Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 110
Like Tree54Одобрявам

Toshiba Mirai (R32)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #91

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Здрасти,

    Ще ти кажа мойте впечатления от климатика след почти една пълна зима използване.
    Както с всеки климамтик, има огромно значение какво помещение ще топлиш и какви са топлозагубите - аз топля 35 квадрата дневна, която в по-голямата си част е с ПВЦ дограма тип френски прозорци отгоре до долу, 8ми етаж, ново строителство, северозападно изложение, и външна изолация.
    Имайки предвид, че реално до сега зимата беше много мека и дните в които беше под -5 се броят на пръсти, климатика се справяше със затоплянето на стаята и до сега не е имал проблем. В зависимост от това колко е студено дефроства за по 10 минути на всеки час, час и половина, като след приключването на дефроста се форсира до максимум за 4-5 секунди и после нормализира скоростта.
    Основния проблем (поне при мен) е управлението на климатика - заспиванията са чест проблем (само когато е по-топло навън) и поне за мен, решението с препрограмирането да работи постоянно вътрешното тяло не е решение, особено ако климатика се намира в спалня.
    Също проблем, който съм забелязал е това, че температурния датчик на вътрешното тяло е забит някъде, където има пряко влияние от въздушната струя и ако е настроен да духа на 23 градуса топло, в стаята ще бъде не повече от 21. Ако искаш да стигнеш 23, трябва да го качиш примерно на 25-26.

    Като цяло, за 1600 лв ще те топли и ще върши за това, което си го взел, но ако сега трябваше да се върна и да купувам отново, щях да се напъна с 400-500 лв отгоре за да взема нещо, което няма споменатите по-горе проблеми.
    Alexi, popov и TPlamenov харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #92

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Имам TOSHIBA SUZUMI + от три години и когато работи на FAN AUTO при ниски външни температури се успива и в далечния край на стаята не достига зададената температура.Затова при ниски температури слагам FAN на ръчно избран режим /при мен на 2 черти /и поддържа без проблем зададената температура.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #93

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Сузуми не се успива .. да поддържа 2 градуса надолу не е успиване .. успиване е да си му задал 23 а в стаята да е 17 и той да не работи

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #94

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Сузуми не се успива .. да поддържа 2 градуса надолу не е успиване .. успиване е да си му задал 23 а в стаята да е 17 и той да не работи
    Ок ,може би не се изразих правилно.При мен TOSHIBA SUZUMI+ когато работи на FAN AUTO в другия край на стаята се подържат 2 градуса по-малко от зададените при ниски външни температури и веднага като превключа FAN на ръчен режим на вентилатора навсякъде в стаята се подържа една и съща температура.Затова при ниски външни температури климатика ми работи на FAN на ръчен режим.При високи външни температури климатика ми работи на FAN AUTO.По този начин на ползване в цялата стая винаги се поддържа зададената температура.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #95

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Здравейте,

    Имам въпрос - опитвам се да изключа cold draft функцията на Мирая, следвайки това ръководство:

    https://forum.setcombg.com/attachmen...rfect__1_2.jpg

    Но тъй като то е за Daiseikai, дистанционното е малко по-различно. Конкретния ми въпрос е за стъпка 3 и как да достигна код 04, при положение, че на дистанционното на мирая няма "timer up/down" ?
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #96

    Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от lordaggo Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам въпрос - опитвам се да изключа cold draft функцията на Мирая, следвайки това ръководство:

    https://forum.setcombg.com/attachmen...rfect__1_2.jpg

    Но тъй като то е за Daiseikai, дистанционното е малко по-различно. Конкретния ми въпрос е за стъпка 3 и как да достигна код 04, при положение, че на дистанционното на мирая няма "timer up/down" ?
    Следя. И аз оня ден се опитах да изключа Cold Draft на Дайсейкай 6.5, но нещо не се получи.
    И при моя няма timer up/down, пробвай с копчетата за градусите. При мен от там се сменят функциите. Спазих уж стриктни стъпките, но не стана.
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-12-22 в 14:09.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #97

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Точно на тази дата преди две години и аз съм питал за съдействие в темата за Дайсейкай 8, но никой не ме отрази. Накрая викнах Ахи Кериър, понеже машината е гаранционна. Ще следя, понеже ми стана интересно и си спомням колко се ядосвах, че не правя нещо като хората. Стигах до пета стъпка и там всичко приключваше. Явно не слуачйно са го направили така от Тошиба

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #98

    Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Точно на тази дата преди две години и аз съм питал за съдействие в темата за Дайсейкай 8, но никой не ме отрази. Накрая викнах Ахи Кериър, понеже машината е гаранционна. Ще следя, понеже ми стана интересно и си спомням колко се ядосвах, че не правя нещо като хората. Стигах до пета стъпка и там всичко приключваше. Явно не слуачйно са го направили така от Тошиба
    Не видя ли какакво правят, че да ни просветлиш и нас?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    582
    #99

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    За съжаление не. Питах техника дали може да ми покаже, но нещо измърмори и до там. Не беше съгласен

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #100

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Прочети за "успиването" на някои модели Тошиби. Няма нужда наново да откриваш топлата вода. Точно това е, което описваш. Климатикът спира да работи при достигане на зададената температура. След известен период от време, дори при понижаване на стайната температура доста градуси под зададената, климатикът не започва работа. Не е хардуерен проблем, а проблем със софтуера фабрично. Събраха се прилична бройка потребители с този проблем във форума, че да накарат фирмите да потърсят решение. Сам трябва да викнеш техници да внесат промени в настройките. В една тема има указания как може и сам потребител да го направи. Става само с натискане на комбинация от бутони на дистанционното. Може два вида промени да се направят.
    Здравейте. Описаното от вас страшно много прилича на проблема, който имам аз. Описан тук. Може ли да ви помоля да споделите темите в които са описани тези комбинации с бутоните на дистанционното? Благодаря!

    edit:
    Това горе го писах преди да видя, този пост:
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post842640
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post842651

    Това са инструкциите за промяна в софтуера. Публикувани са от потребител, но предлагам да си извикате специално вашата фирма с изричното споменаване за този проблем и тази настройка. Тази процедура по принцип се прави само от оторизирани техници.
    Вчера вечерта препрограмирах климатика и проблема ми изглежда се реши. Благодаря!
    Този пост е редактиран от SongBird; 06-12-23 в 08:07.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #101

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Де да можеше и Mhi ZS-w да се препрограмираше така.
    Ееехххх...... Май трябваше Мирайчета да си наслагаме. Хем по евтини бяха хем потребителски интерфейс за препрограмиране.
    Колега радвам се, че си решил проблема!
    SongBird одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #102

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Де да можеше и Mhi ZS-w да се препрограмираше така.
    Ееехххх...... Май трябваше Мирайчета да си наслагаме. Хем по евтини бяха хем потребителски интерфейс за препрограмиране.
    Колега радвам се, че си решил проблема!
    Не се превъзбуждай толкова. Виждал съм как работи Мирай, ще си заобичаш ZS-а.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #103

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Този дето си го виждал вероятно не е бил препрограмиран.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #104

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Този дето си го виждал вероятно не е бил препрограмиран.
    Ти да не мислиш, че става Дайсейкай като го препрограмираш? [emoji16]

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #105

    Отговор: Toshiba Mirai (R32)

    Поне става инвертор както се забелязва от графиките.
    А и вече с малки стаи + изолация + инфлация няма нужда от Дайсекаи.
    Ще им седят в складовете за залежели стоки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разлики между Toshiba RAS-M18UAV-E и Toshiba RAS-2M18S3AV-E
    От dimkaraganchev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 90
    Последно: 14-12-17, 21:25
  2. Toshiba ras-402GDR-2014 vs Toshiba ras -406SDR- 2015
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 22
    Последно: 23-10-16, 14:52
  3. Смяна на дисплей от TOSHIBA 37А3030D на TOSHIBA 37XV733G
    От Даниел Милев във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 23-06-16, 23:40
  4. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  5. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе