Страница 128 от 169 ПърваПърва ... 78118126127128129130138 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1906

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Жълтите рамки и площта на стените не ми стигат, да качвам бисери
    Външни стени нямаш ли?
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1907

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Аз пък се убеждавам, че мнозина са въздух под налягане и никога нищо конкретно не пишат по даден казус. Само общи лафове.
    Но...и така пак е нещо.
    Off: Радвам се, че сте се самоосъзнали....

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1908

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Миланов, на хартия производителите могат да ти докарат какъвто си искат коп. Проблемът е, че няма точен еталон, по който може да се измери дебитът на вентилатора. Резултатът варира в зависимост от използвания метод, дори професионалните дебитомери имат посочен клас на точност и допустимо отклонение за скоростта на въздушния поток, но не и за дебита.
    Така че производителите на хартия могат да ти докарат какъвто си искат коп, просто като сменят метода на измерване.
    Аз вече не вярвам нито на сервизни, нито на евровент.

    Джак радвам се, че си се поосъзнал.
    Навремето изкарваше едни EXCEL таблици със сметки за Панасоника. Аз ти казвах, че дебит 600 куб.м на час е абсурден, а 1600 е невъзможен.
    Ти беше наковал едни такива дебити излизаха едни числа ...
    Естествено, че данните нямат общо с реалността.
    При китайски климатик за европейския пазар трябва да се радваме на КОП около 2, което пак е ОК, предвид цената!
    Миланов хубаво го нахранихте, но и той е стигнал до истината по негов си начин. Експеримента според мен му е напълно достоверен!
    Jack Krauser и Rafailiev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1909

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Джак радвам се, че си се поосъзнал.
    Навремето изкарваше едни EXCEL таблици със сметки за Панасоника. Аз ти казвах, че дебит 600 куб.м на час е абсурден, а 1600 е невъзможен.
    Ти беше наковал едни такива дебити излизаха едни числа ...
    Естествено, че данните нямат общо с реалността.
    При китайски климатик за европейския пазар трябва да се радваме на КОП около 2, което пак е ОК, предвид цената!
    Миланов хубаво го нахранихте, но и той е стигнал до истината по негов си начин. Експеримента според мен му е напълно достоверен!
    Много точно казано, данните в разни сервизни нямат общо с реалността. Ония сметки бяха на база на дебита, посочен от производител, в последствие осъзнах, че има сериозни отклонения от стойностите в сервизните. Мислех да си купя един дебитомер, но не ми се даваха толкова пари за глупости, след като с термометър и една обикновена духалка за 20-30 минути мога да разбера колко е реалният коп.
    Може да го хранят постоянно, но Миланов е прав!
    zxc0 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1910

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    ...
    Миланов хубаво го нахранихте, но и той е стигнал до истината по негов си начин. Експеримента според мен му е напълно достоверен!
    Би ли ни припомнил лично, още веднъж, как точно Миланов е провел експеримента, защото според мен, той няма НИЩО общо с измерване на COP ?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1911

    Toshiba Daiseikai 8

    И как, примерно, да повярвам, че COP на машините вкъщи, които са 3 на брой (60-ка, 35-ца и 20-ка) е около 2, като в най-студения месец, общо са лапали грубо около 800-900W на час? Отопляема площ 75м2 (195м3), с немалки загуби, живея над магазин, а хола е с огромни френски прозорци. Поддържана температура навсякъде 23-25 гр., денонощно.
    Ей, тва българите сме специалисти по всичко и от всичко разбираме, дори повече от проозводителите!
    П.п. Топлете се на духалки, бе?! Няма шумен он/офф, клапи да ви се местят и без това ги изкарахте икономични горе-доку колкото един климатизатор.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-04-18 в 15:12.
    Aleksandars, FatBoySlim и SPSt харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1912

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Нема страшно, скоро очаквам във форума да бъде обявено някое ново откритие в конструктивната част на климатичната техника и да бъде конструирана и показана машина, която ще работи във всяко възможно помещение, монтирана на всяко възможно място, като си местиш датчиците с 10 метра проводник, където ти е кеф и според сезона.Ще има и писмени указания за процедурата по местенето
    Aleksandars, Mega, shener84 и 1 други харесват това.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1913

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Би ли ни припомнил лично, още веднъж, как точно Миланов е провел експеримента, защото според мен, той няма НИЩО общо с измерване на COP ?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Не го измерва, а доказва, че не е 5.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1914

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Не го измерва, а доказва, че не е 5.
    Би ли ни преписал лично как Миланов ни доказва, че COP не е 5? Защото е написал, че не отдава киловат! А това се нарича ТОПЛООТДАВАНЕ, не COP?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Aleksandars одобрява това.

  12. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1915

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Би ли ни преписал лично как Миланов ни доказва, че COP не е 5? Защото е написал, че не отдава киловат! А това се нарича ТОПЛООТДАВАНЕ, не COP?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Защо го правиш ?
    Знам, че разбираш всичко ...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    И как, примерно, да повярвам, че COP на машините вкъщи, които са 3 на брой (60-ка, 35-ца и 20-ка) е около 2, като в най-студения месец, общо са лапали грубо около 800-900W на час? Отопляема площ 75м2 (195м3), с немалки загуби, живея над магазин, а хола е с огромни френски прозорци. Поддържана температура навсякъде 23-25 гр., денонощно.
    Ей, тва българите сме специалисти по всичко и от всичко разбираме, дори повече от проозводителите!
    П.п. Топлете се на духалки, бе?! Няма шумен он/офф, клапи да ви се местят и без това ги изкарахте икономични горе-доку колкото един климатизатор.
    Имах впредвид, че около и малко над 2 е на китайска пръчка от 800лв. Твоите не са точно такива.
    За духалките - няма да коментирам - дори най-тихата духалка е по-шумна от най-евтиния климатик. Освен това дори заради коефициент 2 си заслужава да се използват климатици, да не говорим, че и няма духалки 4-5-6-10KW или пък 15КW каквито са моите отоплителни нужди Или пък 10тина каквито са твоите.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1916

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Защо го правиш ?
    Знам, че разбираш всичко ...

    - - - - - - - - - -
    Защото една лъжа, повторена хиляда пъти, става истина. Така е написал Йозеф Гьобелс в една своя книга, настолно четиво на всеки диктатор. Затова го правя. Мразя пропагандата! Не съм виновен, че поназнайвам някои неща. Така ни учеха едно време. Сега вече е различно. Лесно се управляват и зомбират масите
    Aleksandars, chany и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1917

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Кви пропаганди ти се привиждат.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1918
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Нема страшно, скоро очаквам във форума да бъде обявено някое ново откритие в конструктивната част на климатичната техника и да бъде конструирана и показана машина, която ще работи във всяко възможно помещение, монтирана на всяко възможно място, като си местиш датчиците с 10 метра проводник, където ти е кеф и според сезона.Ще има и писмени указания за процедурата по местенето
    Нема смисъл от "очакване" измислено е , жични безжични ватианти на ДУ със сензор ... избираш от къде да отчита машинката. Но естествено не това е целта на поста ви , както си личи от "доокрасяването"
    Аз предлагам всички теми да се заключат за да не се предизвикват подобни напъни на интелекта и остроумието като този от цитата с цел иронизиране Някои ще получи "херния" .. за нищо.

    Абе що цапате темата с тея COP-ве ...... няма ли си друга където да се коментират ? Да не би да е заключена ... нещо

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Кви пропаганди ти се привиждат.
    Манипулиращи
    Този пост е редактиран от Mig82; 14-04-18 в 01:12.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1919

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Въй... Колко мъка има по този свят.


    пп. Миланов, НЯМА оф след промяната. Предимно работи с консумация от около 175 вата. В момента съм много доволен, стаите са си темперирани, машините не се успиват.Идеални, но за Испания.
    milanov одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #1920

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте,
    дори след изчитането на 1000+ страници с мнения за daiseikai 5,6,8 и избор на климатик и други марки и една камара недомлъвки около Daisekai 8 и как точно не работи / работи, имам няколко въпроса.

    Daisekai като цяло е серия с двуроторен компресор. Доколкото разбрах 5-та серия включва втория цилиндър при <= +2 градуса при което минимума ставал 1100w (мнение от форума), но иначе е с минимум 300w при +7 градуса вън и +20 вътрешна.
    Отварям engeneering book-а на 5-та серия и там фигурира само и единствено part load performance, който представлява таблица 0-100% load и външна температура -15...20 градуса. Таблицата потвърждава това дигане на минимума и всичко е точно. Няма кой да се сърди за абсолютно нищо.

    Имам Daiseikai 6-ца . серия пукащи пластмаси, но не съм го ползвал за отопление и грам внимание не му обръщах как работи до преди 2-3 месеца .. знаех само че има плазма (даже се оказа че има и йонизатор) и че беше 2 бона и имаше максимален COP / EER когато го купувах. Отварям engeering book-а и в същата таблица минимума пада от номиналните 500w и консумация 100w до 152w и консумация 52w при външна температура -20. При +2 градуса няма такъв скок както при 5-та серия. Това означава ли че при 6-та серия втория цилиндър не се включва фиксирано при определена темепратура а само при необходимост от мощност и баланс и прочие на самия компресор.

    Отварям Daiseikai 8-ца engeering book-а и гледам същата таблица. Mного подобна на Daiseikai 6-цата с много малки разлика в консумация и отдаваната енергия. Няма скок в минимума. В engeering book-а има допълнителна таблица която разписва в широкия температурен диапозен от -15...24 с три колони минимум, номинал, максимал и за всеки отдавана енергия , консумация и COP. Минимума варира от 190w и консумация 70w и при -15 външна и максимален минимал 650w при 24 градуса външна температура.

    Теоритично според производителя 6-та и 8-ма серия би трябвало безпроблемно да работят на минимум non-stop когато въобще има необходимост от отопление или охлаждане. не говорим навън да е 15 градуса, а вътре да е 21 и да ти е леко хладно и да искаш 1-2 градуса отгоре.
    Повечето проблеми с Daiseikai 8-цата все завършват с монтажа бил некачествен или имало проблем с него и все недомлъвки без ясен отговор. Примерно монтаж успоредно (духа успоредно) на външна стена с прозорец и на 15 сантиметра от тавана без висока мебел под самия климатик - проблемен монтаж ли е в спалня 15-18 квадрата строителство 2009-та когато изискването е било за 0.5 w/mK през фасадни стени. Или проблемен монтаж е машина забита на 5 сантимета от тавана и на 5 сантиметра от външната стена за да е по красиво. Или проблем с монтажа е машините да не са нивелиране или тръбния път да е по-малко от минимума на производителя или да е крив или външното тяло го пече много слънце или зимата го духа много и си мисли че е много по-студено отколкото е ???
    Същевременно противно на engeering book-а във форума няколко човека или един и същ все вика такава мощна машина в такива малки помещения .. даже кенефи ... ще работи on-off защото не изключвал втория цилиндър. Ако не го изключва, защо engeneering book-а не индикира това повишаване на минимума.
    Успиването всъщност проблем с разположението на датчиците във вътрешното тяло ли е или бъг в софтуера породена от твърде ниски топлинни загуби и топлинни джобове и твърде инертно охлаждане за да може машината да се усети да включи.

    Вкрайна сметка ми е трудно да намеря машина с плазма и йонизатор и изсушаване на питата след режим охлаждане пък било и то само за 30 минути и такива минимуми . И да даваш 500 лв повече за машина с йонизатор и плазма .. с капацитет да топли 25 квадрата с малко до николко зор даже може би и в Русе и да работи нон стоп на минимума си 10-20% дето се вика номинал ако стигне ще е някакво чудо. Сравнявайки примерно едно fujitsu KGTA или други машини за 1500 лв където COP/EER са по-ниски на минимал .. примерно KGTA май идва 3.6 на минимал докато daiseikai-а дори там го дават УЖ ~4-6 според външните условия. И наблядавайки работата на подова fujitsu и Daiseikai 6-ца .. и двете машини правят едно развъртат за 1-2 часа повече . и след това кретат на минимал почти нон стоп.и когато този минимал ти е висок . on / off .. или ако е достатъчен споре ддвъншните и вътрешните условия то тоя номинал е с някакъв нисък COP / EER 900w/250w при fujitsu .. и за 10 часа прави 2.9 киловата. Аз на 6-цата с пусната плазма имам при 23 градуса охлаждане стабилен минимал 100w+- държи и даже е смъквал на долу. Но при отоплението не е точно така и все проблемите са всъщност при отопление.
    Като изключим лирическото отклонение за другите марки ... плащш повече не за мощността а да може да работи на минимала ефективно и той да е достатъчно нисък.

    Тъй като не стана много ясно какъв ми е въпроса .. има ли някакъв проблем с тези daiseikai-и . .и могат ли да си държат минимумите както е по сервизния pdf и какво може да не му е наред на монтажа за да не работи както се очаква. Какво може да не е част от сервизното и да дига минимума и да е свързано с датчик . .да кажем навън много духа и външното се лъже че е мега студ и дига оборотите ..после поглеждаш синоптик че било -5 градуса ама се усещало като -15 заради вятъра .. гледаш ват метъра и си викаш 300 вата то е -5 градуса какъв е тоя минимум и почваш хейта без да се замислиш че сигурно външното го брули яко и го усеща като -15 всъщност ?

    За шума на клапите преди месец .. жената се кара че докато стана тя вече била направила 1293421 неща и даже прахосмукачка пуснала .. и и викам .. "Аз се притеснявам, че на климатика клапите ще са му шумни".. та прахосмукачка 70-75 db не ме буди та освен ако клапите не са със алармена сирена може би това няма да е проблем дига ли ги не ги ли дига ..
    Този пост е редактиран от drekinov; 01-06-18 в 10:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе