Сашо, Станимир и Мартин се справиха добре за пореден път. Целта ми беше да вдигна още 2 градуса в спалнята, защото Мицубишито като падне -5 градуса му идваше множко, справя се.


    Aleksandars, DUNDURMA, Mega и 1 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #270

    Отговор: Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Бравос Драгозов и за избора на машина и за избора на монтажна група.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  3. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  4. Отговори: 11
    Последно: 06-12-11, 13:49
  5. Продавам климатик TOSHIBA RAS-402UDR DAISEIKAI
    От pav78 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-11, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе