Страница 22 от 47 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 692

TOSHIBA Daiseikai 9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #316

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    То всичкото ок но вероятно в брошурата някъде със ситни букви е написано ,че производителя има право да внася изменения в конструкцията на изделието без предупреждение ( особено за претенциозни пазари като източния блок )

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #317

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    ОФФ
    На зле са тръгнали нещата, отваря човек инструкцията за експлоатация на някакъв битов уред( печка, пералня, хладилник ....) и чете такива, онакива функции...ама те можело да не се отнасят за този уред който си е купил човек. Всички са го подкарали през просото.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #318

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim Виж публикацията
    продължаваме да сме загубени в превода.... Има нагледно видео което колегата Mega е постнал.

    Реално се рекламират 2 функции, а за описанията по сайтовете всеки да си носи отговорността.
    Това което аз виждам е, че от TOSHIBA никъде не казват, че имат отделно плазмен филтър и отделно йонизатор.
    КЗП ако се заядат за несъществуващия йонизатор могат да стъжнят живота на търговците.


    - - - - - - - - - -

    Изцяло нова технология разработена от тошиба. Йонизаторът работи в допълнение на плазмения филтър... само че от тошиба забравили да го сложат...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #319

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Аз не виждам нещо неистинско написано в брошурата - все пак другите марки нямат технология за йонизация без наличен йонизатор

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #320

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Здравейте колеги

    някой коментират че сме се изгубили в превода, но нито аз нито другите клиенти трябва да гадаят какво има и какво няма в дадения климатик?

    Освен със снимки и информация съм показал нагледно че на дайсейкай 9 ЛИПСВА йонизатора НЕ само при мен а и при останалите проверени бройки
    Електрониката която управлява плазмата е абсолютно една и съща спрямо 8 ма серия на тошиба която е със същата пречиствателна система но има и допълнителния йонизатор който липсва при мен

    Как така имаме хем плазма хем йонизатор в 9 та серия като и двете системи работят по малко по различен начин, или просто плазма няма, а само йонизатор ?

    Както и да е , явно аз съм се объркал жестоко

    Въпроса е че съответната пречиствателна система към днешна дата все още НЕ работи въпреки че я смениха два пъти , но продължаваме борбата да подкараме пречистването




    Тук искам да вметна и още едно наблюдение върху пречистването , дори и да го подкараме, то трябва да се чисти на всеки 1000 часа работа както намерих в интернет

    тоест разглобяване на климатика , извинявам се но това е изключително глупаво решение , при други фирми просто се отваря предния капак , свалят се филтрите и се сваля за почистване , а тук си е една 30 мин процедура по разглобявяне и сглобяване

    Ако след смяна на платката на вътрешното тяло плазмата най после заработи ще се зарадвам , а дано

    Но до тогава равносметката ще е следната, сменени 3 мотора , електроника на плазмата, вътрешна платка и загубени месеци в борба да се подкара техниката да работи коректно ,
    проблема е че никой не ми плаща за бета тестер на тошиба.

    За край , ще напиша какво ми написа приятел относно проблемите ми с климатика :

    "направи заклинание: о, климатичне демоне, що си се вселил в стената, в името на вносителя и сина и светата тошиба напусни този свят дом завинаги"

    Ами това е от мен
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #321

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Miro, от дайсекая и MHI ZSX които ти бяха предложени в темата. Тошибата заради пречистването ли я предпочете или имаше и други мотиви?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #322

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro Виж публикацията
    Ако след смяна на платката на вътрешното тяло плазмата най после заработи ще се зарадвам , а дано

    Но до тогава равносметката ще е следната, сменени 3 мотора , електроника на плазмата, вътрешна платка и загубени месеци в борба да се подкара техниката да работи коректно ,
    проблема е че никой не ми плаща за бета тестер на тошиба.
    Искай да ти сменят "рибената кост".
    Съмнявам се, че смяната на вътрешната платка ще има ефект, но кой знае, може пък да прорабти. Майсторите поне направиха ли опит да установят откъде е проблемът и защо дава непрекъснато грешки, или караха на принципа ще сменим това, ще сменим онова, ако тръгне - тръгне. Високото напрежение може да прави утечки някъде.

  10. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #323

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Jack Krauser , кое от "за описанията по сайтовете всеки да си носи отговорността" и "загубени в превода" не разбра...
    А даже и така написано от съответната фирма пак не виждам с какво подвежда ако функцията реално се изпълнява и работи.
    Айде малко по-сериозно!.. виж какво са обяснили в рекламния клип и спрете с конспирациите

    - - - - - - - - - -
    miro_vampiro
    "Здравейте колеги
    някой коментират че сме се изгубили в превода, но нито аз нито другите клиенти трябва да гадаят какво има и какво няма в дадения климатик?

    "Освен със снимки и информация съм показал нагледно че на дайсейкай 9 ЛИПСВА йонизатора" - къде точно видя, че трябва да има отделен елемент Йонизатор та и да липсва.
    Не е нужно да гадаеш нищо. За това има направено клипче, което да обясни на разбираем език как работи системата.
    За сервизните ти проблеми само мога да съчувствам......
    Лично аз като потребител не бих го изтраял това със смените.

    Сега на спокойствие се зачетох и видях и друго:

    miro_vampiro

    "Как така имаме хем плазма хем йонизатор в 9 та серия като и двете системи работят по малко по различен начин, или просто плазма няма, а само йонизатор ? "
    Отговор: Имаш Plasm Ion Charger.
    Ако имаше представа как работят двете системи мисля, че нямаше да напишеш това изречение.

    Този пост е редактиран от FatBoySlim; 11-11-19 в 21:16.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #324

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Пак се почна с обясненията от специалисти, че Дайсекая е супер, ама ти понеже си прост няма как да разбереш Тва все едно свиня, от кладенчова вода да разбира ... ми не мое, нали е свиня. Аз от 8-ма серия ги чета, но има хора които 'теглят' от по-рано. Ми не ги купувайте и да се приключва. Аз от прочетеното в този форум ги сложих при Леново и Асус (ака никога не ги купувай) и не смятам да ги вадя от черния списък.
    Този пост е редактиран от tolostoi; 11-11-19 в 21:28.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #325

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Живеем в свободна държава, всеки може да купи, или не каквото му душа иска. Климатици много, вкусове още повече.А тези дето имат мнение за нещо, което не са виждали са ми любими.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #326

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Не е необходимо да си специалист, за да знаеш, че на Dell и Lenovo изделията са за предпочитане пред шкартото на пазара. Другите подробности няма да коментирам, защото не им е тук мястото.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #327

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Типична черта на българина да е всезнаещ и да разбира от всичко...

  16. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #328

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    tolostoi,
    Прост не съм нарекъл никой! Ако си се почувствал засегнат и си се припознал някъде в написаното по-горе се извинявам искрено.
    Смея да твърдя, че съм специалист, познавайки въпросния бранд и машини вече 15 години. / подкрепен съм и теоритично от ТУ /
    Да, не са лишени от проблеми и несъвършенств, но въпреки това Daiseikai е сред най-добрите машини на пазара! / не само мое мнение /
    Писанията ми са в опит да внеса разяснения по темата / каквато е идеята на форума /.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #329

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Цитат Първоначално публикувано от FatBoySlim Виж публикацията
    ...
    Да, не са лишени от проблеми и несъвършенств, но въпреки това Daiseikai е сред най-добрите машини на пазара! / не само мое мнение /
    Писанията ми са в опит да внеса разяснения по темата / каквато е идеята на форума /.
    Колега, нормално е фен на Самсунг и Хюлит Пакърд да залага на високия клас на Трео, ако ме разбираш. Джоузеф Хелър отдавна е писал, че бисерите не са за свинете (Бог да го поживи мистър Роузуотър).

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #330

    Отговор: TOSHIBA Daiseikai 9

    Аз пък мисля, че грамотни хора без да са "специалисти" в дадена област разбират кога са гризнали дръвцето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 47 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 20:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 17:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 22:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 12:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе