Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 244

Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #181

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Може ли някой да каже колко е количеството фреон и мощността на компресора на шорай 13-ка,и колко килограма е външното тяло,че на някои места е дадено 28кг.,на други-33кг,34кг.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #182

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от stoianmitkov Виж публикацията
    Може ли някой да каже колко е количеството фреон и мощността на компресора на шорай 13-ка,и колко килограма е външното тяло,че на някои места е дадено 28кг.,на други-33кг,34кг.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
    Тежи 28кг. компресорът е 8.9см3 - 715W.
    Фреонът на 13-ката е повече - 670гр. Не зная как се случва, като габаритите, килограмите на външните са еднакви.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Ст.Загора
    Мнения
    30
    #183

    Отговор: Toshiba - RAS-13PKVSG-E Sorai, Мнения и отзиви.

    Здравейте, нормално ли при достигане на задаената температура ,климатика да не изключва.
    В упътването е записано ,че:: когато температурата в помещението достигнепредварително зададената температура, скоростта на вентилатора автоматичноще се намали и външната част ще спре да работи.
    За да не отварям нова тема :При автоматичен режим започва да охлажда...предполагам има предварителни настроики има ли начин да са други?
    В режим Hi-POWER.....консумацията съща ли е?
    С две думи какви са настройките да направя да поддържам 21 градуса през целия ден?Още по-добре ще е ако може от 08:00 до 16:00 да поддържа 17 градуса ,а от 16;00 до 22:00 да поддържа 23 градуса примерно......или много искам от този модел?
    П.П. В момента съм задал 19 градуса / отопление....в другия край на стаята на средно ниво термометъра показва
    22.3 градуса , климатика си бичи.
    Благодаря предварително за отделеното време!

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #184

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    На първи прочит, упътването няма отношение към Вашата машина. Вероятно никога няма да заработи както трябва. С две думи, трябва да се подмени с правилния размер. И със седмичен таймер, за да е най-добре.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #185

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Едни се оплакват, че постоянно офи, а други - че постоянно работи. Ирония.

    Аз не вярвам с писане във форума да се оправят нещата, щом има проблем да не спира на заданието. По-добре потърсете техническа компетентна помощ да проверят датчици и електроника. Само ми е интересно до каква температура може да си "бичи" така. А близо до климатика горе колко градуса се отчитат, мерили ли сте го?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #186

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Колега, сигурен ли си, че при достигане на заданието в автоматичен режим, след това започва да охлажда? Да не би просто само да върти въздуха в режим вентилация? По принцип усещането за температура зависи от това с каква скорост се движи въздухът около човешкото тяло и с каква скорост отнема топлина от него. Затова не трябва да се разчита на усещане, а само на уреди за измерване, които показват точни числа. Те нямат чувства като нас. Като казваш, че охлажда - каква е температурата на изходящата струя?

    Повечето машини имат толеранс от поне 1.5 - 2.0 градуса разлика от заданието, за да промени режима на работа, и то тази разлика трябва да продължи определено време, а не още на първото измерване и веднага да обърне.

    За да поддържаш 21 градуса - преди всичко сложи термометъра така че да не му влияе машината, да не е на пътя на струята. Както Миланов ти е писал в една от заключените теми. Освен това, ако термометърът ти не е професионален (калибриран), бъди сигурен, че показва НАД реалната температура. Повечето "купешки" показват между 1 и 2 градуса над. Настрой климатика на 21 градуса и виж след 1-2 час работа колко показва термометърът. Ако ти е много - намали заданието с 0.5 градуса и пак погледни след 1 час. И така с по 0.5, докато ти хареса колко показва. През това време - дръж вентилатора на АУТО (не режима на машината, а само турбината). Машината я дръж на режим отопление, а не на АУТО. При моите Панасоници има различна стратегия за поддържане на температура в режим АУТО и в режим ОТОПЛЕНИЕ, затова ръчно задавам отопление, за да не се шашка и да работи както искам.

    За автоматично управление от 08:00 до 16:00 - погледни темата за IR-дистанционни:

    ЛИНК КЪМ ТЕМАТА

    Аз си взех RM Mini 3 и ми върши перфектна работа. Задал съм му през деня изобщо да спира, а не да работи на понижени градуси, защото забелязах, че за целия ден докато ме няма - я се включи 5-6 пъти за по 3 минути, я - не, а иначе турбината върти непрекъснато и ми се струва безсмислено. Иначе - включва малко преди да се прибера от работа, по-късно вечерта намалява заданието с 2 градуса като заспя, малко преди да се събудя вдига с 2 градуса и като изляза за работа - изключва.

    "Климатика си бичи" - какво означава: че издухва безшумно някакъв топъл въздух или че духа мощно и шумно много топъл въздух? Струва ми се, че и в това определение има субективно разбиране на думата "бичи".

    Да добавя - и моите не спират на "заданието от ДУ", а спират на температура когато входящата стане +2.0 от "температура за поддържане", а тя пък е която машината сама си реши, в зависимост от вътрешна, външна температура, задание от ДУ, задание на режима. Понякога е +1.5 спрямо ДУ, понякога е +2.0, а като е под 0, става +2.5. Сега утре вдругиден, може да стане и +3.0. Когато горе при сензора на климатика е 23.0 - 23.5, на пода е 21. Това е при задание 21.0 в момента. Стайният термометър отчита 22.0 - 22.5 на височина 150 см, калибриран е.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 05-01-20 в 15:52.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #187

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Финикс, я го попитай първо кой и в какво помещение е закачил вътрешното тяло. Не, че не може под вол да се види теле, но е рядкост.
    @Оги, нокрията-14-ка, бодната в кенеф, работи точно така на автоматичен режим.
    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #188

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Да попитам, конкретния модел форсира ли турбината, след излизане от офф? При режим на Fan - Auto или някоя от фиксираните степени.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #189

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Росс не се чуди топлкова.... Смени си СФ-а с една 9-ка АП с по високи дебити и си гледай пашалъка. 260W минимум и на +5 и на -5, няма развъртане след ОФФ, няма успиване.
    Абе намерили са златната стерда.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #190

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Не искам да сменям машината с почти същата. С тоя дебит и по-нисък минимум, няма да офф-ва под 0-та и дефрости на 2.5ч максимум са ми в кърпа вързани. Като си оправят управлението на турбината и дефроста, ще са първи в списъка ми. Вчера ръчках и слушах една Тошиба, на 4-5 години - Авант. Ниският клас е. Ами като управление на турбината и компресора, МЕ-то е смешка, без да преувеличавам. Мисля, че Шорай 10-ка ще се впише перфектно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-01-20 в 23:08.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #191

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Поразпитай цък

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #192

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Дефроста е МНОГО тих и супер кратък. Ще е песен пред мятане на шумни клапи през 5 мин.
    В малка стая с машина която си покачва минимума си обречен.
    А с покачващ минимум и много ниски дебити каквито са тихите на Тошиба (на които евентуално може да слезе на Авто вентилатор) си хептен у чУвала
    Този пост е редактиран от mimojef; 23-01-20 в 19:37.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #193

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Първо, до около 0-та, минимумът ба Тошибата е около 150-170W. Под 0-та е около 300W, което значи че пак няма да ми изключва. Моите загуби не са толкова ниски, а и аз под 23 задание не държа. Дори и да се случи да влезв в офф, клапата е единична и не се чува, и това тествах. Няма как да стане да се повтори да взема машина, заради която се регистриах във форума, станах болен на тема климатици и изчетох сумати сервизни. С тоя алгоритъм на дефрост-никога не бих се повторил. Да, тих е, при моя SF също е тих. Но защо да го търпя? Като ти зацикли в определени условия на денонощни дефрости 12-ка в 14.5м2 стая, с една външна стена, тухлен апартамент, с топлещи съседи, на всеки 45 мин., тогава сигурно ще ме разбереш. Не искам да натрапвам мнението си на никого, но който и от вас да го преживее, надали ще се сети някога повече за марка с такъв малоумен дефрост. Просто не сте му патили, за това ви харесват...Аз никога няма да забравя това преживяване. Въпросната машина не е с по-слаб хардуер от AP-то.
    П.п. Дебит около 5-6м3/мин. му е абсолютно достатъчен на това помещение, а там Тошибите са с около 24-27dB. И това съм тествал. Не се тревожи, щом SF-а с дебит 4м3/мин. що-годе се справя, то и Тошибата ще може.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #194

    Отговор: Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Еми слагаш още тази зима и пишеш как е. Що пък да не е читаво направена. Може да ти хареса повече и от хевитата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #195

    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai (R32), мнения и отзиви.

    Тази зима няма да е, ама другата-нищо чудно. Ще пробвам с друго, интересно ми е. Хеви вече споделих защо не искам в това помещение-няма да работи оптимално. Доста от другите марки съм ги зачеркнал също, на който му е интересно защо, да ме пита на лично, че стават драми, интриги и оффтопик.
    Та за Шорай, който има впечатления, да пише.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba ras-406gdr в 40кв.м. Отзиви?
    От dddilian във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 05-12-22, 11:30
  2. Toshiba Shorai 18 btu
    От cec85 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 45
    Последно: 12-12-18, 17:47
  3. TOSHIBA SHORAI RAS-10PKVSG-E / RAS-10PAVSG-E
    От boris1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-17, 23:25
  4. Toshiba RAS-18N3KV2-E/RAS-18N3AV2-E или Toshiba RAS-18PKVSG-E/RAS-18PAVSG-E SHORAI
    От renola във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-17, 19:22
  5. CANON S90. Мнения и отзиви
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 23-12-09, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе