Страница 105 от 169 ПърваПърва ... 5595103104105106107115155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1561

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Техника беше от Тошиба- Кариер България. Не знам дали го включи на hi power, но на дистанционното пишеше 30 градуса. Закачи на клапта един ел.термометър като писалка. първоначално показваше. 42 и постепенно намаляше. "Тестването" продължи около 20 мин. Попитах го дали не е заминал фреона. Той каза че може единствено да провери само налягането, и му изглеждало ок.За да станело ясно дали не е заминал фреона, трябвало да се източи и да се притегли, а според него нямало смисъл и климатика бил ок.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1562

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако фреона замине не би ли трябвало да мига някаква грешка?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1563

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Изрично попитах дали може да е изфирясал фреон, повреда в датчик и няма ли някъде където да се записват някакви грешки по аналогия с компютрите на колите.Техника каза, че ако беше датчик е щяло да има код за грешка, а нямало никъде. Аз не знам къде се гледат за такива кодове....

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1564

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Без манометри, без термометър, без ампер клещи - всичко е само гадаене....

  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1565

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Температурата на каква степен на вента се мери.Питам защото чувам различни мнения.Извинявам се за

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1566

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Човека е викнал техник не от къде да е, а от единственият оторизиран от Тошиба вносител за БГ - Ахи Кериър. Там ако не знаят какво продават и как се сервизира, просто не знам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1567

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Е как да не знае човека ,виж имал е дигитален термометър .. вероятно е можел и да измери налягането но е преценил компетентно , че няма смисъл щом вдига 40° при +10 навън ,на максимална мощност ( това се смята наум колко бара е ) ..

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1568

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Insomnia Виж публикацията
    Техника беше от Тошиба- Кариер България. Не знам дали го включи на hi power, но на дистанционното пишеше 30 градуса. Закачи на клапта един ел.термометър като писалка. първоначално показваше. 42 и постепенно намаляше. "Тестването" продължи около 20 мин. Попитах го дали не е заминал фреона. Той каза че може единствено да провери само налягането, и му изглеждало ок.За да станело ясно дали не е заминал фреона, трябвало да се източи и да се притегли, а според него нямало смисъл и климатика бил ок.
    Докато не остане почти без фреон, все ще му показва нормално налягане.
    Преди време брах подобни ядове с двама тъпаци. На стария климатик беше заминал почти целия фреон и то беше очевидно - слабо топлеше и охлаждаше. Идват тъпаците, закачаха манометри, пулиха се десетина минути и накрая взеха да ми спорят, че налягането било нормално, не знаели защо не топлел климатика, ама със сигурност не било от фреона и си заминаха.
    Накрая бащата извика един негов приятел, който за 5 минути напълни климатика и работата заспа.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1569

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    @isomnia, можеш да закачиш токови клещи на захранването и при същия режим, при който го е тествал майстора, да проследиш ПРОМЯНАТА на тока до десетата минута, след старта. Преди това охлади помещението и остави прозорците отворени. Пиши ни до колко ампера вдига и колко секунди ги задържа.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Kasap одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1570

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нямам такива клещи. Забравих да напиша, че като го тества, в помещението си беше 23 градуса, не сме изтудявали предварително стаята. Прозореца стоя отворен сигурно най-много 5 мин докато закачи и разкачи манометъра. Но пък и навън не беше студено, така че охлаждане на стаята не е имало.

    Разпитвам тука, защото ми е тегаво ако разкарвам хората без да има нужда. Но пък и ако машината има проблем(както ми се струва)не ми се ще да чакам просто да спре да работи и да ми кажат... ами за нов е. Или дай 1000 кинта за еди какво си....

    - - - - - - - - - -

    В момента дефроства пак. Супер. Да го спра ли ? Може ли да се прецака нещо ако не го спра ?

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1571

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Insomnia Виж публикацията
    Нямам такива клещи. Забравих да напиша, че като го тества, в помещението си беше 23 градуса, не сме изтудявали предварително стаята. Прозореца стоя отворен сигурно най-много 5 мин докато закачи и разкачи манометъра. Но пък и навън не беше студено, така че охлаждане на стаята не е имало.

    Разпитвам тука, защото ми е тегаво ако разкарвам хората без да има нужда. Но пък и ако машината има проблем(както ми се струва)не ми се ще да чакам просто да спре да работи и да ми кажат... ами за нов е. Или дай 1000 кинта за еди какво си....

    - - - - - - - - - -

    В момента дефроства пак. Супер. Да го спра ли ? Може ли да се прецака нещо ако не го спра ?
    Ако е с намалял фреон могат да се опекат намотките на компресора, по-добре го спри да не се мъчи докато намериш по-компетентни майстори.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1572

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Колега, утре по обяд обърни цикъла на охлаждане, задай минимална температура, силна турбина и го остави така 10-тина минути. Трябва да влезе в авария и да даде грешка. Не му спирай захранването.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1573

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колега, утре по обяд обърни цикъла на охлаждане, задай минимална температура, силна турбина и го остави така 10-тина минути. Трябва да влезе в авария и да даде грешка. Не му спирай захранването.
    Т.е по този начин:
    1.ще стане ясно,че е фреон?
    2. Няма ли нещо да се прецака, и после от Кериър да ми нашокат ряпата?
    3. Защо на обяд, а не сега?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1574

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    1. Ще стане ясно точно какво е.
    2. В най-лошия случай ще изкърти (и втория?) възвратен клапан на компресора и за това няма да си виновен ти.
    3. Сега е студено и без финтиране може и да не тръгне на охлаждане.
    P.s: Ще си чатим ли още? Мисля да изгледам един филм на компа за час и половина?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1575

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Благодаря. Пускай и не ми обръщай внимание в следващия час и половина
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе