Страница 73 от 76 ПърваПърва ... 23637172737475 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1139

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    22
    #1081

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Да, явно има един отървал се )

    В този ред на мисли за колко време трябва да дойдат по закон? На 28 март ми се обадиха от локалния сервиз и още никакви ги няма, като заявката на националния беше седмица по рано някъде. Та ще слагаме муфлери, това беше решението което ми предложиха от Ахи, да пробваме да намалее шума(и уж пътя да вдигаме, ама за това ще видим в последствие).

    Sent from my Redmi9 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    1
    #1082

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ще изпозлвам темата за 18ка да попитам. Харесал съм този. Някакви проблеми някой и дали е сполучлив избор или друг модел на Тошиба в този диапазон - RAS-B18J2KVSG-E/RAS-18J2AVSG-E Edge?

    Имам и едно Фуджицу като опция, но май не е за тази тема.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1083

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Опцията, разбира се.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #1084

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    @Be6i4, Прочети цялата тема и ще си отговориш на въпроса

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1085

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Здравейте. Аз се обзаведох с една 16ка от този вид климатици. Прочетох де що има изписани теми за този модел, но след като го монтираха, защото разчитах изцяло на съвета на фирмата търговец, и честно казано ме хвана параноята и все го слухтя. За сега нямам проблем имам го от седмица все пак и честно казано много ми харесва, ако не бях предубеден от прочетеното. Но пък сега забелязах някакъв странен шум от външното тяло при развъртане на компресора, сега е на охлаждане, като съм близо до външното тяло, а и не толкова близо - на терасата ми е близо до пода монтирано външното, и се чува едно фют-кане с оборотите на развъртащия се компресор за около 5-6 сек (фиут - - - - фиут - - - фиут - - фиут - фиут . . .. ) и после спира и е абсолютно тих . Май е фреона, мислех че е нещо еднократно, но го прави всеки път при развъртане след off-а си след достигането на заданието и повторното задействане. Може и да е нормално, ама честно казано малко смешно ми звучи, и малко ме е срам от съседа отдолу ако го чува с един евтин климатик на 4-5 год, освен лекия бриз от вентилатора, нищо не се чува, а на този 3 пъти по - скъп - фютка. Не е някаква болка де ...

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1086

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Шума е от компресора и е съвсем нормален. Няма изобщо причина да се тревожите...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1087

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Aleksandars благодаря за супер бързия отговор. Честно казано не бих му и обърнал внимание, но все се ослушвам. Вътре нищо не се чува. Имам тръбен път около 3,30 м. Иначе тракане цъкане засега не се чува от вътрешното тяло. И наистина е абсолютно тихо. Може пък за две години, откакто е създадена темата, да са поправили тези дефекти. Сега следя по съвети оттук с ватметър как е разхода. На охлаждане е около 220 W. След като достигне заданието, пада на 9 W - предполагам вътрешната турбина. Май това му е минимума 220 W и започва да работи ON-OFF. Опитвам се да разбера каква е функцията на регулатора на мощността - 75% - 50 % - тихо 1 степен и тихо 2-ра степен. Мислех, че минимума от 220 W пада с 50% т.е. работи на 110W. Но май не е така. В ръководтвото пише, че така се съхранява и удължава живота на компресора, но просто явно се включва по - бавно и се изключва по - бързо, или не работи на 2-ра степен (около 600 W).

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1088

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Колкото повече слухтите и повече мерите, повече ще се "побърквате"... И не защото машината не работи добре... Много хора, "хванали вълната" да търсят "под вола теле", избудалясаха....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1089

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    , сигурно, то наистина след толкова четене ... А има ли някакво значение превключването на мощностите от дистанционното или е някаква излишна "екстра" ? .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1090

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ограничава максимума, минимума не го пипа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1091

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Чува се точно този звук https://youtu.be/1z-yxWNoeWU?t=761 (на 12:44 мин) - руснаците казват, че се развърта вентилатора? Или аз неправилно си го превеждам?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1092

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    ква ква ква ква квакваквквквква .. ок е не е много дразнещо

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1093

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ква ква ква ква квакваквквквква .. ок е не е много дразнещо
    По принцип не е много дразнещо и е еднократно, ако наистина работи като инвертор, но ако е преизчислен, всеки път се чува при развъртането на компресора. И не е силно, трябва да си плътно до него, както руснаците, в звукоизолираната стая.
    Този пост е редактиран от sevdo2000; 02-06-22 в 00:13.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1094

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Този звук е от еднороторния компресор на GMCC при развъртане
    Не ми се рови, но в клипчето май е баш същия модел или много подобен.
    Затова препоръчвам терапия преди лягане. Пускате 2- 3 пъти клипа с усилен звук преди лягате и после ще спите спокойно
    .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1095

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Този звук е от еднороторния компресор на GMCC при развъртане
    Не ми се рови, но в клипчето май е баш същия модел или много подобен.
    Затова препоръчвам терапия преди лягане. Пускате 2- 3 пъти клипа с усилен звук преди лягате и после ще спите спокойно
    .
    Абе стреснах детето като го пуснах, че беше усилен лаптопа - тича вика спри този звук
    Значи все пак си е от компресора, както каза Aleksandars,а не от вентилатора, както казват руснаците от клипа.

    P.S. Иначе доста е преекспонирано и в двата клипа - в единия снимани са открити компресори, микрофона е едва ли не вкаран в тях. И монтирано с повторения развъртането, а не след успокояването. То и компресор на малък хладилник да снимаш пак така ще се чува. Сега го слушах моя на 1 м. от него на терасата в 6 часа сутринта - тихо време, почти не се чува квакането при първоначалното развъртане, компресора и вентилатора след успокояване - изобщо. А понеже е под прозореца на терасата ми, при отворен прозорец изобщо не го и чух. Странно, гледах ватметъра пак на охлаждане, явно като е по - хладно сутринта външната температура, показваше 170 W, а досега в по - топли дни показваше 230W. НА 16ската не е ли минимума 220-230 W?
    Този пост е редактиран от sevdo2000; 02-06-22 в 10:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 76 ПърваПърва ... 23637172737475 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 16:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 13:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе