Страница 42 от 47 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 692

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #616

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Е ти човек ли си бе Жоро?
    Баджанак ти като ти каза, че ще слага като твоите климатици, що не го разкандардиса?!!!
    Ама да има сеир и у тях, нали! Да не е само у вас.
    И това ми било Баджанак!
    Аз ако съм на оня човек няма да ти проговоря повече. Камо ли да пия ракия с тебе!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #617

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    таман това щях да му пиша .. слагаш ги виждаш че са много зле и вероятно ги препоръчваш и на баджанака си ама така е ,да е чел форума .. мен тази тема ме отказа да слагам Тошиба от последните модели като цяло ,не само едж ... боклуци за по 1500 лв

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #618

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ей, големи сте зевзеци в тоя раздел на форума! Ми добре че посвикнах!
    Тия моторчета се сменят, бре!
    Машините са икономични, а 5-те години гаранция са също плюс!

    Alexi, напиши ми какво да си поискам от сервиза като настройка за машината! И не се отклонявайте от темата!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #619

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    При мен на Дайсейкай 5 климатикът НИКОГА не си вдига клапите, нито при ОФФ, нито при дефрост, само като го изключа от дистанционното. Предполагам ако е изключен cold draft prevention клапи не трябва да се вдигат. Попрочети темата за 8-цата какви са ефектите след тази настройка.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #620

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Двбърррр, клапите на тоя дайсейкай 5 са толкова зле, че ако вземе да ги раздвижва, ще събираш пластмаси и мотори по земята! По-тъпа система за насочване на струята не бях виждал, а и сега няма. Иначе, машината е с перфектна хладилна част.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #621

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    На какво може да се дължи силно завишена консумация на ток при Дайсейкай 9?
    Филтрите му ги чистя на всеки 2 седмици и през това време почти не се замърсяват.
    Настроен на 24°, автоматичен вентилатор в 12м² кухня... с нова дограма и тройни стъклопакети "4 сезона".
    Днес само до обяд е изразходил 9 киловата.
    Все още чакам посещение от техници да го видят.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #622

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    А сравнено с другите как е разхода? При теб си е студено и нямаш изолация, не е ясно по какво определяш дали един разход е висок или нисък. Също стои и въпроса защо са ти необходими 24 градуса в кухня.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #623

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    А сравнено с другите как е разхода? При теб си е студено и нямаш изолация, не е ясно по какво определяш дали един разход е висок или нисък. Също стои и въпроса защо са ти необходими 24 градуса в кухня.
    Edge-овете са с по 4.5-5 киловата за 14 часа.
    16-ката в хола си прави по 20 киловата за 24 часа, но това и миналата година беше така.
    Дайсейкаят (10-ка) го "гони" по консумация. Нещо определено не е окей...

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #624

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    фъснал е фреонеца ?

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #625

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    фъснал е фреонеца ?
    Идея си нямам... по-скоро е като някой датчик/сензор, който обърква работата на машината.
    Чакам техниците и после ще пиша за резултата.
    Просто ми е любопитно от какво може да е.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #626

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    На затворени врати ли ги е изпапала или я ползваш както си писал на предна страница?
    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Кухнята ми е 12 квадрата (таван на 2.50м). През почти цялото време едната ѝ врата е отворена към коридора, а другата към хола (където в другия му край е монтиран Edge 16).
    Ставам сутрин да си направя кафе и затварям и двете врати. След няколко минути климатикът влиза в OFF, тъй като си вдига клапите (това е нормално).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #627

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    На затворени врати ли ги е изпапала или я ползваш както си писал на предна страница?
    И по двата начина е все така. Сякаш нещо кара машината да работи в режим "+300W".
    Т.е. стандартен режим на работа - 200-300-400 вата + тези допълнителни 300...

    - - - - - - - - - -

    Сега му зададох режим "сън" - възможно най-ниски обороти на вентилатор и веднага падна на 290 вата.
    Външна Т=1°

    - - - - - - - - - -

    Автоматичен вентилатор и избран "Еко"режим - пак пада на 290 вата.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #628

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Жоро ти май си дорасъл за ЛГ продавай някоя тошиба и да ти казвам какво да си вземеш на нейно място.
    Какво е това +300? работи на 560W и като ръчкаш еко, меко, сън и подобни става 260?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #629

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ъпдейт: Противно на логиката - в момента е -2°, а машината работи на 580 вата. Близо 200 вата по-малко от по-рано през деня...
    А обяснете ми това?!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #630

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ще ти дам пример, 25zm-s мицубиши хеви, с активиран силент режим, примерно зададени 30°. При външна примерно около +5°...+7° повече от 600...650W не може. При понижение на външната до -10° повече от 400W не може. Това при активиран силент режима- ограничават се максимални обороти на компресора. При X оборота спрямо външната ватметъра показва различна стойност.
    При тошибата ми - ограничението 50%/75% е по ток и там при избрани 50% отива винаги до 1200W независимо от външните.
    Ако си активирал някое еко/меко може да има ограничение на обороти на компресора.

    - - - - - - - - - -

    Затвори вратата и прозореза на стаята за 3..4 часа и пиши ватметъра какво показва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 47 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 20:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе