Страница 18 от 169 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 2532

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #256

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Защо ми се струва, че тук пишат хора с разни мании или нямат друга работа, че постоянно се вничат???/това нова дума ли е?/ в климатиците.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-11-14 в 18:18.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #257

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    На офф е същото, в по-горен пост обясних, че няма такова нещо, което описваш освен когато машината се изключва. Тогава си равнява клапите. Пак ли да снимам видео? Принципно, нещата, които пишеш за 6-та серия повечето нямат нищо общо с истината. Спирам да пиша в темата за 8-ма серия. Просто не искам хората да се подвеждат.
    Не, че е по темата, но потвърждавам на 100% твърдението на Mega. При он-оф режим клапата се вдига директно (без да ходи до най-долно положение) и при тръгване сваля клапата директно до зададената позиция. Разхождане има при изключване от ДУ (както спомена Mega) и при прекъсване на захранването. При авторестарта, когато дойде тока, винаги позиционира клапата с една позиция по-нагоре от най-долната, т.е. забравя ръчно зададената!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #258

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    A Daisekai 8 Как работи при он оф режим? Четот тук , че на един от притежателите му не е доволен от движението на клапата и жалузите ? Други с наблюдения над климатика има ли ? Не мисля , че движението е проблем,но искам да знам дали се чуват много, защото мисля да слагам такъв климатик след време във спалня. Благодаря предварително!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #259

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Климатика има доста нисък минимум 90 вата 10-ката и едвали ще изключва често, че да дразни

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #260

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При под 2 градуса как е минимума?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #261

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Този не е с компресорът на 5-цата, минимума му пада под 450 вата, при ниски температури, ама то тогава за какво ти е? 5-цата си е добра.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #262

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Аз знам че климатика е с доста нисък минимум, но ме притеснява това , че стаята е едва 13 кв. М. В стая с такава квадратура имам климатик с минимум 1.3 киловата и работи он оф до към 2 гр. От там надолу не спира , но трябва да е най малко настроен на 23 гр. Ако се водя по тази ми статистика би трябвало дйсекай 8 да не рботи он оф до доста по топло време.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #263

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    пак ще поизключва но по рядко ,зависи от топлозагубите

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #264

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Клапите на осмицата се движат много тихо, по-тихи са от 5-та серия. Ако тръбите са над 3 метра, дефростът не се усеща звуково. Преди да мине от работа на минимум в -Off режим, компресорът се форсира до около 700W при 13-ката, след което спира и се чува слабо изтичането на фреона от вътрешното тяло. Пета серия на дайсейкай няма този проблем, което я прави, като цяло, по-добра за спалня.
    Що се отнася до минимум от 90W, дори за 10-ката на 8-ма серия е имагинерен. Няма такова нещо, при правилно монтирана и работеща машина. Освен ако ватметъра не показва, каквото си иска. Като цяло, машината е много тиха.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #265

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    вничат???/това нова дума ли е?/ в климатиците.
    Не, стара. Не се излагай и ти.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #266

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    ДОДО, до колко вата пада мин. консумация за по-продължително време, преди да мине в он/офф?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #267

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    Какво е "Имагинерен"

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #268

    Отговор: Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    A Daisekai 8 Как работи при он оф режим? Четот тук , че на един от притежателите му не е доволен от движението на клапата и жалузите ? Други с наблюдения над климатика има ли ? Не мисля , че движението е проблем,но искам да знам дали се чуват много, защото мисля да слагам такъв климатик след време във спалня. Благодаря предварително!
    Моя е 10-ка монтиран в стая 16кв.м, пускам го само нощем. Засега темепературите през нощта падат до 8-9 градуса и не съм го засичал да спира. Работи изключително тихо и неусетно.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #269

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    ДОДО, до колко вата пада мин. консумация за по-продължително време, преди да мине в он/офф?
    Аз имам 13-ка, която е с малко по-голям обем на компресорните цилиндри, съответно с малко по-висок минимум от 10-ката. Пада до 180W, точно колкото го сметнах от графиката в сервизното.

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Какво е "Имагинерен"
    Въображаем, несъществуващ в реалността.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #270

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При дневни теператури от 10-14°C и 6-7-8 °C нощни на зададени 24°C си работи постоянно. През деня на 22 зададени изключва за по 20мин. и работи по толкова. Консумацията на зададени 24°C не се вдига над 140 вата. За една седмица работа е изразходил 21кв.ч.

    Работи много тихо
    Този пост е редактиран от miroslav_dt; 18-11-14 в 13:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 169 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе