Страница 107 от 169 ПърваПърва ... 5797105106107108109117157 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 2532

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1591

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Докато го върти на сухо, ако наистина е така, има голяма вероятност да засмуче въздух. Аз бих го спрял, ако имам съмнения за изтекъл фреон. Ваша си работа... Досега да съм намерил на заем пет пъти амперметър.
    Е, нали като е на 19 градуса и не топли се води спрян?

    Ако имаше от кого да взема,щях да го направя....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1592

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    той не може да качи консумация без фреон иска си специалист не ватметри
    Е нали е викал специалист. При 23° виел. Явно фреон има щом докарва на изхода 40°. Конрадският ватметър за 20лв. няма ли да замести евтини амперклещи ( ако е на щепсел даже е и удобно)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1593

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Кажете колко килограма фреон трябва да има в системата. И на какви цени върви,защото и там гледам от 20 до 100 кинта. Просто искам да съм подготвен какво ме очаква.... Мога ли да търся някаква компенсация от фирмата извършила монтажа? Минали са 2 години и 4 месеца.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1594

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    По сервизно 1,05кг. На външното тяло също го пише.
    Нали е в гаранция, защо ще плащаш ремонта.

    - - - - - - - - - -

    Да не са ръчкали нещо при някоя профилактика и от тогава да се е получил някакъв пропуск. (ако изобщо има намалял фреон)

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1595

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз бих си купил сам фреона, защото има много фалшив. Кило и 50 грама е. Не се налива като бензин, трябва да се провери дали и откъде е изтекъл. Гаранцията е 3 години, но ти препоръчвам да си купиш сам две бутилки за еднократна употреба по кило фреон и ако се наложи да се презарежда, да ползваш едната. ВИКНИ ТЕХНИК.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1596

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Много благодаря за отговорите. Нямам никакво намерение да правя нещо сам. От много работи разбирам, но от това не. Нямам нито време нито желание да човъркам. Разбира се,че ще извикам техник. Първо от Ахи- Кериър, да видим те какво ще кажат. И ако има проблем, ще правя това което кажат. Съмнявам се те да почнат да ми проверяват тръбния път. Надявам се да не е фреон, защото търсенето на теча ще е тегаво.

    Гаранцията не отпада ли при калпав монтаж ? Т.е ако фреона е изтекъл от некоректен монтаж на тръбния път, Кериър не виждам как ще носят вина за това.

    Надявам се,че Ахи си продават читав фреон,който е за техните машини

    Пак благодаря на всички за мненията и коментарите

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1597

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Само се надявам да не си купиш амперклещи и две бутилки фреон, заради гаранционен климатик. Въпреки съветите на "капацитетите", не си давай нахалост парите-те няма да ти ги върнат.
    Този пост е редактиран от SPSt; 27-01-18 в 10:22.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1598

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Пиша, за да споделя от личен опит. Проблеми със зависването може да има и от непочистени въздушни филтри. В началото на миналата зима климатика имаше подобни симптоми, повишена консумация, изключвания при 200-300 W, филтрите не бяха почиствани от пролетта и се бяха позадръстили. След почистване си заработи като нов, консумацията падна. Чистете си филтрите всеки месец !
    Притежавам машината от 2 година и половина, върши работа за това, за което съм я взел. 10-ка в 20 квадрата с постоянно отворена врата към коридор 4 м2, а в коридора съм отворил и вратата към спалнята. Държа климата на 23-24 градуса постоянно включена и нямам други отоплителни уреди. Има 4-5 градуса разлика между спалнята и хола, където е климата. Жилището е в нова кооперация с външна изолация. Миналата зима климатика имаше разход за отопление около 1550 kWh, което ще рече около 260-270 лв. В момента в София е минус 11, а моментната консумация е между 490-530 W, което май е близко до номинала, когато почнах да пиша беше 530, сега грейна слънце и е 497. Машината работи на Auto.
    А тук влезнах, за да видя за разни шумове, отваряне затваряне на клапи, но в крайна сметка няма да пипам нищо, не е нещо което да намирам за необичайно или нередно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #1599

    Re: Toshiba Daiseikai 8

    А при отрицателни температури под 0 градуса , ако се намалят градусите до колко вата може да работи на минимум, без да изключва, и ако имаш повече инфо за минимума да споделиш.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1600

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да се отчета и аз.
    Днес нещо ми е скучно и реших да разглобя Тошко за лека профилактика.
    Разглобих го свалих пласмасите и плазмата ( тя черна като негърче)
    Измих топлообменника с обезмаслител .Не беше мръсен, единствено където е "рибената кост" беше почернял.
    След измиване на топлообменника и плазмата го сглобих.
    Турбината има наченки на прахоляк ,но не ми се занимаваше и ще е напролет пълно чистене.
    Сега имам работеща плазма ! Пак започна да съска .
    От личен опит това е за 2-3 седмици и после пак трябва да се прави същото.
    Това е голям недостатък! Някаква идея как да се оправи това ?
    п.п.
    Като истински "майстор" изпуснах едно болтче от горния край и сега си стои там до топлообменника
    Напролет ще го изкарам.
    Този пост е редактиран от avenger; 27-01-18 в 20:32.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1601

    Отговор: Re: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    А при отрицателни температури под 0 градуса , ако се намалят градусите до колко вата може да работи на минимум, без да изключва, и ако имаш повече инфо за минимума да споделиш.
    Не съм пробвал за отрицателните температури да проверявам до колко пада. Когато го взех зяпах повече ватметъра. Есенно време на 23 градуса или 22 работеше най-близко до минимума, температури над нулата, по памет някъде 150-200 W постоянно, виждал съм да пада и под 100 W 2-3 пъти.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1602

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Да се отчета и аз.
    Днес нещо ми е скучно и реших да разглобя Тошко за лека профилактика.
    Разглобих го свалих пласмасите и плазмата ( тя черна като негърче)
    Измих топлообменника с обезмаслител .Не беше мръсен единствено където е "рибената кос" беше почернял.
    След измиване на топлообменника и плазмата го сглобих.
    Турбината има наченки на прахоляк ,но не ми се занимаваше и ще е на пролет пълно чистене.
    Сега имам работеща плазма ! Пак започна да съска .
    От личен опит това е за 2-3 седмици и после пак трябва да се прави същото.
    Това е голям недостатък! Някаква идея как да се оправи това ?
    п.п.
    Като истински "майстор" изпуснах едно болче от горния край и сега си стой там до топлообменника
    На пролет ще го изкарам
    Трябваше да направиш един видео туториал. И аз веднъж бях почнал да разглабям, но стигнах до някъде и се отказах.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #1603

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Съгласен съм, че почистването на плазмата е проблем, а се налага често. При мен два-три месеца съска лятото(от май го имам) и на есен спря. На пролет мисля и аз да се пробвам, за сега събирам смелост

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1604

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    То май по-добре отделно да си вземе йонизатор човек, ако пък толкова иска?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1605

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    То май по-добре отделно да си вземе йонизатор човек, ако пък толкова иска?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    И това е така ,но на тошибата не е измислено като хората.
    На Електрика примерно се сваля както сваляш филтрите .
    На уруру същата работа.
    На фуджито е като на Електрика .
    На тошибата е тъпня

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе