Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 117
Like Tree97Одобрявам

Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #16

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Съгласен съм с теб

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #17

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Я им пусни една еднокиловатова печка на твоите родители
    Е нали точно за това климатикът уж е умен и има процесор в него, за да не работи като 1kW печка.
    Няма какво да дискутираме тук. Ако и останалите Тошиби работят по този малоумен начин просто е лудост човек да си купи такъв климатик.
    Как пък моето Мицубиши при каквато и да е температура и условия нито веднъж не е работило толкота тъпо? И не само Мицубишито, и други инвертнорни климатици съм виждал и всички намаляват консумацията преди да изключат, само тази тъпа Тошиба спира от 700W.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #18

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Абе леко недооразмерените си работят в постоянен он....

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #19

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тъпо е въобще да се коментира отопляването при тези температури. Ясно е, че всички климатизатори ще работят он-оф, ако са ефективни и изправни.
    Имам чувството, че говорим на различни езици. Нямам против това, че климатикът изключва, като стане топло, но защо не си пада на минимума като всички останали инвертори преди да излючи, а под 700W не иска да падне? Ей това е тъпото в тази машина, което ме дразни.
    zxc0 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #20

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Пробвай на вентилатор на 3-та степен.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #21

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Е нали точно за това климатикът уж е умен и има процесор в него, за да не работи като 1kW печка.
    Няма какво да дискутираме тук. Ако и останалите Тошиби работят по този малоумен начин просто е лудост човек да си купи такъв климатик.
    Как пък моето Мицубиши при каквато и да е температура и условия нито веднъж не е работило толкота тъпо? И не само Мицубишито, и други инвертнорни климатици съм виждал и всички намаляват консумацията преди да изключат, само тази тъпа Тошиба спира от 700W.
    Малоумни са тълкуванията на някои потребители, относно работата на климатизаторите. Затова предложих варианта за тест с еднокиловатовия конвектор, че лесно се смята и доказва ефективност. Да дискутирам с теб е causa perduta, отдавна съм описал работата на споменатата машина. Всяка една добра машина, бодната в кенеф, работи като цепеница.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #22

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Няма какво да спорим. Едва ли има човек, който не смята за малоумно инверторен климатик да гаси от 700W. Надявах се, че може китайците да са пуснали ъпдейт, с който си оправят бъкиите и климатикът да заработи както трябва, но явно нямам късмет.
    Другото полезно в случая е, че може някой друг човек засилил се да си купи климатик от тази марка, която си позволява да прави такива безумиа да прочете темата, да размисли и да си купи нещо, което работи както трябва.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #23

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    ...
    Другото полезно в случая е, че може някой друг човек засилил се да си купи климатик от тази марка, която си позволява да прави такива безумиа да прочете темата, да размисли и да си купи нещо, което работи както трябва.
    Да, Окс и Трео са марките, които биха свършили перфектната за тези хора работа. И това съм писал.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #24

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ясно е, че всички климатизатори ще работят он-оф, ако са ефективни и изправни.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    не е баш така .. Хитачи не изключва ,със 190 вата отоплява целия апартамент на 23°

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #25

    Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не е баш така .. Хитачи не изключва ,със 190 вата отоплява целия апартамент на 23°
    Целият апартамент, предполагам не е 16-20м2, както е в случая.
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-02-20 в 18:32.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не е баш така .. Хитачи не изключва ,със 190 вата отоплява целия апартамент на 23°
    И тошибата ми работи така, с около 200W (дайсейкай 8, 13-ка). Това и обяснявам, вкарва около киловат топлина и не изключва. Ако паднат загубите надолу, минава в повторно-кратковременен режим на работа. Дайсейкай 5 ми пада на 50W, затова вече не работи. Даже е по-топло в стаята, като е спрян [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #27

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Нека да работи ОН-ОФФ, ама на 150-200W.
    Защо работи на 700W като е топло вън и вътре?
    tanatos одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #28

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Няма какво да спорим. Едва ли има човек, който не смята за малоумно инверторен климатик да гаси от 700W. Надявах се, че може китайците да са пуснали ъпдейт, с който си оправят бъкиите и климатикът да заработи както трябва, но явно нямам късмет.
    Другото полезно в случая е, че може някой друг човек засилил се да си купи климатик от тази марка, която си позволява да прави такива безумиа да прочете темата, да размисли и да си купи нещо, което работи както трябва.
    Можете ли да изключите машината за 5мин, от дистанционното, и след това да я включите пак без да променяте настройките. До каква консумация ще се развърти след включването и след колко време. Какви са настройките на машината, сега?

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #29

    Отговор: Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Изключих го за 5 минути, пуснах го и е същото. Пак на 700W работи и изключва. Настройките не са нищо специално. 25 градуса и автоматичен вентилатор.



    На dodo_pv бих искал да кажа, че климатикът би трябвало да служи на хората, а не аз да се чудя дали да му отварям, затварям, да го грея или изстудявам, за да работи добре. Прочетох какво си написал за темперирането, но все още твърдя, че климатикът е адски тъп след като не може няколко часа да започне да работи както трябва.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    zxc0 и Rafailiev харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #30

    Климатик Тошиба работи на on/off, а пък уж е инверторен

    Пробвай с включване/изключване на ватметъра (ако е с такъв). При мен се е случвало да се бъгва на МЕ-то и да показва стойности около 700W, а той реално работи на около 300W. Стана ми съмнително, понеже зная, че климатикът не работи така. Извадих ватметъра за 10-тина секунди от контакта, след което го включих отново. В случая, причината беше в него. Не казвам, че при теб е така, но не е изключено.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 03-02-20 в 19:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Здравейте имам проблем с климатик митцубиши хипер инверторен не работи ПОМАГАЙ ТЕ
    От Форката във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-18, 22:30
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. Защита на инверторен климатик
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 21-11-11, 14:15
  4. Продавам инверторен климатик
    От Josiv1234 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-10, 20:52
  5. Как да проверя работи ли компресора при DC инверторен климатик
    От batgrad във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 73
    Последно: 11-03-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе