Страница 13 от 47 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 692

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #181

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Да, сериозно. Ако вътрешната температура не е каквато я искам, дори отвън да е 25, поне един климатик работи. Нали това му е работата-да ме топли и охлажда.
    Колега, нямаш ли си прозорци у вас или са ти от евтините, 'дето не се отварят?

  2.  
     
  3. BNN
    BNN е офлайн
    Junior Member Аватара на BNN
    Тук е от
    Jul 2001
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    34
    #182

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Сериозно ли при 20-22 външна си пускате климатиците?!
    Не, не го спирам.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #183

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колега, нямаш ли си прозорци у вас или са ти от евтините, 'дето не се отварят?
    Имам прозорци - "евтино" "Рехау". Обковът "Сижения" отваря накъдето искам. А климатиците ми работят, защото искам да ходя в къщи по тениска и защото мога да си го позволя. Единият климатик пак не е спиран от 3 дена.
    PS: Апартаментът е с изложение изток/запад и в преходните сезони, без отопление, температурата в стаите се различава с до 2-3 градуса.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #184

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Една снимка и от мен. След 10-тина дни работа първите ми впечатления са, че начина на работа е идентичен с 8-ма серия. Много тиха турбина и външно тяло. Клапите като че ли са една идея по-тихи от предната серия, но има пак какво да се желае.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #185

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    2024г. в десета серия ще ги оправят тия неща.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #186

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Здравейте,

    Запазих си час за монтаж на RAS-10PKVPG. Някой може ли да каже със сигурност колко метра трябва да е тръбния път за този модел, за да не се чуват шумове от фреон вътре, че ще се слага в спалнята. Ако не се лъжа бях чел някъде, че трябват поне 4-5 метра, но сега търсачката не намира нищо, а не ми се чете цялата тема отново. При мен между двете тела има не повече от 2 метра и явно ще се правят кръгове зад външното тяло. Някой може ли да предложи вариант как лесно може всичко да се скрие. Идеята ми е да предпазя тръбите от слънцето, за да не изглеждат като дъвкани от куче след няколко години. Ще се монтира на чисто южна стена във Варна. Предполагам, че тръбния сноп не може да се огъва на много малки ъгли и тръбния тунел вероятно не е опция. Ако някой може да даде идея или още по-добре снимки на подобен монтаж ще съм много благодарен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #187

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Освен да преместиш вътрешното тяло по-надалече не виждам по друг начин как би могло да стане.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #188

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Вътрешното тяло няма къде другаде да го сложа, но ако тръбния сноп ще е около 5м мисля че има вариант да се монтира външното на друго място. Ако ще е 4м не съм сигурен. А има ли значение дали външното тяло ще е с лице на юг или на запад. При дълъг тръбен път има опция да гледа и на запад.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #189

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    И пак не е гаранция, че няма да се чува. Тошибите имат много степени на АВТО вентилатор. Би трябвало да работят много комфортно, ако не са преоразмерени. Няма ли ОФФ, няма шуртене. Само при дефрост, ама той тук е рядкост.
    Този пост е редактиран от mimojef; 06-08-19 в 20:22.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #190

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    И пак не е гаранция, че няма да се чува. Тошибите имат много степени на АВТО вентилатор. Би трябвало да работят много комфортно, ако не са преоразмерени. Няма ли ОФФ, няма шуртене. Само при дефрост, ама той тук е рядкост.
    По принцип май е така. В хола съм с RAS-402GDRH, който е с 3 м и нямам проблеми, но мисля, че за този модел някой беше писал, че иска по-дълъг път. Та за това исках първо да питам, за да не ае налага после снаждания и удължаване.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #191

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    от днес и аз съм с daiseikai 9 - 10 ка , все още го тествам и ще споделя мнение по късно
    Но имам въпрос, лампата на вътрешното тяло която отговаря за plasma ion purifier(изглежда като снежинка) премигва непрекъснато без значение дали е включена или изключена функцията , което не трябва да е нормално ако разбирам правилно упътването ? или аз бъркам нещо ?
    Този пост е редактиран от miro_vampiro; 11-08-19 в 22:45.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #192

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Здравейте,
    Прибрах се в България и веднага отидох да тествам дайсейкай 9-ката, която наскоро монтираха на тъста ми. Климатика е невероятно безшумен! Дори на 20 см от вътрешното тяло не чувах абсолютно никакъв шум от клапите и вентилатора (на 2ра степен). Някак си не ми хареса обаче дистанционното. Прекалено опростено ми се вижда като за климатик с толкова екстри. Не че имам голям опит с много различни модели, но сравнено с дистанционното на моята Тошиба RAS-402GDRH това ми изглежда като дистанционно на климатик за 1000 лв.
    След като си поиграх да го разуча и да обясня на тъста ми кое, как, защо... така и не успях да настроя клапите в желаната от него посока. При натискане на бутона FIX всъщност само стеснявах диапазона на люлеене на клапите и доре долу ги насочвах да люлеят около желаната посока, но така и не можах да ги фиксирам в една определена позиция. При натискане на бутона Swing очаквах да мога да спра люлеенето, но сякаш нищо не се случваше колкото и пъти да го натисна. Това нормално ли е или има някакъв проблем с климатика. Дано всичко да си е наред и проблема да е в оператора Признавам си, че не съм чел ръководството, но като човек, ползващ климатици от години не съм очаквал да срещна такива трудности с дистанционното. Особено след като на моя климатик дистанционното е на японски и пак се оправям.

    По-принцип имам насрочен монтаж на същия климатик и в нашата спалня за понеделник, но това с клапите сериозно ме притеснява. Все пак ще е в спалня и държа да мога да го настройвам да духа на където си поискам.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Valchev83; 18-08-19 в 03:06.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #193

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Прочетете ръководството на тъста си. След това си поиграйте с машината 2-3 час (насаме) поприказвайте си, послушайте се, подухайте си и тогава преценете дали да си монтирате такава във вашата спалня.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #194

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    Здравейте,
    ...Някак си не ми хареса обаче дистанционното. Прекалено опростено ми се вижда като за климатик с толкова екстри. Не че имам голям опит с много различни модели, но сравнено с дистанционното на моята Тошиба RAS-402GDRH това ми изглежда като дистанционно на климатик за 1000 лв...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Положението на клапите не се настройва от бутона swing, а от fix. Хубаво е да си прочетете ръководството за експлоатация, въпреки че самото дистанционно на дайсейкай 9 е доста интуитивно за разбиращите английски език. Докато оригиналното дистанционно на RAS-402GDRH е абсолютно недоразумение и абсолютна подигравка, както бутоните и индикаторите по таблата на повечето японски автомобили.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #195

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Ако си решил да го слагаш там където си го драснал на схемата от другата тема забрави да го ползваш когато има хора в спалнята. Сложи го над вратата която е към коридора. Не разбирам и от какво идва ограничението за 90см. Не всеки модел климатик може да се настрои в режим на охлаждане да духа вертикално надолу, ако това ти е била идеята.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post931915

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 47 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 20:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе