Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #16

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Някакво развитие има ли по климатика, че ми е интересно какъв му е проблема?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #17

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Има да. Не писах, защото днес стигнах до него. Трите намотки имат по 20 ома съпротивление. Явно двигателчето е наред (за съжаление). Това какво значи - повредена платка? Като гледам колко е сложна... това няма оправия.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #18

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Има, има...

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #19

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Цитат Първоначално публикувано от Synthy Виж публикацията
    Това какво значи - повредена платка? Като гледам колко е сложна... това няма оправия.
    Не зная от кой град си, но ако не намериш кой да ти я поправи, можеш да ми я изпратиш да ти я отремонтирам. То е излишно да питам, но двигателя се върти на ръка, нали? Да не са спекли лагерите, за това питам.

  6. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #20

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    От София съм. Да, перката се върти без проблем на ръка.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #21

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Електрониката на климатика е отремонтирана и изтествана. Утре пътува към Synthy.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #22

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Интересна развръзка! Много съм изненадам, че случая не се изчерпа с клишето "Който ти го е продал той да ти го прави и друг път да си знаеш".
    Явно все още се намират специалисти, които печелят клиенти с нещо различно от плюене на конкуренцията.

  10. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #23

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Да, сега вече перката работи
    Обаче проблема остана. След около 10 мин. изтудяване, пак вкл. ECO и повече не студи. Трябва вкл./изкл. на климатика. Замислям се дали не е по-добре да го сменя с друг. Миналата година имаше един доста скъп ремонт, сега платката.. и все още не работи. Май си е дал своето...

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #24

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Сигурен ли си, че си добре запознат с начинът на работа на DR серия. Това дето му викаш режим ECO, не е режим. Не зная точно как се идкира при теб ЕСО, но при моят DR надписът се появява при падане на мощността под 30% от номиналната. това става и в режим отопление и в режим охлаждане. Разбира се, че охлаждането/отоплението са по-бавни при такава мощност. И как точно разбра кога и къде е достигната температурата? И какво очакваш при достигната температура-да спре ли. Струва ми се, че се бъркаш с работата на конвенционален климатик, а DR серията е много далеч от такъв. Препоръчвам ти да си намериш инструкция за експлоатация, да я изчетеш цялата и след осмислянето и да се притесняваш, че не ти работи климатика. Можеш също да попрочетеш повече в темите за 100V машини и за такива втора употреба.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #25

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    При миналогодишния ремонт какво му правеха? Да не са направили фал тогава. Японските климатици са малко специфични и не всеки може да ги поправя. И на какви градуси го държиш, че светва ЕКО-то след 10 мин.?

  13. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #26

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Мисля, че достатъчно добре знам как работи този климатик Полвам го от 9 години. Миналата година му смениха платка.. не знам коя. Aleksandars го ремонтира и, вярвам, че много добре знае какво прави. След ремонта си работеше нормално. Лампата ECO също е ясно какво означава (не знаех, че под 30% се включва, благодаря!). А си мисля, че има проблем, защото като му сложа 17* и направя течение да влиза топлото от терасата, климатика спира да студи след тези 10 мин. и си стои така без значение, че в стаята е поне 30 Светне ли екото, не студи, перката навън изключва (това също не знам дали е нормално, ама .. сигурно, за да пести енергия) и си стои така. Това му поведение досега не се е случвало (предишни години), студеше си нормално.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #27

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Дано не е счупил пружина на едната помпа, че са различни двете и на едната е с една малка пружинка с магнит. Я го чекни за грешки от дистанционното, ако е оригинално.

    - - - - - - - - - -

    Synthy,Първо натискаш бутончето в дупката, да ти покаже две нули на дисплея. После въртиш с стрелките всички кодове, докато пак дойдат двете нули. Докато въртиш кодовете, дистанционното трябва да е насочено към вътрешното тяло. Ако има грешка на някой код, вътрешното тяло ще почне да пиука на него.
    Кажи на кои грешки пиука, като го направиш. От този режим се излиза с бутона за пускане и спиране на климатика.




    - - - - - - - - - -

    Защо новия пост не се отбелязва, като нов? Само се добавя към стария. Нещо трябва да се промени във форумът.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #28

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Грешка 04.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #29

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Тази не е реална. Останала е от фирмата дето ти го е продала или от предишния ремонт. Ако имаше липса на комуникация, щеше да ти се размигат всички лампи на вътрешното и нямаше да приема команди. А ти нямаш такъв симптом, нали?
    Отатъка на NDR-а ми също му свети ECO-то и съвсем леко духа. Но е поради достигната температура.

    Мисля, че вече трябва някой да дойде и да му провери фреон, ТРВ, ток... Стискам палци за компресора! Другото се оправя.

  18. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #30

    Отговор: 285-NDR не достига зададените темп., вкл. eco

    Ще викна някой да види фреона. Ако не е изтекъл, мисля да го сменя този старец с нещо по-ново и без толкова много екстри. Вече искам проста, надеждна и икономична машина. Този явно си е изпял песента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатика не достига зададените градуси.
    От Yoskata01 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 30-12-18, 22:30
  2. Климатика не достига зададените градуси.....
    От ttanev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 68
    Последно: 07-01-17, 20:50
  3. Шарп (100V) не дости зададените градуси
    От Nikolai_Ivanov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 24
    Последно: 05-06-14, 09:39
  4. Fujitsu General ASH12UB - време за достигане на зададените градуси
    От zomane във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 23-01-08, 09:52
  5. Темп.на CPU
    От gogocuk във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-06, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе