Страница 74 от 76 ПърваПърва ... 24647273747576 ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 1139
Like Tree699Одобрявам

Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #1096

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от sevdo2000 Виж публикацията
    Абе стреснах детето като го пуснах, че беше усилен лаптопа - тича вика спри този звук
    Значи все пак си е от компресора, както каза Aleksandars,а не от вентилатора, както казват руснаците от клипа.

    Иначе доста е преекспонирано и в двата клипа - снимани са открити компресори, микрофона е едва ли не вкаран в тях, то и компресор на малък хладилник да снимаш пак така ще се чува. Сега го слушах на 1 м. от него на терасата в 6 часа сутринта - тихо време, почти не се чува квакането, компресора и вентилатора - изобщо. А понеже е под прозореца на терасата ми, при отворен прозорец изобщо не го и чух. Странно, гледах ватметъра пак на охлаждане, явно като е по - хладно сутринта външната температура, показваше 170 W, а досега в по - топли дни показваше 230W. НА 16ската не е ли минимума 220-230 W?
    Моята Тошиба, а и Хевитата, си свалят минимума, с падане на външните температури.
    Mega и sevdo2000 харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    6
    #1097

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Някой може ли да ми каже как да спра това духане на standby. Климатика си е стигнал температурата и през 1-2 мин пуска вътрешния вентилатор, витлото на 45 градуса и бръм та бръм. В хола ме бие във врата, в спалнята ми шуми нон стоп, защото и засилва повече скоростта, откокото когато загрява. Най-смешното е че май на Silent вентилатора е по-агресивен от на Eco/Auto. Има ли firmware update някакъв или за него трябва wifi модул?

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1098

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Според Вас машината как ще разбере, че има промяна на температурата в помещението?! Ей така статично, без да има циркулация на въздуха? Това е съвсем нормално поведение. Като не искате "духане", има твърдо гориво, кюнци и т.н.
    d_imige, Mega, tanatos и 2 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1099

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    от термо датчика в дистанционното да речем може да разбере ,че има промяна в температурата

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    6
    #1100

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Според Вас машината как ще разбере, че има промяна на температурата в помещението?! Ей така статично, без да има циркулация на въздуха? Това е съвсем нормално поведение. Като не искате "духане", има твърдо гориво, кюнци и т.н.
    Проблемът е, че духа нон-стоп. Ако е загрял до 23, дори да го свалиш на 22, постоянно върти и то доста силно. Ако му дадеш температура 2 градуса по-ниска си спира какт отрябва. Въпросът е, че софтуера е настроен за определен сценарии.
    Отделно не може да се настрои да духа в избрана посока, а винаги по диагонал. Надявах се, че ще е достатъчно "умен" за да не се налага да взиамам умно дистационно, но уви.
    Лошото е, че и при тези дистанционни има някакви особености и не всички видове работят.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1101

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Какво означава по диагонал?! Хоризонталната клапа си има настройка от управлението и тя зависи от Вас. Нормално е да има заложен софтуер. Както казах, като не Ви харесва, има алтернативи....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    6
    #1102

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Какво означава по диагонал?! Хоризонталната клапа си има настройка от управлението и тя зависи от Вас. Нормално е да има заложен софтуер. Както казах, като не Ви харесва, има алтернативи....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Хоризонталната клапа има настройки в режим работа. Аз говоря за времето, в което климатика вече е загрял помещението и седи в standby (не духа топло/студено вече), но продължава да циркулира периодично въздуха.
    Под 45 градуса позиция имам предвид Не успоредно на тавана и Не надолу към пода, а по средата. И тази позиция климатика си я заема по подразбиране и не подлежи на настройка (ако му зададеш да смени позицията - пюка, но не приема команди). Мисля, че просто е много глупав софтуер, и въпросът ми е дали има някаква настройка за която не знам (понеже упътването е писано на гугъл от японски) или дали се прави firmware update на тези машини.

    Обмислям да си взема читаво умно дистанционно, което да гаси климатика когато стигне определени градуси, но се чудя дали така няма да имам загуби ако прекъсна работата на термо помпата докато загрява например.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    13
    #1103

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Много наскоро си взехме нов климатик на Toshiba. Засега работи безгрешно и ни върши перфектна работа. Наистина сме много доволни. Ако някой търси марка за качествен климатик това е Toshiba.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #1104

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Изключително несериозно е даден потребител, да дава меродавно мнение за дадена машина, преди да я е използвал поне 1 година и то нормално. Вие сега сте доволни, но то времето не позволява да се видят възможностите на машината.
    eleena и ААТ харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1105

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    аз не знам на отопление ли се ползва в момента ,или на охлаждане и кой режим се хвали .. вчера беше 25° на сянка
    Vasil Vasilev одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #1106

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Ще ми монтират тази пръчка вместо етхера 2013.Като събера впечатления,ще пиша.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #1107

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Ще ми монтират тази пръчка вместо етхера 2013.Като събера впечатления,ще пиша.
    50/50 ти е шанса да си доволен. Работи добре, топли добре, но.... може да бучи на високи обороти на външното и свири вътре, при минимум и студено време.. и то от време на време.. шоуто предстои

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #1108

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Както бях написал."пръчка",мога да допълня "ташак".Едни 2к в майката.Това само като пластмаси и функции,спрямо стария панасоник.Първи впечатления,но не вярвам да се променят.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1109

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    Дуди, цените на климатиците много се повишиха през последните 1-1.5г. И още се вдигат. Те чисто китайските пръчки са вече по 1200-1500лв.
    dudi4ek одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #1110

    Отговор: Toshiba RAS-B10J2KVSG-E/RAS-10J2AVSG-E EDGE

    За съжаление си прав.Така е с почти всичката техника.Цените не само заради инфлацията са нагоре,а качеството е надолу.Преди 2 години взех 12 ЛТ за същата сума,но просто са различен клас машини.Ту-не-ту-шибата е 13-ка в 20м2,55м3.Като се порових в нета,май външното е едно и също за шорай,хаори и едж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung S6 Edge +
    От KI_YOOU във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 20-04-16, 15:17
  2. Samsung Galaxy S7 & S7 Edge
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 24-03-16, 12:07
  3. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 07:25
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 11:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 00:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе